یکشنبه ۱ام مرداد ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۱:۰۵کد مطلب : 104347 نسخه قابل چاپ

آقای رئیس جمهور، یک لحظه، فقط یک لحظه

در بازآفرینی حکایتی کهن، از مردی روایت کرده‌اند که روزی در راه آبادی با اسب می‌تاختم. رهگذری دیدم با پای پیاده، پینه‌های پایش و خستگی تنش و جسارت پیاده رفتنش مرا واداشت که او را نیز بر مرکبم سوار کنم. پس از پیمودن اندی راه، پیاده شدیم تا آبی بنوشیم و لقمه‌ای تناول کنیم. از هر دری سخن راندیم تا دمی بیاساییم. آن مرد گفت این که مرا سوار بر اسب کردی، نتیجه آن بود که من نیز در راه مانده‌ها را جا نمی‌گذاشتم و بر ترک اسب خود سوار می‌کردم. حتی گاه مرکب خود را به آنها می‌دادم و خود بر ترک آن سوار می‌شدم. روزگاری سوار‌کار ماهری بودم. اسبی نبود که جسارت سواری بر من را ندهد. سخن گفت و گفت و از سوار و سوارکاری من بسیار ستود. سخن بدانجا کشید که گفت خیلی وقت است سوار اسبی نشده‌ام، اجازه دهید رکابی گیرم و این اسب تازی را که سخت می‌تازد از نزدیک بیازمایم. من که روستا‌زاده‌ای صاف و صادق بودم گفتم بگذار سوار شود هم انس و الفت بیشتر می‌شود و هم سوار‌ کاریش را می‌آزمایم و اگر اتفاقی در راه برای من افتاد می‌تواند ما را تا مقصد براند. افسار را بدستش دادم و سوار بر اسب شد شلاق بر اسب زد و اسب خیز برداشت من نیز خوشحال از این که سوار‌کار ماهری است به خوشی‌ او دل خوش کردم. ناگهان دیدم سرعت گرفت و بعد از لحظه‌ای ایستاد و گفت: تا تو باشی اسبت را بر کسی ندهی! خواست برود که فریاد زدم آهای لحظه‌ای درنگ کن. او که سر‌شار از غرور بود و می‌دانست که هر گز به او نخواهم رسید، ایستاد و قدری به سویم آمد. گفتم خواهشی دارم. گفت به هیچ وجه اسب را پس نمی‌دهم. گفتم این نیست خواهش و درخواست من‌. گفت حرفت چیست، بگو ای مرد ساده و ابله. گفتم اگر هر کسی را دیدی هرگز نگو که در راه بودی و ترک اسب سواری شدی و چنین و چنان اسب را از کفش بربودی. سوار گفت لایقش بودی، نمی‌دادی! گفتم اسب مال خودت، بخشید‌مش به تو. اما به مردم نگو، اگر مردم بدانند این چنین اسب را از من گرفتی دیگر هیچ کس در راه مانده‌ای را سوار نمی‌کند. اسب از آن تو ولی اعتماد مردم را نشکن !!

اقای رئیس جمهور، ممنونم از اینکه درنگ کردی و با حکایت من همراه شدی و در از دست دادن اسبم شاهد بودی. حال از تو به عنوان یک هموطن خواهشی دارم:

مردم ما، به عبارت بهتر، اکثریت مردم ما بلور اعتمادشان نازک شده، مردم نجیبی هستند با‌رها اعتماد کردند و باز اعتماد کردند و باز اعتماد کردند تا ۲۰ ساله هایشان شصت ساله شدند و نزدیک به چهل سال است که اعتماد می‌کنند .

روز‌هاشان به اعتماد کردن گذشت، عمرشان با اعتماد کردن سپری شد، ولی صبرشان طاق شده و بلور اعتمادشان نازک‌تر گشته، در حد شکستن است . با تلنگری خواهد شکست. این جماعت به حرف‌های شما اعتماد کردند و شخصیت ستودنی شما را ستودند و شما را به ریا‌ست جمهوری برگزیدند. عهد‌هایی که با مردم بستی، به یقین می‌دانم عمل خواهی کرد. باورت داریم. اکثریتی که به شما رای دادیم، حتی احترامت در نزد آنهایی که به شما رای ندادند نیز بیشتر خواهد شد، چرا که وفا به عهد را جزو جوانمردی می‌دانی و در فرهنگ مردم ما جوانمردی و وفای به عهد جایگاه بسیار بلندی دارد.

دلشان می‌لرزد وقتی می‌شنوند که می‌خواهند وزیرانی بر شما تحمیل کنند که در جهت اعمال قول‌ها و وعده‌های شما به مردم نباشند.

وزرایی که فکرشان با ایده‌ها و برنامه‌های شما همراه و همگام نباشد!

قطعا وزیری که همسو با رئیس دولتش نباشد، دستش به کار نخواهد رفت.

اقای مطهری مرد آزاده، انسان جوانمرد هم دلش لرزیده از تحمیل وزرا به دولت.

تحمیل وزرا به دولت، تحمیل آرای اقلیت است بر اکثریت !

فاستقم کما امرت. بدان و میدانی که سیاست‌مداری کاردان و حقوقدانی آگاه هستی. اگر بلور اعتماد مردم بشکند، غیر قابل تصور و وحشتناک خواهد بود .

وای به روزی که مردم از هر ایل و قبیله و شهر و روستا، و از هر استانی در این کشور، اعتماد خود را نسبت به کسی که، زندگی‌شان را با وعده‌هایی که داده به او سپرده‌اند، از دست بدهند و او اعتمادشان آنها را بشکند.

حکومت شاه را چیزی سرنگون نکرد، مگر شکست اعتماد مردم به شاه و اعتماد به رهبری ایه الله خمینی.

شکست اعتماد، از دست دادن امید به زندگی است و کسی که امید به زندگی را از دست بدهد بسان غریقی است که برای باز‌یابی آن به هر تکه چوبی دست می‌اندازد ( الغریق یتشبس و بکل حشیش ).

در این برهه حساس، در این یکه‌تازی انحصار طلب‌های داخلی و منتظران شکست جمهوری اسلامی در منطقه و رئیس‌شان در آمریکا، کاری کارستان بکن و یقین می‌توانی

تو جزو آنانی هستی که با خدا و مردمش عهد بستند و بر آن عهد پای‌بند ماندند. الذین هم الاماناتهم وعدهم راعون .

اگر به عهد شکنی مجبورت کردند عهد را نشکن بیا و به مردم بگو که من نمی‌توانم. این به صلاح و هدایت نزدیک‌تر است. چنین خواهی کرد و یقین بدان قولت همچون فرمایش خدا به اهل ایمان، قول سدید می‌باشد ، آنها عقب خواهند نشست.

وزرایت را کاردان و متعهد به برنامه‌هایی که به مردم گفتی انتخاب کن و به مجلس معرفی کن. اگر مجلس رای نداد، تکلیف از شما ساقط هست. آنگاه مردم می‌شناسند و می‌دانند که این‌ها چه کسانی هستند که مانع در راه انتخاب اکثریت در مقابل جمهوریت که به اسلامیت ان خدشه وارد نشده ، ایستادگی می‌کنند .

جامعه  فردای ما به انسان‌هایی چون شما نیاز دارند. در مقاطع بحرانی جامعه،( که چه بسا نزدیکتر از ان هست که فکر می کنیم ) انسان‌های راستگو و امین که امتحانشان را پس داده‌اند، خواهند توانست حرف خود را بزنند و مردم آنها را باور کنند و به آن عمل نمایند. و با سابقه امین بودنشان در پیش مردم ، از فاجعه های عظیم جلوگیری کنند .

سخن از انتخاب یک وزیر نیست ، بلکه سخن از ایستادگی شما در مقابل تحمیل هاست که برای اکثریت مردم ما سخت اهمیت دارد .

با اینکه تحت فشار های مختلف هستی ، ولی انتخابی است که خودتان” بلی” گفتی.

و در پایان در رابطه با برادرتان اقای فریدون مطلبی بیفزایم.

در یکی از عملیات های سرنوشت ساز انسوی دجله در دومین  سومین روز بعد شروع عملیات ، عزیزان از لشکر های مختلف جهت عملیات مجدد شروع به حرکت کردند از جلو دیدگاه کذشتند  و قطعا خود مطلع هستید که سوت مطلقی موقع حرکت برای حمله بر منطقه حاکم میشود و تا شروع درگیری و متوجه شدن دشمن از حمله . در این مقطع با برادرم ، در دیدگاه در حال دیدبانی بودیم که تیری امدو نزدیک قلب به شش برادرم نشست. در همین هنگام اتش تهیه دشمن با خمپاره و توپ و کاتیوشا  جهت قطع ارتباط و عدم تحرک در خط مقدم و پشت خط شروع شد . چاره ای نبود انتخاب کرده بودم  یا باید در گیر مداوای برادرم می شدم یا در پی مسئولیت خودم و مسئولیت برادرم که مسئول محور بود . از قبل انتخاب کرده بودم ، برادر را در گوشه ای خواباندم که حتی سنگری نبود و بوسیدم و گریستم وسریع به پیگیری مسئولیت خود و بارمسئولیتی که از حذف برادرم برگردنم افتاده بود برگشتم .

اکنون اقای فریدون را تحت هر عنوانی در گفتند و به قید وثیقه ازاد کردند . خوشبختانه کوچکترین موضعی در آن رابطه نگرفتی و به مسئولیت خود که همانا اداره هیئت دولت و امادگی برای معرفی کابینه جدید در گیر هستی .

این ها را ما درک می کنیم  ، می فهمیم ، و برای ما ارزشی بزرگ است ، و احترامی عمیق در دل ما نسبت به شما ایجاد می کند . موفق باشی  رئیس جمهوری .

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.