شنبه 13th آوریل 2019 , ساعت: 11:04کد مطلب : 112068 نسخه قابل چاپ

ترامپ واعلام تروریست بودن سپاه از طرف او

اول- قبل از نوشتن مطلب، یاداشت های تلگرامی چند ماه گذشته ی خود را مرور کردم تا بیاد آورم، آنچه نوشته‌ام.

دوم- به نظر میرسد که سناریوی ترامپ و متحدان منطقه‌ای او روزبه روز پیش میرود. یعنی، تزریق وتشدید تبلیغات برای آماده کردن جامعه‌ی ایران و جهان به منظور فروپاشی جمهوری اسلامی و اگر مقدور شد، فروپاشی ایران.

سوم- از این امر مسوولان هم خبر دارند و بارها به صراحت و تلویح آنرا بیان کرده اند، کارشناسان مستقل هم تاکید دارند.

چهارم- منِ کمترین از خرداد ۱۳۸۸ هشدار داده‌ام و در چند کتاب که نشر مجازی داشته‌اند استدلال کرده‌ام. ترامپ، طرح بوش پسر را در خاورمیانه تکمیل میکند. با این طرح از ۲۰۰۱ آشنا هستیم. سوال این است که چرا با آن مقابله نمیکنیم، آنرا خنثی نمیکنیم، جلوی پیشرفت آنرا نمیگیریم؟!

پنجم- باز مجبورم تکرار کنم که جنگ بدترین وآخرین گزینه است. اگر تحمیل شد باید وارد آن شد والا باید از آن جلوگیری کرد. نظامیان در جنگیدن تخصص دارند، در استراتژی، سیاست، ژئو استراتژی، ژئو اکانمیک، ژئو پالتیک و … نه تخصص دارند و نه حق تصمیم گیری. سیاستمداران منتخب مردم این حق را دارند.

ششم- طرح ترامپ، دراین مقطع گسترش نارضایتی مردم و تعمیق ناکارآمدی مدیران جامعه است. هر دو زمینه دارند ودرحال شدن هستند. حاکمیت کوششی برای جلوگیری از آنها باید بکند.

هفتم- وحدت ملی با لباس پوشیدن نمایندگان محقق نمیشود. نمایندگان که مشکلی نداشتند، هماهنگ بودند، وحدت ملی باید تمام جامعه را در برگیرد. اعضای “حزب رجا”، یعنی رانده شدگان جمهوری اسلامی. زندانیان و محصوران، اقلیت‌های مذهبی و قومی، دراویش گنابادی، فعالان صنفی و… باید احساس آرامش وایرانیت کنند.

هشتم- تبدیل فضای نظامی- امنیتی، به فرهنگی-سیاسی، ملی کردن دمکراتیک نهادهای انتخابی و انتصابی به نهادهای کاملا ملی، رعایت کامل حقوق شهروندی، ملی کردن صداوسیما، قانونی و مستقل کردن قوه‌ی قضائیه، لغو محکومیت‌های سیاسی، آزادی نهادهای مدنی…

ضرورت وضع کنونی است:

نهم- ترامپ باید بفهمد که ۸۵ میلیون ایرانی از وطن، تمدن، شان و وحدت ملی خود دفاع میکنند. او الان چنین چیزی نمی‌بیند که جرات این کار را کرده است. بستر جرات و جسارت ترامپ را باید از بین برد.

دهم- از ترامپ نباید انتظار قانون گرایی داشت. او تا کنون ده‌ها مورد نقض قانون بین‌المللی و ملی امریکا را کرده است. افکار عمومی جهان را باید به کمک خواست. و آن موقعی مقدور است که همه در ایران قانون‌گرا باشند. جناح حاکم در کاخ سفید، امروز قصد جان ایران را کرده اند.

یازدهم- سنگر مبارزه با ترامپ، در داخل است و تا دیر نشده باید این سنگر را ساخت. با جبران گذشته ها، بازگشت به قانون، رفع موانع وحدت ملی و در یک کلمه بزرگ کردن ایران در مقابل ترامپ وجنگ طلبان امریکا.
منبع: کانال تلگرامی نویسنده


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.