پنج‌شنبه 30th ژانویه 2020 , ساعت: 10:01کد مطلب : 115831 نسخه قابل چاپ
صیادان و شاهدان عینی شمار تلفات را بیش از پانزده هزار اعلام میکنند

‍ گزارش سهیل اولادزاد فعال محیط زیستی از مرگ پرندگان مهاجر در میانکاله

امروز به اتفاق جمعی از دوستان محیط زیستی به قلعه پایان، منطقه ای در ضلع جنوب غربی میانکاله رفتیم، جایی که بیشترین آمار کشته شده های پرنده ها در چند روز اخیر را داشت، برای شما از اتفاقاتی که افتاد و دیدیم مینویسم

۱.بیشترین آمار تلفات مشاهده و جمع آوری شده در حد فاصل قلعه پایان تا گلوگاه بوده

۲.سازمان دامپزشکی به عنوان سخنگو و پیگیری کننده این اتفاق انتخاب شده و عملا سازمان محیط زیست کنار کشیده شده

۳.همچنان پرنده ها در حال مرگ هستن و به هیچ عنوان مرگ و میر متوقف نشده

۴.مرگ و میر ماهیان و پستانداران گزارش نشده

۵.شتابزدگی شک برانگیز سازمان دامپزشکی کشور، به عنوان یک مرجع علمی که در مصاحبه ای برای اعلام عامل اصلی مرگ و میر، میکروب کلستریدیوم بوتولینیم را که یک میکروب هست، همانطور که در اسلاید ششم میبینید دو میکروب معرفی میکند که به کندی از وبسایت خودشان تنها اصلاح شد.

۶.سازمان محیط زیست برای نمونه برداری مستقل با ما هیچ همکاری نکرد، اما ما در بخشهای دیگر و آزاد نمونه برداری را انجام و برای مراکز دانشگاهی مستقل ارسال نمودیم که منتظر جواب آنها هستیم.

۷.نظرات بسیار زیادی در مورد تلفات اخیر وجود دارد، از‌‌ رهاسازی سم توسط شکارچیانی که به تازگی با آنها برخورد شده بود، تا آنلفونزا و نیوکاسل و به تازگی بوتولیسم و رهاسازی پساب صنایع و فاضلاب خانگی و ترور بیولوژیک برای خدشه دار کردن و بسیاری نظرات کارشناسی و غیر کارشناسی شده دیگر، اما باید منتظر نظرات علمی در این خصوص بود و نباید نهادهای مثلا علمی که میدانیم دسترسی به آزمایشگاه سم شناسی ندارند نتیجه گیری مسمومیت کنند، این کار جز از بین بردن بیشتر اعتماد عمومی هیچ نتیجه ای ندارد

۸.صیادان و شاهدان عینی شمار تلفات را بیش از پانزده هزار اعلام میکنند

۹.بیشترین تلفات در میان گونه های فلامینگو و چنگر بوده، اما گونه ای مانند مرگوس نیز در میان تلفات به چشم میخورد

نتیجه گیری خاصی از کل ماجرا در حال حاضر نمیتوان کرد و به شخصه هیچکدام از نتیجه گیریها را با توجه به پهنه عظیمی که درگیر ماجرا شده تا زمان نتیجه گیری نهاد های مستقل که کاری با بیمه مرغداریها و نوسان قیمت مرغ شب عید ندارند قبول نخواهم کرد.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.