چهارشنبه 10th ژوئن 2020 , ساعت: 10:06کد مطلب : 117450 نسخه قابل چاپ
استعفای دیگر در حزب اتحاد

فصل خزان حزب اتحاد

 

تقریبا دوماه بعد از جدایی مهدی محمودیان از حزب اتحاد، سیاوش حاتم یکی دیگر از اعضای شناخته شده این حزب در صفحه توییترش خبر استعفای خود از این حزب را علنی کرد.شنیده ها حاکی از آن است که اعضای دیگری از حزب بزودی استعفا خود را علنی خواهند کرد.

مهدی محمودیان فضای سیاسی کشور را علت اصلی استعفای خود اعلام کرد و هیچ انتقادی را متوجه سیاست های حزب نساخت و در توییتش نوشت «با توجه به فضای سیاسی کشور تصمیم گرفته‌ام فعالیت‌های سیاسی خود را متوقف کنم و اگر توانی دارم در فعالیت‌های مدنی و بخصوص فعالیت‌های حقوق بشری و انسان‌دوستانه متمرکز کنم.»

سیاوش حاتم اما مواردی از تضادهای خود با حزب را برشمرد که از جمله مهمترین آنها می توان به رابطه مخدوش حزب با جنبش‌های اجتماعی اشاره کرد.

حزب اتحاد که ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ با موافقت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب از وزارت کشور مجوز گرفته بود امید تازه ای بود برای طیف وسیعی از فعالین اصلاح طلب تا در قالب یک حزب کارآمد و جوان به فعالیت سیاسی بپردازند. اما با گذشت چهار سال، با توجه به بن بست های سیاسی به وجود آمده در کشور و سیاست های اشتباه این حزب، این امید به ناامیدی تبدیل شد و حزبی با آن همه فعالین سیاسی پرشور و با انگیزه در فصل خزان خود قرار گرفت.

متن کامل خبر استعفای سیاوش حاتم که در صفحه توییترش منتشر شد.

ما چون ز دری پای کشیدیم،کشیدیم
امید ز هر کس که بریدیم،بریدیم
رم دادن صید خود از آغاز غلط بود
حالا که رماندی و رمیدیم،رمیدیم

۴ ماه پیش استعفایم رو از عضویت در حزب اتحاد به صورت خصوصی به آقای شکوری‌راد تقدیم کردم و امروز هم به صورت علنی پایان همکاری رو اعلام میکنم.با پایان انتخابات ۹۶، به دلایلی تصمیم گرفتم فعالیت حزبیم رو به حالت تعلیق در بیارم،دلایلم مشکلات شخصی و زندگی خصوصی، بازداشت مجدد در شهریور ۹۶ و بعد هم شکل گیری تضاد برایم نسبت‌ به برخی رویکردها،عرف‌ها و فرهنگ سازمانی حزب اتحاد بود.

در سال ۹۸،چند ماهی مجددا برای همراهی با جمع‌بندی دوستان همفکرم و تلاش برای ایجاد تجربه‌ای جدید در تاریخ سیاسی احزاب به فعالیت پرداختم که دریغ،این‌بار هم نشد. دلایل استعفایم در آن نامه خصوصی علاقه‌ام به کنار فعالان دانشجویی ماندن در روزهای هزینه و رابطه مخدوش حزب با جنبش‌های اجتماعی بود.دلایل اما بسیار بیش از این دو است که به زودی در متنی مفصل خواهم نوشت.گمان میکنم ماندن در حزبی که به دموکراسی‌خواهی بسیاری از سرمایه‌های نمادین آن،بخش‌هایی از هویت تاریخی و باورهای آن نظیر اسلام سیاسی و امام خمینی و اصلاح‌طلبی بر پایه خط مبارک ایشان دیگر اعتقادی ندارم،میتواند به نفاق تعبیر شود و من اهل نفاق نیستم. با افتخار عضو سابق دفتر تحکیم هستم و تا روزی که زنده‌ام برای من زندانی جنبش سبز و تحکیمی بودن کفایت میکند.

از تمام کسانی که به عضویت در اتحاد دعوتشان کردم و امروز خود از زیر این بار شانه خالی میکنم، حلالیت میطلیم. تجربه زندگی در این چند سال پس از ۹۲ به من آموخت که ماندن در مناسباتی خاص به خواست دیگران در حالیکه اعتقاد و علاقه‌ات مخدوش شده، خطاست،اگر به موقع بروی با حفظ حرمت میروی،اگر بمانی با تحقیر و طردجمعی بیرون میشوی.برای یاران موافق و بیشتر اعضا که به دموکراسی‌خواهیشان ایمان دارم و در حزب میمانند آرزوی توفیق دارم،از علی شکوری‌راد که در این چند سال جز به صداقت و راستی از ایشان ندیده‌ام هم سلامت و توفیق آرزو دارم.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.