پنج شنبه ۲۰ام دی ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۷:۱۰کد مطلب : 110467 نسخه قابل چاپ
محمد توسلی:

بزرگترین چالش شهر تهران، ساختار مدیریتى است

شهردار تهران برای بررسی چالش‌های پایتخت سه شنبه ١٨ دى ماه ٩٧ همه شهرداران بعد از انقلاب تهران را به دفترش دعوت کرده بود که البته هشت نفر از آن‌ها در این جلسه حاضر شدند.
محمد توسلی، سیدکمال الدین نیک روش، غلامحسین دلجو، محمدنبی حبیبی، سیدمرتضی طباطبائی، مرتضی الویری، محمدعلی نجفی و محمدعلی افشانی با قبول این دعوت امروز در جلسه‌ای حدودا ۲ ساعته به گفت‌و‌گو درباره مدیریت پایتخت و چالش‌های آن پرداختند.
همچنین محمد‌کاظم سیفیان، محمد‌باقر قالیباف، غلامحسین کرباسچی و محمود احمدی‌نژاد غایبان این جلسه بودند.
غیبتی که البته دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید به خاطر تاخیر در دعوت رخ داده است: دیر به من اطلاع دادند. دو روز گذشته به من گفتند و چون من امروز کار داشتم، نتوانستم بروم. حناچی با من تماس گرفت و من گفتم گرفتارم و جلسه دارم، به همین علت نمی‌توانم حضور داشته باشم. باید از قبل با من هماهنگ می‌کردند. تصور می‌کنم این جلسه بیشتر حالت دید و بازدید و تشریفاتی داشت و دستور خاصی نداشته است.
محمد توسلی نخستین شهردار تهران بعد از انقلاب به اعتماد آنلاین از هدف این جلسه می گوید: «این جلسه هم‌اندیشی بین شهردار فعلی تهران و شهرداران قدیمی درباره چالش‌های پایتخت بود. طبق گفته حناچی در حال حاضر مهم‌ترین مشکلات مردم تهران طبق نظر‌سنجی‌های انجام‌شده، ترافیک و پیامدهای زیست‌محیطی ناشی از آن است. موضوعی که باید با مدیریت و زیرساخت مناسب حل شود.»
توسلی معتقد است این هدف از اسفند ۵۷ در شهرداری تهران استارت خورده است: «چه وقتی که خودم از اسفند ۵۷ به عنوان شهردار حضور داشتم و چه حالا که به عنوان کارشناس دیگر موضوعات حوزه شهری هستم، همیشه به اصلاح ساختار مدیریتی اشاره کرده‌ام. مردم شهر تهران در جایگاه درست خودشان قرار ندارند و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد تعامل دوجانبه بین مردم و سیستم مدیریتی به وجود نمی‌آید. تا وقتی مردم در ساختار شهری سهیم نشوند، بهترین مدیران هم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.»

گفت و گو با مهندس توسلی اولین شهردار تهران بعد از انقلاب:
منبع: روزنامه ایران – ۱۹ دی ۹۷
• آقای توسلی جلسه دیروزشهرداران پس از انقلاب،تقریبا پس از یک وقفه نسبتا طولانی برگزار می شد،اینطور نیست؟
بله، این جلسه درواقع دومین جلسه ای بود که با حضور شهردارانپس از انقلاب برگزار می شد. ما در سال ۸۱ در دوره شهرداریاقای الویری هم یکبار دورهم جمع شده بودیم و اتفاقا آن جلسهدستاوردهای بسیار مثبتی داشت. متاسفانه دو تن از شهردارانیعنی آقایان زواره ای و سیفیان هم در آن جلسه حضور داشتندکه به رحمت خدا رفتند. اما در جلسه دیروز که به دعوت آقایحناچی برگزارشد، تقریبا همه شهرداران پس از انقلاب حضورداشتند،جز چند نفر از شهردارانی که نقش اساسی چه مثبت وچه منفی پس از انقلاب ایفا کرده بودند که بنا به دلایلی غایببودند، البته آقایان کرباسچی و قالیباف پیش از این عدمحضورشان را اطلاع رسانی کرده بودند.
* در این جلسه بیشتر بر چه نکاتی تایید شد؟
ما سعی کردیم بیشتر بر نکاتی که در شرایط حاضر برای مدیریتآقای حناچی مفید است، دست بگذاریم. بیشتر اعضا نظرمشورتی داشتند و توصیه های مدیریتی و کارشناسی ارائه دادند. البته هر فرد، با توجه به سوابق و تجربیاتی که داشت، دیدگاه هایخودش را مطرح کرد و در مجموع نکات مثبت خوبی رد وبدل شد.
* با توجه به این دورهمی، بزرگترین معضل شهر تهران راچگونه ارزیابی می کنید؟
ب
بینید بزرگ ترین چالش شهر تهران، ساختار مدیریتی آن است که به اعتقاد من یک ساختار مدیریتی اقتدارگراست و هم اکنون بارسنگین بدهی های دوره گذشته را که بالغ بر ۵۰ هزار میلیاردتومان است، به دوش می کشد. این ساختار یک ساختار حجیم وفربه است و در چنین شرایطی که با استانداردهای جهانی فاصلهزیادی داریم، حتی بهترین مدیران شهری هم نمی توانند بهنیازهای انسانی و ملموس شهروندان شهر تهران پاسخ مناسبیبدهند.
* آیا درباره راهکارها و راه حل برون رفت از این چالشهم بحث شد؟
بله، مهم ترین راهکار که از سال ۵۷ هم نیز بنده مطرح و بر آنتاکید داشتم، اجرای مدیریت واحد شهری و سپردن مدیریت شهر به دست خود مردم است. ما فاقد این سیستم مدیریتی در شهرتهران و حتی کشور هستیم. اشخاص نمی توانند در چنینساختاری نقش تعیین کننده داشته باشند. البته ما با توجه بههمین شرایط بازهم توصیه هایی را به آقای حناچی ارائه دادیم تابتواند با ظرفیت حال حاضر و محدودیت های اعتباری و ساختاریکه وجود دارد، اداره شهر تهران را به بهترین شکل ممکن انجامدهند.
* درباره مصداق ها چطور؟
براساس نظرسنجی که اخیرا از شهروندان تهران صورت گرفتهبود، ۹۰ درصد مشکل شهر تهران، ترافیک، جابه جایی شهری و مسائل زیست محیطی اعلام شده است. در این جلسه ما به این چالشها و معضلات پرداختیم و اینکه چطور باید به این نیازهای واقعی مردم تهران پاسخ داد. البته ما از اوایل انقلاب به این موضوعات ورود کرده بودیم و اتفاقا راهکارهای جهانی برای کنترل و کاهش بار سنگین ترافیکی در شهرها را هم بررسی کرده بودیم.
* برای اولویت دارترین معضل امروز پایتخت ، چه راهکارهایی پیشنهاد شد؟
اولین راهکار توسعه حمل و نقل عمومی شامل مترو و اتوبوسرانی برای سفر های متوسط و طولانی شهری است و در مراحل بعدی دوچرخه سواری و پیاده روی برای سفر های کوتاه و متوسط شهری است. این راهکارها قطعا جوابگوی این بحران ترافیکی درتهران خواهد بود. اما مساله مهم اینست که به برنامه های شهری،نگاه انسان محور داشته باشیم. براین اساس مدیریت شهری باید نیازهای واقعی شهروندان را بررسی کند. در اوایل انقلاب و بویژهاز اوایل دهه ۷۰ با تهیه آیین نامه های ملی نیز دانش و مبانی فنی این راهکار ها را مطرح کردیم که بر توسعه مترو ، اتوبوسرانی ودوچرخه سواری ، تاکید داشت.
* با این توصیف جزو موافقان دوچرخه سواری هر سه شنبه آقای حناچی هستید؟
من این حرکت ایشان را به عنوان یک اقدام فرهنگسازی تقدیر میکنم، کاری بود که باید انجام می شد و ایشان هم پیشگام شدند،اما پیش نیاز این کار، ایجاد زیرساخت های حمل و نقل ایمنبراساس استانداردهای فنی برای دوچرخه سواری است.
* کدامیک از شهرداران پس از انقلاب را در ایجاد شرایطدشوارامروز بیشتر مقصر و مسئول می دانید؟
با قاطعیت و نگاه کارشناسی می گویم که بیشترین تخریب شهردر دوران احمدی نژاد اتفاق افتاد. در این دوره بیشترین هزینه هاو خسارت به پایتخت تحمیل شد . اطلاعات و مستندات هم برایاثبات این موضوع بقدر کافی موجود است. اما ارزیابی عملکردشهرداران دیگر نیاز به کار کارشناسی دارد. چراکه آقایانکرباسچی و قالیباف هر دو در دوره طولانی مدیریت خود، علاوه براین که خدمات مناسبی ارائه دادند، اما خسارات سنگینی هم بهشهر وارد کردند که نیاز به بررسی و ارزیابی کارشناسی در فرصت بیشتری است.
* به اعتقاد شما به عنوان اولین شهردار پس از انقلاب وبه عبارتی پیشکسوت ترین، بزرگترین مشکل امروزشهرداری تهران چیست؟
ساختار مدیریت شهری که باید تغییر کند.من معتقدم شهروندانباید در جایگاه واقعی خودشان در مدیریت شهری قرار بگیرند که لازمه این کار هم تصویب لایحه مدیریت یکپارچه شهری است که خوشبختانه در سال ۹۳ در دولت اقای روحانی به جریان افتادهاست. تا این تحول ایجاد نشود، هیچ شهرداری نمی تواند کاراساسی در شهر تهران انجام دهد. اگرچه با این شرایط که حقوقشهروندی و باور عمومی وجود ندارد، شهردار منتخب مجبور استتا در همین چارچوب های ساختاری موجود، فعالیت کند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.