سه‌شنبه 10th دسامبر 2019 , ساعت: 10:12کد مطلب : 115334 نسخه قابل چاپ
در گفت و گو با امتداد؛

روایت دبیر انجمن اسلامی آزاداندیش دانشگاه علامه طباطبایی از حضور جنجالی قالیباف در دانشگاه

متداد-محمد جعفری: مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی، امسال در حالی برگزار شد که حضور محمدباقر قالیباف در این دانشگاه، همراه با رنگ و بویی انتخاباتی بوده و همین مسئله اعتراضاتی را از سوی دانشجویان به دنبال داشت.

در همین رابطه، هادی خورشیدی، دبیر انجمن اسلامی آزاداندیش دانشگاه علامه طباطبایی و دانشجوی مقطع ارشد رشته مدیریت شهری این دانشگاه، ضمن اشاره به حضور شهردار پیشین تهران در این مراسم و حواشی آن در گفتگو با امتداد، اظهار داشت:

این برنامه با محوریت و هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شده و شهردار اسبق تهران هم به دعوت همین نهاد در دانشگاه حضور یافت.

نکته مهم حضور قالیباف در این مراسم این بود که ما شائبه تبلیغات انتخاباتی را کاملا دیدیم و این رفتار تا جایی پیش رفت که حتی بروشوررهایی با عنوان “تَکرار نمی‌کنیم” به شکل تعرفه‌های رای در میان دانشجویان پخش شد.

مسئله‌ای که اعتراض و انتقاد بسیاری از دانشجویان را به دنبال داشت و در نهایت دیدیم که میهمان مراسم، بلافاصله پس از آن به وزارت کشور رفته و به آن شکل و بدون نوبت برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کرد.

به عقیده ما، متاسفانه با رخ دادن چنین اتفاقاتی به وضوح شاهد این هستیم که برخی از دانشجویان به پیاده نظام برخی از فعالین سیاسی تبدیل شده و شانیت دانشگاه و روز دانشجو را از بین می‌برند.

قالیباف در این مراسم پس از حضور در دانشکده مدیریت، مسائل مختلفی را بیان کرده و پس از آن، نوبت به دانشجویان رسید تا مسائل و سوالات خود را مطرح کنند. در همین برنامه، سوالاتی در خصوص برنامه‌های اقتصادی مورد ادعای قالیباف مطرح شده و انتقاداتی درباره پرونده‌هایی نظیر، املاک نجومی، ماجرای عیسی شریفی و امثال آن مطرح شد که متاسفانه آنگونه که شنیده شده، گردانندگان مراسم که از طیف بسیج دانشجویی بودند، با زد و خورد، تریبون را از دانشجویان معترض گرفته و حتی یکی از دانشجویان عدالتخواه نیز در این بین، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

همچنین، چینش حضور دانشجویان در سالن از پیش به شکلی انجام شده بود که دانشجوهای منتسب به بسیج دانشجویی در ردیف‌های ابتدایی و اکثریت سالن مستقر شده و دانشجویان دیگر که در اعتراض به ایجاد تریبون انتخاباتی در فضای دانشگاه، بنای تحریم این برنامه را داشتند در آن حضور پیدا نکردند.

با این حال، عده‎‌ای از دانشجویان با دردست داشتن دست نوشته‌هایی با عنوان “جای سرکوبگر، دانشگاه نیست” به حضور قالیباف در روز دانشجو در دانشگاه اعتراض داشته و شعارهایی را سردادند که البته این شعارها  با ایجاد همهمه از سوی حاضرین در سالن، فرصتی برای شنیده شدن پیدا نکرد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.