چهارشنبه 17th فوریه 2021 , ساعت: 02:02کد مطلب : 120083 نسخه قابل چاپ
بازنشستگان معترض در بهارستان جمع شدند

حقوق ما ریالی،هزینه ها دلاری!

تجمع امروز بازنشستگان مقابل مجلس، در اعتراض به خلف وعده‌هاست؛ آنها فقط وعده و شعار شنیده‌اند و هیچ همراهی از جانب دولت و مجلس ندیده‌اند. تا امروز که آخرین روزهای بهمن ماه است، دولت در مذاکرات مزدی از اجرای قانون عدول کرده و علیرغم پافشاری نمایندگان کارگری دستمزد، هنوز محاسبات رسمی سبد معیشت ۱۴۰۰ آغاز نشده است.

سوی دیگر ماجرا نیز چندان روشن نیست و به همین دلیل است که امروز ۲۹ بهمن، بازنشستگان کارگری فریاد دادخواهی سرداده و مقابل مجلس شورا جمع شدند. این بازنشستگان سالها چرخ‌های تولید این مملکت را گردانده‌اند و به گفته محمدعلی براتی فعال صنفی مستقل بازنشستگان امروز در سالهای پیری و خانه‌نشینی، نمی‌توانند هزینه‌های درمان و دندانپزشکی یا هزینه‌های تحصیل فرزندان خود را تامین کنند.

همه این نگرانی‌ها و دغدغه‌ها، بازنشستگان را امروز مقابل مجلس کشانده؛ یکصدا و هماهنگ فریادسرداده‌اند “حق ما کو”؟! چرا حقوق‌مان را به رسمیت نمی‌شناسید؟!

اما آیا نمایندگان مجلس یازدهم که شعار انقلابی‌گری سر می‌دهند، حاضر به شناسایی حقوق بازنشستگان کارگری هستند؟


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.