دوشنبه ۷ام اسفند ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۴:۱۲کد مطلب : 107029 نسخه قابل چاپ

پیام مهندس توسلی در پی ممانعت از حضور ایشان در برنامه “قلب انقلاب”

از حضور دبیر کل نهضت آزادی ایران، مهندس محمد توسلی در برنامه “قلب انقلاب” ممانعت شد.
به گزارش ندای آزادی، پیام مهندس توسلی که به خاطر محدودیت‌های دانشگاه، از حضور ایشان در برنامه “قلب انقلاب” ممانعت شد، بشرح زیر است:
بسمه تعالی
پیام تشکر به گردهمایی «قلب انقلاب»
دانشجویان عزیز، اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران
با عرض سلام و تحیات، از تلاش و همت شما برای برگزاری گردهمایی «قلب انقلاب» به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تقدیر و سپاسگزاری می‌کنم.

نسل جوان امروز پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب ضروری است با مطالبات تاریخی ملت ایران از انقلاب مشروطه که در آرمان‌های اولیه انقلاب اسلامی سال ۵۷ نیز تبلور داشت و ویژگی‌های جنبش اجتماعی ایران یعنی «قلب انقلاب» که منجر به پیروزی انقلاب شد، آشنا شوند و با ارزیابی کارنامه چهار دهه بعد از انقلاب و شرایط امروز جامعه بتواند ریشه‌ها و علل بحران‌های کنونی کشور یعنی «قلب انقلاب» را بررسی و شناخت پیدا کند تا بتواند با آگاهی به رسالت خود برای خروج از بحران‌های جاری کشور به وظایف دینی و اجتماعی خود عمل کند.
دانشجویان عزیز، همانگونه که در گذشته نیز یادآوری کرده‌ام مسئولیت اعضای انجمن اسلامی دانشجویان در دوران تحصیل علاوه بر کسب علم و دانش در رشته تحصیلی، توسعه شخصیت فرهنگی و اجتماعی خود از طریق فعالیت اجتماعی مورد علاقه در فضای آزاد دانشگاهی و همچنین آشنایی با آموزه‌های قرآنی و رویدادهای تاریخ معاصر کشور و پیگیری مطالبات جامعه بصورت قانونمند و مسالمت‌آمیز است.
اگر اینجانب توفیق پیدا نکردم در این گردهمایی حضور پیدا کنم و خاطرات و تجربیات خود را که در مدیریت انقلاب حضور داشتم در خانه تاریخی خود با شما عزیزان «بچه‌های فنی» در میان بگذارم، اما خوشبختانه برادر عزیزم آقای مهندس لطف‌الله میثمی که خود از «بچه‌های فنی» هستند و حافظه تاریخی بسیار غنی و ارزشمندی دارند به این مهم خواهند پرداخت. بنده لازم می‌دانم از ایشان به خاطر قبول این برنامه سپاسگزاری کنم.

در پایان، جا دارد در فضای دانشکده فنی، یاد بنیان‌گذاران و الگوهای بینشی و منشی انجمن‌های اسلامی؛ زنده‌یادان مهندس بازرگان، آیت‌الله طالقانی و دکتر ید‌الله سحابی و نمونه‌هایی از تربیت‌شدگان نسل بعدی آنان شهید دکتر مصطفی چمران، مهندس عزت‌الله سحابی، دکتر ابراهیم یزدی، مهندس مصطفی کتیرایی و مهندس علی‌اکبر معین‌فر که به دیار باقی شتافته‌اند، را گرامی داریم و از خداوند منان مسئلت نمائیم که ما و شما عزیزان را در شناخت و هموار‌نمودن شرایط برای تحقق گفتمان این پیشگامان که همان برداشت اسلام رحمانی از آموزه های قرآنی و تأمین آزادی، حاکمیت ملت و عدالت اجتماعی است، موفق دارد.
محمد توسلی
دبیر کل نهضت آزادی ایران
۶ اسفند ۱۳۹۶


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.