پنج‌شنبه 6th فوریه 2020 , ساعت: 12:02کد مطلب : 115909 نسخه قابل چاپ
نورالدین غروی

انتخابات جاری آمریکا یک نقطه عطف تاریخی

انتخابا ت جاری آمریکا یک نقطه عطف تاریخی و به باور برخی از کارشناسان پیشرو یک انقلاب است که در این دویست و اندی سال گذشته هرگز چنین همانندی نداشته است .

چه نخستین حزب سوم آمریکا که با پلاتفرم آنتی فراماسونری در ۱۸۲۰ در انتخابات شرکت کرد و چه پلاتفرم آنتی امپریالیسم در ۱۸۹۰  که مارک تواین هم از بنیانگذارانش بود ، هیچکدام نتوانستند چنین ایده های بنیانی برای زیر و رو کردن نظام سرمایه داری میلیتاریست موجود را مطرح کنند که بیشترین بخش نسلX  (متولدین دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی) و نسل هزاره ای یا میلینیال millennial generation      (متولدین ۸۰ تا پایان سده بیستم) و نسل Z (متولدین ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۲) را به خودش جذب کند .

برنی سندرز یک پدیده ویژه ای است که نه پیش از او همانندی بوده و نه اگر دموکراتها او را پس بزنند احتمال تکرارش به این زودی ها وجود  وجود خواهد داشت .

حاکمیت حزب دموکرات که سخت وابسته به کانسرن های جنگ ابزارسازی و وال استریت هستند و ایدئولژی شان مانند بسیاری از جمهوری خواهان ، دلاروکراسی و کلپتوکراسی Kleptocracy هژمونیست است و اصرار بر حفظ وضع موجود دارند که جو بایدن تبلور این خط مشی است ، بیش از جمهوریخواهان با تلاش شبانه روزی و با راه انداختن کمپین بسیار توفنده مانند بولدوزر در پی کوبیدن سندرز هستند .

همان کاری که در انتخابات ۲۰۱۶ در شمارش آرای کالیفرنیا ، پر جمعیت ترین ایالت آمریکا که پیوسته به دموکراتها رای می دهند ، انجام دادند که برنی سندرز را که پیشتاز بود به سود هیلاری کلینتون پس زدند که ویکی لیکس اسناد آنرا پخش کرد .

بیگمان اگر هیلاری که به هیولای جنگ طلب و ملکه آشوب The Queen of Chaos  شهره است      ( خانم Diana Johnstone کتابی به همین نام منتشرکرده است) انتخاب می شد به ایران حمله نظامی می کرد .

او که سخت با برجام مخالفت کرد و کودتای هندوراس را مدیریت کرد و اوباما را وادار به بمباران لیبی و کشتن قذافی کرد و صریحا از کشته شدن او ابراز شادمانی زیاد کرد ، که بعنوان وزیر خارجه درچهار سال وزارتش رکورد فروش اسلحه ( تقریبا ۱۵۰ میلیارد دلار) نه تنها توسط همه وزرای خارجه آمریکا بلکه وزرای جنگ آمریکا هم شکست ، امروزه رهبری حذف سندرز را بعهده گرفته است .

بیگمان انتخاب سندرز نه تنها جامعه آمریکا را دگرگون خواهد کرد بلکه در نظم جهانی تغییرات بنیانی را باعث خواهد شد و نقطه پایانی به میلیتاریسم هژمونیک آمریکا خواهد گذاشت.

تقلب در انتخابات آمریکا تازه نیست در قرن نوزده و بیست نمونه های زیادی بوده و در زمان معاصر ما تقلب در انتخابات فلوریدا که ال گور را که برنده بود به سود جرج دبلیو بوش پس زد بسیار به یاد ماندنی است . ولی چون برای برخی از روشنفکران جهان بویژه جهان ناغربی و بویژه تر در ایران ما چون آمریکا هرچه (آن خسرو) کند شیرین بود ، معمولا به آن پرداخت نشده است .                             از سوی دیگر، نقش تعیبن کننده پول در انتخابات و در همه تصمیم گیری های مهم  فکت بسیار جاافتاده و به رسمیت شناخته شده است .

گرگ پالاست Greg  Palast در کتاب معروفش بهترین دموکراسی که با پول می توان خرید The Best Democracy Money Can Buy  به زیبائی به این نکته پرداخته است .

آمریکا سرزمین باوراندن است . بقول کریس هجز نامدار Chris Hedges ، که همین دیروز نوشت America: The Land  of Make-Believe  به دلیل غلظت عوام بودن افکار عمومی آمریکائی ها رسانه های کورپوریشنی با پشتوانه پولهای کلان می توانند شب را روز و روز را شب به آمریکائی ها بباورانند . به همت این رسانه ها باسوادهای آمریکائی با قاطعیت باور دارند که این آمریکا بود که وارد برلین شد و هیتلر را وادار به خودکشی کرد . این آمریکائی بود که نخستین سفر فضائی را انجام داد . این آمریکا بود که با بمب اتمی ژاپن را وادار به تسلیم کرد . در حالی که ژاپنی ها چهار ماه پیش از آن روی متن تسلیم نامه کار  کرده بودند و هیچ گونه توان نبرد نداشتند . تنها خواسته شان حفظ امپراتور بود که ژنرال مک آرتور با آن موافقت کرده بود .

حالا مایک بلومبرگ میلیاردر با شصت میلیارد دلار ثروت وارد کارزار انتخابات شده است . او که صهیونیست متعصبی است در سال ۲۰۰۸  با تغییر قانون انتخابات شهر نیویورک برای سومین بار کاندیدا شد و در سال ۲۰۰۹ با هزینه کردن ۱۰۲ میلیون دلار در شهر هشت میلیونی نیویورک با ۵۸۰ هزار رای برنده شد ، یعنی هر رای با ۱۸۰ دلار خریده شد .                                                او وارد میدان شده و قول داده تا دو میلیارد دلار از ثروت خودش را هزینه کند و بدون ارتباط با مردم همه ایالت های آمریکا را تبلیغات باران کرده است .   او از فساد رهبری حزب دموکرات استفاده کرد و کمیسیون انتخابات حزب را با پرداخت پول هنگفت وادار کرد که مقررات اعمال شده خود را نقض کند و او را در مناظره بعدی شرکت دهد . داستان از این قرار بود که هر کاندیدائی از مبلغ معینی پول و تعداد معینی از افرادی که به کمپین کاندیداها پول داده اند ، برخوردار باشد  حق دارد در مناظرات شرکت کنند . به این ترتیب با افزودن این شروط از هیجده نفر کاندیدا تنها نه نفر را واجد شرائط دانستند که در آخرین مناظره به هفت نفر کاهش یافت و کاندیداهای مترقی مانند خانم تولسی گبارت از مناظره ها حذف شدند .

ولی وسوسه پول بلومبرگ زانوان اعضای رهبری حزب را سست کرد و با تغییر مقررات به بلومبرگ اجازه شرکت در مناظره دو سه روز آینده داده شد.

ما که عادت کرده ایم در اجرای  پروژه “خودحقیر بینی ملی” فعال باشیم و هرچه عیب در خود داریم را به مردممان نسبت دهیم ،  برخلاف دکتر مصدق که به ملت شریف ایران حتا پس از کودتا بیشترین احترام را می گذاشت که در نامه اش به تختی دیده می شود ، بدنیست نگاهی به سطح عوامی مردم آمریکا که ۹۸ در صد باسوادند بیفکنیم و به ملتمان ببالیم .

اینان به جرج دبلیو که با تقلب  در دوراول انتخاب شد ، با وجود اینکه صریحا در گفتار تلویزیونی اش به مردم آمریکا اعتراف کرد که هردو بهانه برای تجاوز به عراق ، داشتن سلاح کشتار جمعی و ارتباط با القاعده ، دروغ بوده ، بازهم در دور دوم با رای بیشتر به او که با شیادی باعث مرگ نزدیک به یک میلیون نفر عراقی و آواره شدن هفت میلیون نفر از مردم عراق و بمباران و نابودی زیر ساخت های مترقی عراق ، بجز تاسیسات  نفتی و نهادینه کردن شکنجه ، ابوغریب در عراق و باگرام در افغانستان ازنمونه های آن هستند که دبلیو و معاونش دیک چینی که هردو جنایتکاران جنگی هستند به آن افتخار کردند وترامپ هم در کمپین انتخاباتی اش قول داد که بدتر از آن را اعمال کند ، انتخاب کردند و او را به کاخ سفید فرستادند .

و همین حالا خود گواهیم به کسی که در کارنامه اش چندین ورشکستگی با تقصیر در کازینو ها و روسپی خانه هایش ، زن ستیزی و فساد اخلاقی فاجعه بار که ناگزیر شد پیش از انتخابات به روسپیانی که با آنها رابطه داشته حق السکوت های کلان بدهد ، کلاهبرداری از دانشجویانی که در دانشگاه قلابی اش ثبت نام کرده بودند ، کلاهبرداری از پیمانکاران جزء که در پروژه هایش کار کرده بودند ، نژاد پرستی تهوع آور و خودشیفتگی پیشرفته و خطرناک وباورهای فاشیستی و بیگانه ستیزی ، با کمترین سواد که حتا درنوشتن چند کلمه از زبان خودش در حد دبستان ناتوان است و او که در سه ساله ریاستش بیش از ده هزار دروغ گفته و گفتارش لمپنی و بی ادبانه است ، را برگزیدند و حتا بعید نیست که برای بار دوم هم به او رای بدهند . او الگویش آندره جکسون است که از ۱۸۳۹ تا ۱۸۳۷ رئیس جمهور بود و قتل عام های وحشتناکش بویژه در فلوریدا از بومیان ، مالکان اصلی این سرزمین ، مرتکب شد که یکی از انبوه نقاط سیاه و ننگین تاریخ این کشور است ، را در اتاق بیضی جائی به دیوار زده است که در هر عکس و فیلمی دیده شود .

امروزه نه کیهان توپخانه بلکه فرهیخته ترین اندیشمندان این کشور حتا وزیر کار اوباما پیوسته از ورشکسته بودن دموکراسی ، قوه قضائیه و قوه مقننه می گویند و می نویسند .

محبوبیت کنگره گاهی تا ۱۷ درصد می رسد و بالاترین نرخش بیشتر از ۲۳ در صد نبوده است .

بقول فرید زکریای هژمونیست-امپریالیست در برنامه اش در سی ان ان ، در آمریکا همه را می توان با پول خرید . در کشورهای دیگر رشوه را زیر پل یا جای پنهانی می دهند ولی اینجا در علن داده می شود .


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.