سه‌شنبه 25th سپتامبر 2012 , ساعت: 02:09کد مطلب : 24403 نسخه قابل چاپ

حمایت شخصیتهای سیاسی و فرهنگی داخل و خارج کشور از کمپین «به خاطر صلح و آزادی»

هفته گذشته فراخوان ضد جنگ توسط ۹ نفر از فعالان سیاسی و مدنی داخل کشور تحت عنوان « به خاطر صلح و آزادی» انتشار یافت که در آن با خطاب قرار دادن حاکمان جمهوری اسلامی، از مردم ایران میخواست تا با شرکت در این کمپین و رساندن پیام آن به حاکمان و پیام صلح خواهی به جهانیان از بروز یک فاجعه جبران ناپذیر برای کشور جلوگیری شود.

در بخشی از این فراخوان آمده بود:

«بار دیگر سایه سنگین جنگ بر سرمان افتاده، جنگی بسیار زیان بار تر و مخوف تر از جنگ هشت ساله… ما که امروز در جای جای میهن عزیزمان با فقر و فساد و فحشا و اعتیاد و دزدی و فاصله طبقاتی که همه از آثار آن جنگ است دست و پنجه نرم میکنیم؛ وقتی این روزها دوباره  صدای طبل جنگ به گوشهایمان میرسد، بر خود میلرزیم. میخواهیم و باید به هر قیمتی، عفریت هستی خوار جنگ را از کشورمان برانیم.

ما صلح و دوستی میخواهیم، نه جنگ و خشونت. ما جنگ را نه نعمت که نقمت میدانیم. ما میخواهیم با برپایی کارزار (کمپین) «به خاطر صلح و آزادی» و ابراز نفرت از خشونت و کشتار، به حاکمان کشورمان بگوییم، اعمال تشنج زا و خشونت آفرین بس است؛ اعمالی که منجر به تحریمهای کمرشکن علیه ملت ما گردیده و بهانه ای برای تصویب سه قطع نامه علیه مردم ما شده تا هر بار فشار بیشتری را بر ما تحمیل کنند.  ما ازحاکمان ایران میخواهیم هر نوع بهانه ای برای جنگ و فشار و تحریم اقتصادی را متوقف و خنثی کنند تا جنگ افروزان ناامید شوند. ما میخواهیم به جهانیان بگوییم که صلح و آزادی و حقوق بشر حق مسلم ماست.»

فراخوان دهندگان اولیه این کمپین بابک احمدی، فیلسوف و نویسنده؛ مه لقا اردلان، فعال ملی گرا؛ احمد صدر حاج سید جوادی، حقوقدان و وزیر اسبق دادگستری؛ علیرضا جباری، عضو کانون نویسندگان ایران؛ محمد ملکی، فعال ملی مذهبی و رییس اسبق دانشگاه تهران؛ محمد علی عمویی، فعال سیاسی چپ گرا؛ محمد نوری زاد، نویسنده و فیلمساز منتقد؛ پیمان عارف، فعال دانشجویی و اسماعیل مفتی زاده، فعال مدنی بودند. در پی انتشار این فراخوان بسیاری از هموطنان و شخصیتهای سیاسی، فرهنگی و مدنی از گرایشات مختلف، از داخل و خارج کشور، از این ابتکاراستقبال کرده و با بهنگام دانستن این اقدام و ضرورت رساندن صدای صلح خواهی و آزادی خواهی ایرانیان در میان فریادهای جنگ طلبانه به این کمپین پیوستند.

هموطنان بسیاری با ارسال نام و پیام خود از این کمپین اعلام حمایت کردند. همچنین بسیاری از فعالان سرشناس با ارسال پیام هایی حمایت خود را از کمپین اعلام کردند که این پیامها در صفحه فیس بوک کمپین انتشار یافته است.

در میان فعالانی که با ارسال پیام از کمپین حمایت کرده اند، نام رضا علیجانی، مهران براتی، نیره توحیدی، احسان منصوری، مهرداد درویش پور، رویا طلوعی، بابک امیرخسروی، کاظم علمداری، مهدی خزعلی، مهدی عربشاهی، لیلی فرهادپور، حسن شریعتمداری، اجلال قوامی، اکبر امینی، مهدی جامی، منصوره شجاعی، مهرداد عمادی، بیژن حکمت، نوشابه امیری، حسین زمان، علی عبدی، علی افشاری، تقی رحمانی، رامین جهانبگلو، آرش هنرور شجاعی، بهزاد مهرانی، فرخ نگهدار، اشکان ذهابیان، علی طایفی، امیرحسین گنج بخش، بورقان نظامی، حسن یوسفی اشکوری، عبدالکریم لاهیجی، عبدالعلی بازرگان و بسیاری دیگر از فعالان سیاسی، مدنی، دانشجویی و فرهنگی دیده میشود.

حمایت، همراهی و پیوستن به کمپین توسط هموطنان و فعالان همچنان ادامه دارد و تمامی هموطنان صلح دوست میتوانند با ارسال ایمیل  به آدرس[email protected]

 و یا پیوستن و ارسال پیام خود به پیامگیر صفحه فیس بوک کمپین «به خاطر صلح و آزادی» از کمپین حمایت کنند. در ادامه تعدادی از پیامهای ارسالی در حمایت از کمپین ذکر میشود:

‫‫با این امید که سایه شوم جنگ ، استبداد، فقر و تبعیض از سرهمه ایرانیان کوتاه شود و انحصارطلبان داخلی و سلطه گران خارجی بیش از این به وطن ما گزند نرسانند

، فعال ملی مذهبی‫رضا علیجانی

اکنون زمان آن فرا رسیده است که با تکیه بر اعتماد ملت و به “خاطرصلح و آزادى” به استبداد و جنگ نه گفت و همبستگى بین المللى را با خواست ملت ایران براى صلح و آزادى همراه کرد.

مهران براتى، فعال سیاسی

‫سلام و درود برشما برای این فراخوان به هنگام، مسئولانه و هوشمندانه در راه صلح و آزادی. تنها دریک جامعه آزاد با نظامی دموکراتیک است که استقلال، صلح و عدالت امکان پذیر میگردد. لازمه گریز از هیولای جنگ و خشونت ایجاد تغییر در روش و منش سیاسی رژیم با مردم ایران در داخل و با کشورهای مختلف در سطح بین المللی است. و پیش شرط همه اینها یک انتخابات واقعا آزاد و همگانی است

نیره توحیدی، استاد دانشگاه و مدیر گروه مطالعات زنان دانشگاه ایالتی کالیفرنیا

دفاع از صلح و آزادی شالوده دیدگاه سومی است که به روزی ایرانیان را نه در تمکین به استبداد و نه در استقبال از ویرانی کشور جستجو میکند. با حمایت ازآن  امید به به روزی را شعله ور سازیم

مهرداد درویش پور، جامعه شناس و استاد دانشگاه

من با اشتیاق کامل و سپاس از شما این بیانیه را امضا می کنم و از همه ایرانیان آزادیخواه و صلح دوست درخواست می کنم که با پیام انسانی شما همراه شوند تا به سهم خود دلهره جنگ را از جامعه  ایران دور کنند. آرامش، آسایش، امنیت، پیشرفت و توسعه جامعه، و غرور و عظمت یک ملت  در صلح ودوستی با جهانیان بدست می آید. اما پیش شرط صلح باجهان، آزادی جامعه و رعایت حقوق مردم خود است. با سرکوب مردم و دربند کردن نخبگان آنها نمی توان مدعی صلح خواهی با دیگران بود. حکومتی که با مردمش در صلح نباشد با دیگران نیز نیست. درحالیکه کشورهای هم طراز ما با همکاری با ملل پیشرفته جهان پله های رشد را طی می کنند، ما علی رغم در آمد سرشار نفت، با ادامه حفظ تنش و دشمنی با دول دیگر، دست آوردهای گذشته را نیز ویران می کنیم. افسوس، که هیچ عقل سلیمی اینگونه تیشه به ریشه خود نمی زند. گذشته از این، جامعه ایران توان تحمل رنج جنگ دیگری را ندارد. مردم ایران جنگ نمی خواهند و حکومت باید تابع اراده مردم شود و از تمام عواملی که به تنش و جنگ دامن می زند دوری کند.

کاظم علمداری، تحلیلگر سیاسی و استاد دانشگاه

سایه شوم جنگ تنها با درایت و تدبیر، دور اندیشی و اعتدال و آشتی ملی میتواند از سر این مملکت دور شود‫. رجال سیاسی با پرهیز از خودکامگی و لج بازی به صلح و دوستی بیاندیشند.

مهدی خزعلی، نویسنده و فعال سیاسی

آرزو دارم که حاکمان جمهوری اسلامی جنگ با ایرانیان وجنگ با جهان را کنار نهند وخطر هردورا درک نمایند .ادامه چنین روشی بنفع هیچ کس نیست. باید گفتمان «حق ما چیست؟» که جنگ آفرین است و تنش زا، به «مصلحت ما چیست» تبدیل شود .این راه خرد ودیپلماسی است و کشورعزیز ما را ازخطر جنگ حفظ میکند. گزافه گوئی و رجزخوانی دردی را دوا نخواهد  کرد. شما را تاریخ نخواهد بخشید اگر مردم را بیش از این گروگان ماجراجوئیها وجاه طلبی هایتان قرار دهید

حسن شریعتمداری، فعال سیاسی

تجربەی چند سال اخیر در کشورهای مجاور بخوبی نشان داد کە حاصل جنگ بهیچ عنوان دمکراسی و آزادی و حقوق بشر نبود. جنگ تنها بە تعویض لباس دیکتاتورها خواهد انجامید. گذر بە دمکراسی پروسەای آرام و وقت گیر و دردناک است اما باید روال درست خود را طی کند تا بە نتیجە برسد. دیکتاتورهای بالقوە کە اتفاقن پشت نقاب شعارهای رنگارنگ حقوق بشری و دمکراسی خواهی ظاهری کمین کردەاند منتظر جنگند تا بە قیمت خون مردم بیگناه بە  قدرت برسند. آنان جز کسب و قبضە قدرت آمال و آرزویی ندارند. آزادی و دمکراسی و حقوق بشر با تعویض لباس دیکتاتورها میسر نخواهد شد

رویا طلوعی، فعال حقوق زنان

درشرایطی که خطر حمله نظامی به ایران از سوی اسرائیل و غرب افزایش یافته است، وظیفه هر ایرانی است که با هر وسیله و توانی که امکان دارد صدای خود را بیش از پیش به گوش جهانیان رسانده و مخالفت خود را با انجام هر گونه حمله و مداخله نظامی به خاک ایران اعلام نماید. ما برای جلوگیری از انجام این کار باید به سمتی پیش برویم که با ایجاد پیوند های قویتر بین دولتها و ملتها در جهت هر چه بیشتر اجرای صلح و امنیت و آرامش در منطقه و جهان پیشقدم باشیم و با حفظ این ارزشها،صلح پایدار را برای همیشه درمنطقه و جهان بوجود آوریم .

اما متاسفانه عده ای در ایران که از جنگ و منافع آن بهره مند میشوند، ندای جنگ سر میدهند و با سیاستها و روشهای اشتباه ،حیات دوباره خودشان را در بوقوع پیوستن جنگی دیگر در منطقه میبینند!

باید تا دیر نشده روشها وسیاستهای خودمان را تغییر داده و به دنیا نشان دهیم که خواهان صلح و دوستی پایدار در منطقه وجهان هستیم. در آخر اعلام میکنم که اینجانب انجام هر گونه حمله و مداخله نظامی به خاک ایران را بشدت محکوم کرده و بعنوان یک ایرانی برای نجات میهن و مردم کشورم از وجب به وجب این مرز و بوم دفاع خواهم کرد.

ما خواهان ایجاد صلح ، امنیت و آرامش پایدار برای ایران ، منطقه و تمامی جهان میباشیم.

به امید روزی که صلح و آزادی در سر تا سر این کره خاکی برقرار باشد.

اکبر امینی ارمکی، کنشگر مدنی و زندانی سیاسی جنبش سبز

بیانیه دوستان داخل ایران نوید دهنده آن است که مساله ایران از داخل حل خواهد شد و نه از خارج. من از این راه حل داخلی یک تنش بین المللی حمایت می کنم و فکر می کنم این مسیر درستی است که رهبران ایران را وادار کنیم از تنش زایی دست بردارند و به صدای مردم خود گوش کنند و کشور را از مسیر جنگ دور سازند. مردم ما حق دارند آرامش داشته باشند و در صلح و شادی زندگی کنند و برای آبادی وطن بکوشند و رهبرانی داشته باشند که اولین اولویت خود را پاسداری از این آرامش بدانند.

مهدی جامی، روزنامه نگار و کارشناس رسانه

واقعیات امروز کشور نشان می دهد سیاست های حاکم در ایران در طول چند سال گذشته، هم برای کشور و هم برای مردم سیاست هایی هزینه افزا بوده است. برای کشور مان حاصل این سیاست ها در خطر قرار گرفتن امنیت ملی و برای مردم حاصل آن گسترش فقر، بیکاری و تورم بوده است.

تلاش ما باید در جهت یافتن راهی برای کاهش این هزینه ها و تغییر سیاست ها باشد. بویژه آنکه دورنمای این سیاست ها هزینه هایی به مراتب گزاف تر را نشان می دهد. باید به مردم دنیا و به حاکمان ایران نشان بدهیم مردم ایران مخالف جنگ، مخالف تحریم ها و خواهان خارج شدن از شرایط اضطراری امروز هستند.

این کمپین می تواند محوری باشد برای ایرانیانی که خواهان تغییر وضع موجود اند. با امید به آنکه صدای مردم ایران به گوش حاکمان برسد و در سیاست گذاری های کشور اثر بگذارد.

مهرداد عمادی، کارشناس و مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا

ایران زخمی و رنجدیده ما، تنها با دوبال آزادی و صلح، راهی به رهایی دارد. به راهش بریم زان پس، راه، خود خواهد گفت که چون باید رفت

نوشابه امیری، روزنامه نگار

در طی مدت هشت سال دفاع از کشورم ایران نشان دادم که از کشته شدن در راه نجات وطنم از دست بیگانگان در هراس نیستم و در مقابل هجوم بیگانه به ایران عزیزم خاموش و ساکت ننشستم. ولی از جنگ و جنگ افروزی متنفرم . هنوز درد وغم وغصه  و داغ از دست دادن پاکترین جوانان این مرز و بوم در دلمان است و هنوز گونه های مادران پیرو سالخورده و زجر کشیده مان از اشک خیس است . هنوز چهره زشت جنگ را در لحظه لحظه زندگی جانبازان شیمیایی نظاره گر هستیم و هنوز خس خس نفس هایشان و تاول های دردناک روی پوست بدنشان را میبینیم و شاهد ذره ذره آب شدنشان هستیم . تا آنجا که میتوانیم باید عقلانیت و انسانیت را سرلوحه قرار داده و صلح و آرامش را در کشور حکم فرما نماییم و فرصت را از دست جنگ طلبانی که رزق و روزیشان در خونریزی است بگیریم . جنگ طلبی و جنگ افروزی جز ظلم در حق این مردم ستم کشیده نیست

حسین زمان، خواننده و استاد دانشگاه

بی تردید ابتکار شجاعانه ، مدبرانه و بموقع شما یکی از موثرترین راهکار های مخالفت فعال با جنگ و حمله نظامی مخرب بر علیه مهین است. شما به درستی لبه اصلی فشار را بر روی حاکمیت گذاشته اید تا با پایان دادن به ماجراجویی هسته ای منافع ملی کشور را بیش از این به خطر نیانداخته وبهانه به دست جنگ طلبان خارجی ندهد. اگر چه در مقطع کنونی ، هر گونه برخورد نظامی بر علیه برنامه هسته ای از منظر قوانین بین المللی عملی نا مشروع است ، اما قدرت اصلی نیروهای دموکراسی خواه ایرانی در ایجاد بازدارندگی در برابر اقدامات غیر عقلانی حکومت است .هنوز اراده های اصلی درگیر با برنامه هسته ای حکومت تصمیم قطعی به جنگ نگرفته اند. لذا تا قبل از آنکه دیر شود باید پژواک صدای مخالفت با جنگ و ماجراجویی هسته ای و تبعات ویرانگر آن از جمله تحریم های اقتصادی را در عرصه عمومی ایران طنین افکند. به هر میزان که تفاوت نظر اکثریت مردم ایران از حاکمیت در خصوص آتش افروزی و ستیزه جویی عملا مشخص شود و پیام صلح و آشتی مردم ایران به جامعه جهانی منتقل گردد ، به همان میزان سایه شوم جنگ از آسمان کشور دور تر می گردد. در این راستا کاستن از تنش هسته ای به نفع دموکراسی و تقویت جامعه مدنی در کشور است

علی افشاری، تحلیلگر سیاسی و فعال سابق دانشجویی

ابتکارشما هم میهنان گرامی را برای برپائی کارزار«صلح وآزادی» ازصمیم قلب تائید می کنم. امیدوارم با همکاری وهمبستگی گستردۀ مردم ایران وسازما ن های سیاسی آزادی خواه؛ کارزار«صلح وآزادی» به آنچنان اهرم توانمندی مبدل شود، که دولت ایران را وادارد، با اتخاذ سیاستی صلح آمیزوتنش زدا؛ باآژانس بین المللی انرژی هسته ای ودولت های بزرگ جهان به تفاهم وتوافق دست بیابد، تا فغان جغد جنگ دیگر به گوش نرسد و به تحریم هائی که بیش ازهمه مردم بی گناه ایران را آزارمی دهد، برای همیشه  پایان داده شود

بابک امیرخسروی، فعال سیاسی چپ گرا

جنگ در هر حال شوم است اگر چه زمانی باید برای دفاع جنگید ولی نباید فراموش کرد در جنگ مردم بازنده هستند و فرصت طلبان برنده اصلی جنگ‫. گاهی فکر می کنم که جنگ بعدی در خاورمیانه را چه کسی شروع می کند این همه سلاح که به منطقه فروخته میشود، جنگ راه خواهد انداخت، صدام و شاه سلاح خریدند و جنگ راه افتاد. خلاصه قدرتهای بزرگ نمی توانند با هم بجنگند اما باید تجارت پر سود اسلحه ادامه یابد پس در حاشیه جهان صنعتی جنگ راه اندازند تا سود ببرند. اما چرا ما باید هیزم آتش سود آنان باشیم. حق ما جنگ نیست. این را باید به گوش حاکمان رساند. بچه های ما حق دارند در صلح زندگی کنند تا ببالند و زندگی بهتر داشته باشند. این حق را بخواهیم و بگیریم.

پس جنگ هشت ساله را خاطره ای بر علیه جنگ کنیم و توجه کنیم چه کسانی خواستار ادامه جنگ تا رفع فتنه در جهان شدند و چه افرادی بعد عقب نشاندن متجاوز، ضرورت صلح را گوشزد کردند، همین افراد اکنون از حاکمان ایرانی می خواهند که در برابر مردم احساس مسولیت کنند. ایران فقط متعلق به حاکمان نیست، به همه تعلق دارد پس باید در باره سرنوشت آن همه نظر دهند و حکومت آن را اجرا کند نه آن که حکومت تصمیم بگیرد و یک ملت را درگیر رفتار نسنجیده خود سازد. قدرت ها به دنبال سود خود هستند اما نباید به دلیل غرور و هر عاملی در بازی آنان نقش هیزم آتش را بازی کرد. پس فراخوان به صلح و آزادی را گرامی بداریم که دردمندانی ازداخل ایران ما رابه آن فراخوانده اند.

تقی رحمانی، فعال ملی مذهبی

حرکت مدنی شما در جهت صلح و آزادی فرایندی مهم و مبارک است.من به نوبه خود از آن پشتیبانی میکنم و بر این اعتقادم که راه راه خاتمه دادن به خشونت در جامعه از طریق گسترش گفتمان عدم خشونت و با گسترش فرهنگ گفتگو با ملت های دیگر امکان پذیر است. به امید موفقیت این حرکت.

رامین جهانبگلو، فیلسوف و نویسنده

خداوند بندگانش را آفرید تا در زمین با صلح و آزادی زندگی کنند و رستگاری نصیب خویش سازند. اگر کسانی در ارض خداوند افساد کردند و آزادی بندگانش سلب نمودند و ایشان را در برابر هم قرار دادند و خشونت و نفرت آفریدند، وظیفه آنان که دغدغه دین دارند این است که نهی از منکرشان کنند و امر به معروف. کمپین دعوت به صلح و آزادی از جنس امر به معروف است و اینجانب حمایت خود را از آن اعلام میکنم.

آرش هنرور شجاعی، روحانی منتقد

‫در این کارزار که از داخل ایران آغاز شده است به درستی می‌توان “بصیرت در نظر” و “شجاعت در عمل” را نظاره‌گر بود.شجاعت در عمل از آن‌رو که در فضای خفقان‌آمیز داخل ایران به سیاست‌های نابخردانه نظام جمهوری اسلامی اعتراض می‌کند و بصیرت نظری از این‌جهت که به درستی ابراز می‌کند که این نظام غیردموکراتیک حاکم بر ایران است که تحریم‌ها و خطر جدی ِ حمله‌ی نظامی را بر مردم ستم‌دیده‌ی ایران تحمیل می‌کند و اگر راه‌ِ برون‌شویی از این تهدیدات روزافزون برای مردم ایران متصور باشد همانا فشار بر جمهوری اسلامی برای دست‌کشیدن از بلندپروازی‌های بی‌هوده و پرهزینه و ناموجه است. ‫با پیوستن به این کمپین و یک تلاش همه‌گانی خطر تهدید نظامی را از ایران دور کنیم

بهزاد مهرانی، کنشگر مدنی

از هیچ کوششی برای حمایت از کارزاری که آغاز کرده اید فرو گذار نخواهم کرد. گرم ترین درودها نثار شما و مطالبه برحق و انسانی تان. صلح والاترین ارزش بشری است. هیچ ارزشی از آن بالاتر نیست. جنگ دهشتناک ترین بلیه بشر ساخته است. هیچ چیز زشت تر از جنگ نیست، حتی استبداد. در این پیکار برای صلح و آزادی، خواسته ما از حکومت دو چیز است:

  1. برای رفع تحریم ها و خطر جنگ حاکمان بر کشور ما باید، علاوه بر گرفتن بهانه ها، روابط با اروپا و امریکا و دیگر کشورها را عادی کنند. تعامل و گفتگو با قدرت های منطقه و جهان، برای رفع تحریم ها و حفظ صلح حائز اهمیتی حیاتی است.
  2. تحریم ها و خطر جنگ را «احیای وحدت ملی» برطرف می کند. و برای احیای وحدت ملی حکومت باید «شرایط مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بهار آتی» را فراهم کند. کشوری که حکومت آن به رای آزادانه اکثریت مردم کشور انتخاب شود، از مطمئن ترین حفاظ امنیتی برخوردار است. دموکراسی ها امن ترین جوامع هستند. هیچ تدبیری به اندازه ی تضمین حق ۵۰ میلیون هم میهن ما برای انتخاب آزادانه ی رئیس جمهوری محبوب خود، برای برداشتن تحریم ها و دور کردن خطر جنگ، کارساز نیست.

فرخ نگهدار، کنشگر سیاسی

‪
 کلمه صلح یا همان همزیستی و آشتی که در ادبیات ایران زمین آمده است منشا خیر، برکت و زندگی است. اسلام صلح را منشا خیر و نیکویی می داند و مسیحیت آن را نوعی آرامش درونی به دور از کشمکش می داند و در مکتب یهودیت نیز چیزی فرا تر از احترام می دانند؛ تنها در مسیر صلح می توان به اصلاح شرایط اندیشید و بی شک راه اصلاحات از مسیر صلح می گذرد. امیدوارم در این مسیر صلح و اصلاحات چراغ راه نجات قرار گیرند. به عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ کمپین “به خاطر صلح و آزادی ” مفتخرم تا همراهی خود را در این مسیر با اساتید و بزرگانی که دلسوزانه، شجاعانه و مدبرانه در مقابل جنگ افروزان ایستاده اند، اعلام نمایم تا باشد که دست آنانی که برای خاک پرگهرمان دندان تیز کرده اند تا ابد در زنجیر قهر و کینه شان بماند؛ به امید ایرانی پر از صلح و دوستی

اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی

دست اندر کاران کمپین صلح و آزادی، پشتیبانی‌ من را از فراخوان بپذیرید. چالش شما برای مسئولیت پذیری حاکمان در برابر وضعیت خطر ناکی که میهنمان ایران در آن قرار دارد نشان از درایت و شجاعت شما است. کوشش برای پاسخگو کردن حاکمان، بیدار باشی‌ برای نیروهای درون نظام نیز هست که در دوران خطرناک  کنونی نگذارند سرنوشت ایران بازیچه دست کسانی شود که برای حفظ جایگاه خود، حاضر به نابودی ایران و ایرانی‌ هستند

امیرحسین گنچ بخش، فعال سیاسی

فراخوان شما مبارزان راه آزادی در پرهیز از جنگ و جنگ افروزی، ندای مدافعان حقوق بشر است. آنان که  به کرامت ذاتی انسان و حقوق برابر وی باور ندارند، به جای گفتگو و مدارا و تفاهم به خشونت و جنگ دست می یازند.

عبدالکریم لاهیجی، حقوق دان و فعال حقوق بشر

لیست کامل اسامی و پیامهای صدها نفر از هموطنان و فعالان در صفحه فیس بوک کمپین «به خاطر صلح و آزادی» قابل مشاهده است.

0

حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.