جمعه ۱۷ام شهریور ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۶:۰۶کد مطلب : 104963 نسخه قابل چاپ

عزت الله جعفری فعال ملی مذهبی برای اجرای حکم به زندان منتقل شد

عزت الله جعفری، از فعالین ملی مذهبی خوزستان راهی زندان کرمان شد.

به گزارش سایت ملی مذهبی آقای جعفری از فعالان ملی مذهبی اندیمشک روز ۹ شهریورماه برای اجرای حکم یکسال حبس به زندان کرمان منتقل شد.

این زندان مربوط به پرونده  “کتاب سرای مادر” است. در این پرونده  دادگاه انقلاب شهرستان دزفول  ۸ نفر را از جمله دو فعال حقوق زنان و شش فعال مدنی و سیاسی محکوم کرده بود. آقای جعفری هم  به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران» به زندان و حبس در تبعید محکوم شده  بود.

بازداشت این هشت نفر به شهریور ماه سال ۱۳۹۴ بر می گردد که در جربان آن این فعالان مدنی و سیاسی  در ارتباط با فعالیت‌های «کتابسرای مادر» در اندیمشک بازداشت شده بودند، اما پس از چند ماه زندان با قرار وثیقه آزاد شدند.

آقای جعفری  ۱۷ روز در سلولهای انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران به سر برد و مدتی نیز در بند ۸ زندان کارون نگهداری شد.

دادگاه این فعالان در ۲۴ اردیبهشت ماه به ریاست آقای موسوی برگزار شد و حکم آنها روز چهارشنبه سوم خرداد ۹۶ اعلام شده است.

طبق این گزارش، علی محمد جهانگیری، فعال مدنی که سابقه زندان در دوران دهه ۶۰ را نیز دارد به چهار سال حبس در زندان یزد محکوم شده است. شاپور رشنو، فعال ملی مذهبی، به یک سال حبس در زندان شیراز و عزت الله جعفری، فعال مدنی نیز به یک سال زندان در کرمان محکوم شده است.

دیگر افراد مرتبط با این پرونده اشرف رحیم خانی و زینب کشوری، فعال حقوق زنان و از مدیران کتابسرای مادر هستند که به ترتیب به یک سال زندان و سه ماه حبس قابل تبدیل به جریمه محکوم شده‌اند.

طبق این گزارش علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفته تپه، نیز به شش ماه زندان محکوم شده است.

آقای جعفری از جمله متهمان این پرونده بود که با اعتقاد به عدم کارایی دادگاه تجدیدنظر از اعتراض به حکم اولیه دادگاه خودداری کردند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.