شنبه ۴ام فروردین ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۷:۰۱کد مطلب : 107319 نسخه قابل چاپ

گزارشی از دیدار نوروزی نهضت آزادی ایران در دوم فروردین ۱۳۹۷

دیدار نوروزی نهضت آزادی ایران که توام با بزرگداشت پیشگامان نهضت و گرامیداشت یاد و نام دکتر احمد صدر حاج سید جوادی و دکتر ابراهیم یزدی بود، دوم فروردین ۱۳۹۷ با حضور جمعی از اعضاء و علاقمندان این حزب که از استان‌های گوناگون گرد هم آمده بودند و با همراهی تعدادی از شخصیت‌های سیاسی او اجتماعی برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید، دکتر یوسف یزدی به عنوان نماینده خانواده زنده‌یاد دکتر ابراهیم یزدی به جمع خوشامد گفت و با یادآوری گزیده‌ای از وصیتنامه‌ای که دکتر یزدی در دوران حبس تدوین کرده بود، از دلایل امیدواری آن زنده‌یاد به آینده دمکراسی در ایران سخن گفت.

سخنران بعدی مراسم، مهندس محمد توسلی، دبیرکل نهضت آزادی ایران بود. وی با ارایه تحلیلی از شرایط سیاسی و ابربحران‌های موجود در ایران نسبت به ضرورت تداوم راهبرد اصلاح‌طلبی و مخاطرات و پیامدهای هر نوع شیوه غیراصلاح‌طلبانه بر تمامیت ارضی و انسجام اجتماعی ایران، یادآور شد که راهکار خروج از بحران های کنونی را بازگشت به اصول قانون اساسی یعنی آزادی، دمکراسی و عدالت اجتماعی می‌داند و خاطر نشان کرد که در همین راستا، روحانیت باید به استناد کارنامه عملکرد چهار دهه گذشته و آموزه های قرآنی به جایگاه طبیعی خود – عرصه عمومی – باز گردد.

در این مراسم، مصطفی بادکوبه‌ای شعری قرائت کرد و تعدادی از جوانان و علاقه مندان نهضت آزادی ایران نیز به ارائه سخنرانی پرداختند.

عنوان سخنرانی علی مهرداد، “جاذبه‌های دکتر یزدی برای نسل جوان” بود و جعفر گنجی نیز با طرح موضوعی تحت عنوان “محفل‌های مطالعاتی” به یادآوری دغدغه‌ها و توصیه‌های دبیرکل فقید نهضت آزادی ایران به نسل جوان پرداخت. جواد سلیمانی هم با طرح موضوعی تحت عنوان “اصلاح‌طلبی به سبک بازرگان”، سخنرانی خود را ارایه داد و به تبیین مبانی و راهکارهای اصیل اصلاح‌طلبی پرداخت.

این دیدار که نخستین دیدار نوروزی بدون حضور مرحوم دکتر ابراهیم یزدی بود و در منزل ایشان برگزار شد، تا ساعت ۱۹ ادامه پیدا کرد. پوسترهایی از پیشگامان نهضت و همچنین، سرودهای میهنی، گرمابخش این نشست صمیمانه بود.

منبع: کانال تلگرامی نهضت آزادی


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.