یکشنبه ۳ام بهمن ۱۳۹۵ , ساعت: ۰۳:۱۱کد مطلب : 100971 نسخه قابل چاپ

پیام تسلیت هیئت تحریریه “پیام ابراهیم” به مناسبت جان باختن آتش نشانان

هیئت تحریریه نشریه پبام ابراهیم با انتشار متنی فاجعه کشته شدن تعدادی از هموطنانمان را در حادثه پلاسکو تسلیت گفت.
به گزارش ملی مذهبی متن این پیام که در کانال تلگرامی ان نشریه منتشر شده به شرح زیر است:
شهادت تعدادی از آتش نشانان قهرمان درحادثه ناگوار فروریختن ساختمان پلاسکو را که مرهم زخم مشکلات مردم ایران و سوء مدیریت مسئولان شدند به خانواده معظم آنان و ملت شریف ایران تسلیت می گوییم.
بدون تردید فروریختن ساختمان پلاسکو و پدیده های بحرانی حل نشده در شهر مانند پدیده فرونشست زمین، کارتون خوابی، کودکان کار و ده ها معضل دیگر نتیجه مدیریت غیرمشارکتی و از بالا به پایین در مدیریت شهری است.

همین ساز و کار هم در شکل قانونی، شورای شهر را نا کارآمد کرده است و هم در واقعیت این شورا از اختیارات نیم بند قانونی خود عدول کرده است. چه کسی به برخی از اعضای شورای شهر اجازه داده است تا با لوث کردن امر نظارت به عملکرد شهرداری نمره مثبت بدهد؟
قانون شوراها باید به نفع مشارکت شهروندان و نظارت عالیه آنان تغییر یابد و بر عملکرد شهرداری نیز نظارت دقیقی صورت گیرد.
نکته دیگر این بحران، تخلیه شهر از حس مسئولیت است. انتقاد درستی که نسبت به سلفی های حین فرو ریختن ساختمان پلاسکو گرفته می شود باید ریشه یابی شود. در فقدان نهادهای مدنی که مبتنی بر مسئولیت پذیری شهروندان در اداره امور و از جمله مسائل شهری است، طبیعی است رفتار شهروند غیرمسئول به سوی رفتارهای نامتعارف سوق داده می شود.

مدیریت آمرانه نیز خود در بین بی مسئولیتی شهروندان گرفتار می شود و ناکارآیی بیشتری از خود نشان می دهد.
تا زمانی که برای تشکیل سازمان های مردم نهاد، استعلامات امنیتی بر صلاحیت های مدنی غلبه دارد، انتظاری جز بی مسئولیتی شهروندان نباید داشت.
در پایان ضمن درخواست از دولت مبنی بربازنگری در لایحه مدیریت شهری با رویکرد مشارکت گرا و با حضور کارشناسان مستقل، از ملت عزیز ایران و شهروندان تهرانی می خواهیم با سعه صدر و آگاهی هرچه بیشتر، حقوق خود را پیگیری نمایند.

هیات تحریریه ماهنامه پیام ابراهیم


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.