جمعه 30th اکتبر 2020 , ساعت: 11:10کد مطلب : 118868 نسخه قابل چاپ
دانا میلبنک

تلاش برای محدودسازی رای

من امسال درست همان طور که رئیس جمهور ترامپ گفت دو بار رأی می دهم. من ماه گذشته رای غیابی خود را دادم ، اما هیئت محلی انتخابات، هنوز رأی من را “قبول” نکرده است و پیشنهاد می کند که شخصاً در روز انتخابات رأی موقت بدهم.از یک نظرمهم نیست که رأی من شمرده شود. در اینجا در پایتخت، جو بایدن ۹۰ درصد آرا را به دست می آورد. اما امسال اطمینان از شمارش رای من ضروری است و امیدوارم همه دموکراتها، حتی در قرمزترین و آبی ترین ایالت ها نیز همین احساس را داشته باشند.

این انتخابات فقط برای انتخاب رئیس جمهور و کنگره نیست. این یک همه پرسی در مورد حق رأی دادن است. حزب جمهوریخواه ، به درستی به این نتیجه رسیده است که تنها راه پیروزی در این انتخابات جلوگیری از رأی دادن مردم است. گفته می شود جمهوریخواهان و متحدان آنها حدود ۲۰ میلیون دلار برای بردن دعاوی حقوقی در بیش از ۳۰۰ دادگاه در سراسر کشور، یا برای سرکوب قوانین انتخاباتی که مشارکت بیشتر رای دهندگان را تشویق می کند یا برای دعاوی با هدف کاهش رای گیری اختصاص داده اند.

اکنون میلیاردرهای جمهوریخواه برای جلوگیری از حق رأی دادن، جنگ حقوقی را تأمین مالی می کنند – و قضاتی که جمهوریخواهان اقلیت در دادگاه ها منصوب می کنند ، سعی در محافظت از قدرت جمهوریخواهان در برابر خواست مردم دارند. تنها راه شکستن این طرح فاسد، واکنش شدید مردمی است که راه های سرکوب رای دهندگان را مسدود کند. تلاش حقوقی جمهوریخواهان برمبنای انگ زدن و طرح همان ادعاهای نادرست کلاهبرداری گسترده و تقلب رای دهندگان که ساحل به ساحل مطرح می شود. ادعاهای کلاهبرداری و تقلب در انتخابات تقریباً همیشه با شکست روبرو می شود، اما قضات منصوب جمهوریخواهان غالباً توجیهاتی پیدا می کنند تا تلاش برای رای گیری ایمن در ایام همه گیری را به نحوی سرکوب کنند.

حتی در حالی که جمهوریخواهان روز دوشنبه تأیید امی کانی برت را – هشت روز قبل از روز انتخابات و پس از آن که ۷۰ میلیون امریکایی رأی داده بودند- جشن می گرفتند، دیوان عالی فدرال در کنار حزب جمهوریخواه ایستاد و اعلام کرد ویسکانسین نمی تواند برگه های رای دریافتی را حتی اگر قبل از روز انتخابات پست شده باشند ، پس از روز انتخابات بشمارد.

همچنین چند روز قبل، اکثریت اعضای منصوب جمهوریخواهان در دیوان عالی فدرال همگام با نظرات مقامات جمهوریخواه اعلام کردند که آلاباما می تواند روش رای گیری در کنار خیابان برای افراد دارای معلولیت و سایر افراد آسیب پذیر در برابرکووید ۱۹ ا حذف کند- حتی اگر قانون این ایالت چنین عملی را منع نکرده است.

چند روز قبل از آن دیوان عالی به دولت ترامپ اجازه داد که بلافاصله به شمارش سرشماری پایان دهد، علی رغم شواهدی که نشان می دهد این امر منجر به شمارش تعداد کمتری از گروه های اقلیت می شود.

همچنین دیوان عالی باز هم طرف جمهوریخواهان در ایالت کارولینای جنوبی را گرفت و اعلام کرد آرای پستی باید توسط یک شاهد امضا شوند. مشاهده حقیقت در اینجا آسان است. جمهوریخواهان نمی توانند در آمریکای مدرن دارای تنوع نژادی و شهری امروز، اکثریت آرای مردمی را کسب کنند.

ترامپ خود نیز به این حقیقت اذعان دارد که در شرایط آرای بالای مردمی، جمهوریخواهان پیروز نمی شوند. بنابراین دارندگان مناصب ارشد در حزب جمهوریخواه و قضات متحد آنها از قدرت خود برای سرکوب اکثریت چند نژادی شهری و حومه ای کشور استفاده می کنند.آنها باعث طولانی شدن فرایند رای دادن می شوند. آنها خدمات پستی و مکان های رای گیری را محدود می کنند.آنها انتشار، جمع آوری و پردازش برگه های رای گیری را از طریق پست محدود می کنند. جمهوری خواهان حتی به توانایی های ضد دموکراتیک خود می بالند.

منبع : واشنگتن پست

0

برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.