جمعه 13th دسامبر 2019 , ساعت: 10:12کد مطلب : 115366 نسخه قابل چاپ

روایت خانواده مهدی محمودیان از نحوه افزایش اتهامات که منجر به بازداشت وی شد

خانواده مهدی محمودیان فعال سیاسی و حقوق بشری در ایران که اخیرا بازداشت شده گفته اند بازپرس پرونده او تصمیم به صدور قرار کفالت و آزادی موقت او از زندان داشت اما در حین صدور دستور از محل کار خود فراخوانده شد و پس از بازگشت به اتاق، دستور کفالت را به قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تبدیل کرد.

به دلیل اینکه آقای محمودیان توانایی تامین وثیقه را نداشته، با قرار بازداشت، روانه زندان اوین شده است. پیش از خروج بازپرس از اتاق تنها اتهام مهدی محمودیان “تبلیغ علیه نظام” به او تفهیم شد اما پس از بازگشت، عنواان اتهامی “اجتماع و تبانی علیه نظام” هم به او تفهیم شد.

پیش از این گزارش های متعددی از دخالت نهادهای امنیتی و ماموران وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در کار قضایی منتشر شده بود.

بر اساس گزارش در زمان بازپرسی فردی از سازمان اطلاعات سپاه در محل حضور داشته که به دلیل اعتراض آقای محمودیان به حضور غیرقانونی این فرد، سرانجام اتاق را ترک کرده اما در مراحل بعدی بازپرسی مجددا حضور داشته است.

گزارش شده است که علیرغم حضور مهدی محمودیان در زندان اوین، نام او در فهرست افراد پذیرش شده در این زندان نیست.

آقای محمودیان پس انتخابات جنجالی سال ۸۸ نیز دستگیر شده بود که پس از سپری کردن ۵ سال زندان در زندان‌های اوین و رجایی شهر در شهریور ۹۳ آزاد گردید.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.