سه‌شنبه 19th نوامبر 2019 , ساعت: 03:11کد مطلب : 115059 نسخه قابل چاپ
اعتراض عفو بین الملل به کشتار تظاهرکنندگان:

دستکم ۱۰۶ تن در ۲۱ شهر کشته شدند

سازمان عفو بین‌الملل روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که بر اساس تحقیقات این سازمان، در جریان اعتراض‌های اخیر در ایران دستکم ۱۰۶ تن در ۲۱ شهر کشته شده‌اند.

به گزارش بی بی سی به گفته این سازمان مدافع حقوق بشر، ویدئوهای تایید شده، گزارش‌های شاهدان عینی و همچنین اطلاعات جمع‌آوری شده توسط فعالان حقوق بشر در خارج از کشور نشان می‌دهد که “نیروهای امنیتی ایران به شکل غیرقانونی و مستمر” در حال کشتن معترضان هستند.

این سازمان می‌گوید که روش‌های پر از خشونت نیروهای امنیتی در حال رخ داده که بخش بزرگی از اعتراض‌ها “مسالمت‌آمیز” بوده است.

در ادامه بیانیه آمده که این سازمان معتقد است آمار کشتگان بیشتر از تعدادی است که اعلام کرده و به این موضوع اشاره شده که برخی گزارش‌ها حاکی است که تعداد کشته شدگان به ۲۰۰ نفر می‌رسد.

مقام‌های رسمی ایران هنوز آمار رسمی کشته‌شدگان پنج روز اخیر را منتشر نکرده‌اند.

عفو بین‌الملل نوشته بر اساس قوانین بین‌المللی، نیروهای امنیتی تنها در صورتی مجازند از خشونت مرگبار استفاده کنند که خود با تهدید مرگبار جدی یا خطر جراحت روبه‌رو باشند.

این سازمان از مقام‌های ایران خواست تا به حق شهروندان برای برپایی تجمعات صلح‌آمیز و آزادی بیان احنترام بگذارد و به قطعی اینترنت نیز پایان دهد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.