سه شنبه ۱۹ام تیر ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۴:۰۴کد مطلب : 108489 نسخه قابل چاپ
پیام تسلیت خانواده مهدی کروبی به مناسبت درگذشت محمد بسته نگار:

زحمات و مشقّت های او هدر نخواهد رفت

خانواده مهدی کروبی با انتشار پیامی درگذشت محمد بسته نگار فعال ملی مذهبی را تسلیت گفتند.
به گزارش سحام متن این پیام به شرح زیر است:

همه از خداییم و به سوی او باز می گردیم
خبر درگذشت” محمد بسته نگار” عضو شورای فعالان نیروهای ملی مذهبی و داماد آیت الله طالقانی مایه تاثّر و تالّم شدید شد.
شادروان “بسته نگار” از مومنانی بود بود که خداوند وعده پاداش به پاس مجاهدت در راه حقّ را به آنها داده است. او که پیش از انقلاب، همگام با طالقانی بزرگ و مهندس بازرگان با استبداد مبارزه کرده بود پس از انقلاب نیز با مشاهده رویکردهای انحرافی، از آرمانهای انقلاب ۵۷ بازنگشت و در راه تحقّق جمهوریت و حاکمیّت اخلاق، نقش نیروی منتقد دلسوز را بر عهده گرفت.
افسوس که پاسخ این دلسوزی، مانند دوران شاهنشاهی، زندان، ارعاب و تهدید بود. اما فشارهای سنگین هیچ گاه باعث نشد تا ایشان از حرکت در مسیر آزادیخواهی مایوس شود. او علاه بر اینکه فعّالِ سیاسی پیگیر و خستگی ناپذیر بود صاحب آثار ارزشمندی هم در حوزه نواندیشی دینی است.
بدون تردید رنج ها و مشقّت های این چهره آزادیخواه هدر نخواهد رفت و با همّت مردم، جمهوریت نظام تحقّق خواهد یافت و دین نه در خدمت قدرت که در راستای تحکیم اخلاق حرکت خواهد کرد.
فقدان شادروان “محمد بسته نگار” را در وهله نخست به خانواده های محترم بسته نگار و بیت آیت الله طالقانی، به نیروهای ملی مذهبی و نهضت آزادی و به همه کسانی که دغدغه تحقّق حاکمیّت ملی و دفاع از حقوق مردم را دارند تسلیت می گوییم و برای روح آن سفرکرده علوّ درجات را از خدای بزرگ خواهانیم.
خانواده مهدی کروبی


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.