شنبه 25th جولای 2020 , ساعت: 11:07کد مطلب : 117936 نسخه قابل چاپ

چهار سال حبس برای بهاره هدایت

بهاره هدایت، فعال دانشجویی و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه تهران به چهار سال و هشت ماه حبس تعزیری و دو سال محرومیت از برخی حقوق اجتماعی مثل عضویت در گروه‌های اجتماعی و سیاسی محکوم شد.

بهاره هدایت در ابتدا به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به ساقط شدن هواپیمای اوکراینی توسط موشک پدافندی سپاه پاسداران که روبروی دانشگاه امیرکبیر تهران برگزار شد بازداشت شده بود.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، بهاره هدایت، دانشجوی دانشگاه تهران را به چهار سال زندان بابت اجتماع و تبانی علیه نظام و هشت ماه زندان بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم کرده است. لازم به ذکر است که از مجموع ۴ سال و ۸ ماه احکام تعزیری، ۴سال آن قابل اجرا می‌باشد.

همچنین او به دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی و سه ماه ارائه خدمت در آسایشگاه سالمندان نیز محکوم شده است.

گفتنی است ۲۱ بهمن‌ماه سال گذشته این فعال دانشجویی از طریق حراست دانشگاه تهران احضار و به‌هنگام خروج از ساختمان توسط مامورین امنیتی بازداشت شده بود.

دادگاه مربوط به این احکام در تاریخ ۳۱ تیر برگزار شده است.

 


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.