شنبه ۲۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت: ۱۲:۰۲کد مطلب : 107852 نسخه قابل چاپ

رنجنامه همسر رویین عطوفت و اعتراض به لغو مرخصی

رقیه زارع پور همسر رویین عطوفت فعال ملی مذهبی که هم اکنون دوران حبس خود را می گذراند در  رنجنامه ای به کارشکنی در اعطای مرخصی به همسر خود  اشاره کرده است.

مرخصی روییین عطوفت اخیرا با دستور رستمی معاون  دادستان تهران لغو شده است.

به گزارش ملی مذهبی متن رنجنامه به شرح زیر است:

به نام خداوند فریادرس
رنج نامه ای بنام مرخصی.
رویین عطوفت زندانی عقیدتی سیاسی در۲۷ بهمن سال ۹۱در منزل شخصی خود به اتهام برگزاری جلسات فرهنگی ، فکری موسوم به رنگین کمان دستگیر شد. بعد از ۶ ماه بازداشت موقت در تابستان۹۲ با وثیقه آزاد شد .
در تابستان ۹۳ توسط آقای صلواتی در دادگاه انقلاب به ۱۱سال حبس تعزیری محکوم شد در دادگاه تجدید نظر حکم تجمیع و به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. و در۵ بهمن ۹۳ برای دومین بار برای اجرای حکم به اوین بازگشت و تا خرداد ۹۵ در زندان اوین بود که با پذیرش اعاده ی دادرسی و نقض حکم مذکور توسط دیوان عالی کشور ( که خود داستان مفصلی دارد ) در ۱۹ خرداد ۹۵ رویین با وثیقه از اوین آزاد شد .
یاد آور می شوم که رویین با سند ملکی که منزل شخصی ما در منطقه سعادت آباد است یک بار در سال ۹۲ ویک بار در سال ۹۵ بدون ارجاع به کارشناسی ، با وثیقه آزاد شد .
تیر ماه ۹۵در دادگاه هم عرض (تجدید نظر) شعبه ۳۶ دادگاه انقلاب ، به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد و به تاریخ ۱۰ مرداد ۹۶ برای اجرای حکم ۵ ساله و بار سوم به زندان اوین بازگشت.
حال منظور از بازگویی اوضاع واحوال چندین ساله ی ما و تاکید برموضوع وثیقه می خواهم راجع با مرخصی اخیر رویین مطالبی را با شما در میان بگذارم :
پاییز سال گذشته آقای حاجی مرادی معاون دادستان قبلی در بازدید از اوین از رویین پرسیده بود:
– شما چرا درخواست مرخصی نمی کنید ؟
رویین در جواب گفته بود :
من هیچ در خواستی از شما ندارم و نخواهم داشت .
من مشمول آزادی مشروط هستم ، شما باید مرا آزاد کنید.
رویین با اصرار ما از زندان اوین اقدام به درخواست آزادی مشروط کرد که مورد
موافقت قرار نگرفت و علت را عدم موافقت ضابطین اعلام کردند.
خلاصه برای عید امسال درخواست مرخصی دادیم و با مراجعات مستمر به نتیجه ای نرسیدیم و گفتند مرخصی شامل رویین نمی شود!!!!
تا اینکه در ۴ اردیبهشت ۹۷ به دادستانی اوین رفتم وبعد از ۳ الی ۴ ساعت نوبت من شد،
با آقای رستمی راجع به آزادی مشروط و مرخصی رویین صحبت کردم
آقای رستمی در مورد آزادی مشروط گفتند که شامل نمی شود ولی همین الان وثیقه بیار من به رویین مرخصی بدهم من هم خیلی خوشحال شدم و با خوشحالی برگشتم.
روز چهارشنبه به تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۷ به اجرای احکام اوین در دادسرای ۳۳ مقدسی مراجعه کردم که بعد از دو الی سه ساعت به من جواب دادند که باید روز های یکشنبه و یا سه شنبه مراجعه کنم .
بنده نیز مجدد یکشنبه ۹ اردیبهشت ۹۷ به اجرای احکام مراجعه کرده وبرای رفع بازداشت سال های ۹۲ و ۹۵ که در بالا ذکر شد در خواست رفع بازداشتی کردم .
اجرای احکام نامه ی رفع بازداشت وثیقه را به من تحویل داد ومن بلافاصله به اداره ی ثبت اسناد مراجعه و اقدام کردم . روز سه شنبه به تاریخ ۱۱/۲/۹۷ نامه رفع بازداشتی را که از ثبت اسناد دریافت کرده بودم به دادستانی بردم، آقای رستمی معاون دادستان نبود و با آقای محمودی همکار ایشان دیدار کردم.
آقای محمودی با ملاحظه ی سند و نامه رفع بازداشتی گفت: چرا اجرای احکام فقط بازداشتی ۹۲ را رفع کرده؟ باید دوباره به اجرای احکام مراجعه کنید و نامه رفع بازداشتی ۹۵ را نیز بگیرید و به ثبت اسناد ببرید!!!
خلاصه کار رفع بازداشتی در ۱۵ اردیبهشت ۹۷ به یاری خداوند و به همراهی کارکنان ثبت اسناد انجام شد. همزمان وثیقه ی جدید که برای مرخصی رویین صادر شده بود انجام گرفت و نامه ی وثیقه ی مرخصی را دریافت کردم با خوشحالی و شادی وصف ناپذیر منتظر فردا روز یکشنبه شدیم که رویین به مرخصی خواهد آمد.
یکشنبه بتاریخ ۱۶/۲/۹۷ به دادستانی اوین مراجعه کردم نامه و وثیقه ی جدید را به دادستانی تحویل دادم . دفتر دار محترم دادستانی کار های مربوط به وثیقه ی مرخصی را انجام داد من هم تعهد نامه ی سند را امضا کردم و انگشت زدم ( چون صاحب سند من هستم ) و بعلت عدم حضور آقای رستمی در شعبه ، نامه ی وثیقه برای امضای ایشان منتظر ماند.
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ من و پسرم اماده می شدیم برای آمدن رویین که حدود ساعت ۲ بعد از ظهر از دادستانی به من زنگ زدند دفتر دار به من گفت که فردا در رابطه با پرونده به دادستانی مراجعه کنم !!!
صبح سه شنبه ی به تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۹۷ اول صبح به دادستانی مراجعه کردم و دفتر دار محترم به من گفت : ملک شما کارشناسی نشده و باید کارشناسی بشود من با تامل و حوصله گفتم اشکالی ندارد ولی چرا حالا ؟؟؟؟!!!!!! بعد از اتمام کارهای وثیقه، الان یادتان افتاده است که باید سند کارشناسی بشود !!!
گفتم : مشکلی نیست، کارشناسی کنید ولی یک سئوال برای من ایجاد شده و آن ، اینکه چرا در هر دوبار قبلی (۹۲ و۹۵) با همین سند و وثیقه نیاز به کارشناسی نبوده است ؟ حال انکه در دو مورد قبلی آزادی موقت بوده و اینک فقط چند روز مرخصی می باشد!!! آیا اسم این کار اذیت کردن بیشترخانواده های زندانی سیاسی نیست ؟
آقای دفتردار یک شماره حساب روی یک برگه به دست من داد وگفت که به این شماره حساب مبلغ۳/۵۰۰/۰۰۰ ریال ( سی صدو پنجاه هزارتومان ) واریز کنید!!!
گفتم ما از این پول ها نداریم و من این پول را نخواهم داد. گفت دیگر ربطی بمن ندارد.
به دفتر دار گفتم باید شخص آقای رستمی را ببینم ، آقای رستمی مرا به حضور نپذیرفت و من بالاخره با اصرار و در کمال آرامش وارد اتاق کارشان شدم بعد از عرض سلام و ادب، پرسیدم آقای رستمی این جریان کارشناسی چیست ؟ و چرا بعد از اتمام کارها ، دوباره مطرح شده است؟
در جواب گفت : دیگر من نمی دانم باید انجام بدهید.
گفتم آقای رستمی این سند سومین بار است که برای رویین وثیقه می شود . ملک همان است و پرونده همان است و شخص همان !!!
با عصبانیت پرسید : آیا تابحال اینجا یعنی دادستانی اوین وثیقه شده بود ؟ گفتم نخیر
گفتم: آقای رستمی معنی این عمل شما چیست ؟ معنی عمل شما ظلم و اذیت کردن بیشتر مردم است
گفت :برو بیرون
گفتم: آقا اگر مرخصی نمی دهید چرا اذیت می کنید ؟ من الان ۱۵ روز است که سرگردان خیابان ها هستم آیا این سنگ اندازی نیست ؟؟؟ چرا قبل از فرستادن نامه به اداره ی ثبت اعلام نکردید که این ملک و یا این وثیقه نیاز به کارشناسی دارد ؟؟
ایشان فقط در مقابل سؤال های من می گفت :برو بیرون.
آقای رستمی دستور داد که مرخصی رویین را لغو کنند.
گفتم این میز و صندلی وفا ندارد به داد مردم برسید اگر دادیارید !!! دفتردار مرا از دفتر آقای رستمی بیرون برد و گفت :منتظر بمانید تا کار لغو را انجام دهیم من هم نشستم و منتظر شدم.
برای فسخ مرخصی از من امضا خواستند و من امضا نکردم.
با اندوه فراوان به خانه بازگشتم وداد از درگاه خدا کردم.
زهی خجسته زمانی که یار باز آید به کام غمزدگان غمگسار باز آید
به پیش خیالش کشیدم ابلق چشم بدان امید که آن شهسوار باز آید
رقیه زارع پور


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.