یکشنبه 14th جولای 2013 , ساعت: 12:07کد مطلب : 47703 نسخه قابل چاپ
پدر فریبا پژوه در گفت و گو با ملی-مذهبی

شاید اتهامش این باشد که از نتیجه انتخابات خوشحال بود

روز چهارشنبه نوزده تیرماه مصادف با اول ماه رمضان فریبا پژوه، روزنامه‌نگار روزنامه های اصلاح طلب در منزل شخصی خود بازداشت شد. اما علی رغم وعده های امنیتی مبنی بر آزادی وی تاکنون از این وعده ها تحقق نیافته و هنوز از موارد اتهامی وی اطلاعی در دست نیست.

رضا پژوه، پدر فریبا با بیان اینکه هنوز از دلایل بازداشت دخترش اطلاعی ندارد به سایت ملی- مذهبی می گوید: “هنوز مورد اتهامی او مشخص نیست. در پیگیری هایی که کرده ایم، وعده داده اند که امروز و فردا آزاد می شود ما هم امیدوارم، زیرا فریبا هیچ جرمی مرتکب نشده است. در تماس تلفنی هم که با ما داشت می گفت شرایط با چهار سال پیش که بازداشت شده بود قابل مقایسه نیست و خودش هم امیدوار بود که هر چه زودتر آزاد شود. خب، همانطور که در اخبارها هم می خواندید چهار سال پیش شرایط بسیار بدی بود و در تماس روز گذشته که با ما داشت می گفت نگران نباشید نه شرایط آن شرایط است و نه من آن آدم چهار سال پیش هستم.”

پدر این روزنامه نگار اصلاح طلب از نحوه بازداشت وی گفته و ادامه می دهد: “صبح روز چهارشنبه اول ماه رمضان سه مامور مرد به همراه یک مامور زن به منزل فریبا رفته اند و بعد از یک ساعت بازرسی خانه، لپ تاپ و لوازم شخصی دیگرش و همین طور رسیور ماهواره را با خود بردند. فکر کنم محل نگهداری اش ۲۰۹ است اما خودش می گفت حالش خوب است. دخترم می داند که ما نگران هستیم به مادرش مدام می گوید نگران نباشید. البته دفعه قبل هم می گفت حالش خوب است اما بعد معلوم می شد که خیلی وقتها راست نمی گفته است. در هر حال هر چقدر هم بگوید حالش خوب است بالاخره زندان شرایط خودش را دارد و مادرش هم خیلی نگران است و امیدواریم هر چه زودتر آزاد شود.”

فریبا پژوه که سابقه همکاری با خبرگزاری ایلنا و روزنامه اعتماد ملی را دارد، پیش از این در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران سال ۸۸ بازداشت و در بدترین شرایط در انفرادی و تحت بازجویی های سخت قرار داشت. وی پس از صد و بیست و چهار روز حبس، با سپردن پنجاه میلیون تومان وثیقه از زندان اوین آزاد شد. این روزنامه‌نگار در دادگاه بدوی به یک سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران به مدت پنج سال به حالت تعلیق در آمد.

آقای پژوه با تاکید بر اینکه فریبا پس از آزادی هیچ فعالیت رسانه ای نداشته است خاطرنشان می کند: “ما در پیگیری ها سوال کردیم که آیا این بازداشت مربوط به حکمی است که برای فریبا صادر شده، اما گفتند نه و بزودی مشخص می شود. حتی بعد از آزادی اش، تا روز چهارشنبه نه احضار شده بود و نه بازداشت. خود فریبا هم در این مدت اصلا فعالیت مطبوعاتی نداشت و در یک دوره کوتاه در حوزه اقتصادی مطلب می نوشت. ما خودمان هم تعجب کردیم که به چه اتهامی بازداشتش کرده اند زیرا حتی در حوزه اقتصادی هم که مطلب می نوشت مربوط به یکسال پیش بود و اگر مشکلی بود باید همان زمان احضار می شد. حتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری امسال هم تهران نبود و هیچ فعالیت انتخاباتی در ستاد نداشت. فقط شاید اتهامش این باشد که از نتیجه انتخابات مانند مردم بسیار خوشحال بود.”


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.