یکشنبه ۱۷ام مرداد ۱۳۹۵ , ساعت: ۱۰:۰۵کد مطلب : 96410 نسخه قابل چاپ
اهدای جایزه قلم طلایی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات به مهندس لطف الله میثمی

از همان ابتدا می دانستیم این مسیر هزینه دارد

جایزه قلم طلایی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات به  مهندس لطف الله میثمی مدیرمسوول مجله چشم انداز ایران اهدا شد.

به گزارش سایت ملی مذهبی روز یکشنبه هفدهم مرداد ۱۳۹۵  این مراسم  با حضور تعدادی از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی مدنی برگزار شد  و از زحمات مهندس میثمی در عرصه مطبوعات ایران  تشکر شد.

این جایزه مربوط به سال ۹۳ است که با تاخیر به مهندس میثمی اهدا شد.

در این مراسم علیزاده طباطبایی ریس انجمن دفاع از آزادی مطبوعات،دکتر حبیب الله پیمان ،حسین انصاری راد ،علیرضا رجایی ،عذرا فرهادی،هادی خانیکی،مهدی غنی
و در نهایت مهندس لطف الله میثمی سخنرانی کردند.

مهندس میثمی در سخنان خود با تشکر از برگزارکنندگان این مراسم بر تداوم راه خود تاکید  کرد و گفت:” خود را لایق این جایزه نمی دانم. از همان ابتدا می دانستم در راهی قدم گذاشته ام که باید منتظر هزینه بود. ”

وی   با اشاره به شرایط دشوار اوایل انقلاب اظهار کرد:” در آن سال ها می گفتند مصدق مسلم نیست اما ما در “راه مجاهد” از مصدق و مکتبش دفاع کردیم. ما  مدافع ملی گرایی بودیم. خوشحالم که هم اکنون در دفاع  از مصدق و ملی گرایی همه گوی سبقت را از هم می ربایند.”

مدیر مسئول نشریه چشم انداز تاکید کرد در تابستان ۶۷ از آیت الله مننتظری دفاع کردیم و هزینه اش را پرداختیم. هزینه ای که با تعطیلی راه مجاهد پرداخت شد.

مهندس میثمی در سخنان خود خاطرنشان کرد  همیشه تلاش داشته در چارچوب قانون اساسی فعالیت کند و در این مسیر گام برداشته است. اما متاسفانه به خاطر  چشم انداز ایران بارها ما را محاکمه کردند و مسیرمان پر از دست انداز و دشواری است.

او محورهای مهم نشریه چشم انداز را قانون اساسی ، نفت ، نقد آموزشهای رسمی حوزه و مسائل راهبردی منطقه و جهان و.. عنوان کرد وابراز امیدواری کرد مسیر برای فعالیت های مطبوعاتی هموار شود .

علاوه بر سخنرانان، از دیگر  فعالان مطبوعاتی ،سیاسی و مدنی حاضر در این برنامه می توان به مصطفی  تاجزاده، احمد  پورنجاتی، فخرالسادات محتشمی، مینو مرتاضی ،فاطمه گوارایی ، کیوان  صمیمی، فریده غیرت ، احسان هوشمند ، بدرالسادات مفیدی ومحمد جواد مظفر و… اشاره کرد.

 گزارش تصویری مراسم


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.