شنبه ۲۱ام اسفند ۱۳۹۵ , ساعت: ۰۷:۱۲کد مطلب : 102276 نسخه قابل چاپ

روحانی از مدیران خود دفاع کند!

جدال بین دولت و اقتدارگرایان اگرچه پدیده ی نو ظهوری نیست, اما با نزدیک شدن به زمان انتخابات   روندی فزونی به خود می گیرد, تا آنجا که گاه اختلافات درونی و پشت پرده, علنی شده و در افق دید افکار عمومی قرار می گیرد.

پرونده سازی برای مدیران, و سنگ اندازی بر مسیر تحولاتی که دولتها در نظر دارند, دیریست که در فضای سیاسی متداول گردیده, ومدیران, که به نوعی بازوی دولت  در کسب موفقیت و رسیدن به هدف هستند  با پرونده هائی قطور مواجه میشوند, تا  عمر چهار ساله دولت به آنان گوشزد شده  و خاطر نشان شود که دوران صدارتشان, رفتنی است. در این جدال, داور نیز به دور از مقام قضاوت, برای سبز و بنفش خط و نشان می کشد و شان خود را در حد سخنگوی یک حزب رقیب تنزل می دهد.  ٬ همراهی با سران فتنه ٬ اگر چه فقط در ابتدا اصطلاح نوینی بود, در ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی, اما دیریست, که ظاهرا در قوانین جزائی کشور نیز پذیرفته شده   وبه دستاویزی,  برای از میدان به در کردن رقبای سیاسی بدل گردیده  است.

فتحعلی حسینی, فرماندار رزن, در استان همدان ,نیز از این قاعده مستثنی نمانده است.  وی به منظور جلوگیری از نفرت پراکنی و حفظ آرامش و ثبات در شهر,  دستور به جمع آوری بنرهای حاوی توهین به سران جنبش سبز را صادر کرده بود. چراکه پخش و نصب پلاکاردهای فوق موجب اعتراض هواداران و طرفداران اصلاحات می شد و میتوانست آرامش سیاسی شهر را آشفته سازد. اما اقدام فوق از سوی نیروهای تند رو و اقتدارگرا تحمل نشد و منجر به تعقیب قضائی برای شخص  فرماندار  گردید . بعبارتی دیگر, علی الرغم اینکه وی قبلا اعلام برائت از آقایان موسوی و کروبی کرده بود, اما ظاهرا غلظت اظهار ندامت ایشان  در حد انتظار نبوده و  وی باید به اتهام توهین نکردن به کسانی که خود  زمانی از ستونهای نظام بودند  نود و یک روز از عمر خویش را در حبس بگذراند

او  مدیری لایق و فردی کارآمد میباشد که در طی سالیان متمادی به دور از نزاعهای سیاسی و در عین حال با رعایت موازین و خط قرمزها, و حتا ادای احترام به آقایان , بعنوان یک کارمند عالی رتبه, ایفای نقش میکرده است . واکنون به اتهام واهی تبلیغ علیه نظام گرفتار محبس گردیده است

اگر چه همیشه کلید قدرت, بازکننده ی قفلهای, دنیای سیاست بوده است اما از دولت روحانی انتظار میرود که دست کم از پیکره و ساختار خویش دفاع کرده و اجازه ندهد که مسئولان و مدیرانش هزینه ی بازی قدرت شوند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.