چهارشنبه ۱۸ام مهر ۱۳۹۷ , ساعت: ۱۱:۰۷کد مطلب : 109564 نسخه قابل چاپ
تسلیت سایت ملی مذهبی

پروین بختیاری نژاد فعال حقوق زنان و عضو شورای فعالان ملی مذهبی درگذشت

پروین بختیاری نژاد عضو شورای فعالان ملی مذهبی و از فعالان حقوق زنان بر اثر بیماری درگذشت.

به گزارش ملی مذهبی خانم بختیاری نژاد که از بیماری آمبولی ریه رنج می برد دیشب بر اثر این بیماری برای همیشه از جهان خاکی چشم فرو بست .

خانم بختیاری نژاد در دوران جوانی به گروه موحدین پیوست و مدتی را هم در زندان گذراند.

او که در مورد مسائل اجتماعی پژوهش می کرد به ویژه در دوران اصلاحات و سالهای اخیر بیشتر از هر چیز بر مسائل حقوق زنان و بحرانهایی مثل خودسوزی زنان و قتلهای ناموسی متمرکز شده بود و در این مورد آثاری از خود بر جای گذاشت.

خانم بختیارنژاد در سالهای اخیر علاوه بر تحصیل و کار روزنامه نگاری تلاش میکرد رویکرد مدنی در فعالیتهای خود اتخاذ کند و بیشتر از هر چیز به معرفی فعالیتهای مدنی در جامعه مدنی بپردازد.
این فعال سیاسی در طول زندگی سیاسی خود فشارهای زیادی را تحمل کرد و بارها بازجویی و احضار شده بود. وی که سال ۸۹ به فرانسه مهاجرت کرده بود سرانجام به وطن برگشت تا در خاک کشورش آرام بگیرد.
سایت ملی مذهبی درگذشت خانم بختیاری نژاد را به همه فعالان ملی مذهبی و فعالان حقوق زنان تسلیت گفته و برای شادی روح ایشان از خدای بزرگ علوّ درجات را خواستار است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.