پنج شنبه ۲۱ام مرداد ۱۳۹۵ , ساعت: ۱۲:۰۵کد مطلب : 96531 نسخه قابل چاپ
به دلیل مشکلات عروقی و قلبی

دکتر حسین رفیعی در بیمارستان سینا بستری شد!

دکتر حسین رفیعی عضو شورای فعالان ملی مذهبی در بیمارستان سینا بستری شده است.

به گزارش سایت ملی مذهبی این استاد دانشگاه دیروز به خاطر مشکل قلبی در بخش ۲ عروق بیمارستان سینا بستری شد.

ماموران مستقر در جلوی اتاق محل بستری، اجازه ملاقات به ایشان را نمی دهند.

پیش از این سایت ملی مذهبی در گزارش هایی به وضعیت نامناسب جسمی این عضو شورای فعالان ملی مذهبی اشاره کرده بود.

آنا رفیعی دختر این استاد دانشگاه هفته پیش در مطلبی در صفحه فیس بوک خود با انتقاد از عدم رسیدگی به وضعیت سلامت پدرش نوشته بود:” بابا امروز بیمارستان بود. دو پزشک متخصص او را معاینه کردند و هر دو دستور بستری داده اند. فلج شدگی های گاه و بیگاه دست بابا نگران کننده است. ماه پیش حدود ۲۰ ثانیه در زندان بیهوش شده است. ضربان قلبش تند تر از حالت معمول می زند. واریس پاهایش به شدت عود کرده و نیاز به تزریق یا جراحی دارد . لنز چشمانش تار شده و نیاز به تعویض دارد. تازه این ها بیماری های آشکار هستند. خدا رحم کند به بقیه.”

هفته قبل از آن نیز دکتر حسین رفیعی در نامه ای به دکتر هاشمی وزیر بهداشت درباره شرایط وخیم بهداشتی زندان هشدار داده و از طرفی نیز مواردی از بیماری های خود را برشمرده و از عدم رسیدگی به وضعیت سلامت زندانیان انتقاد کرده بود.

به گزارش  سایت ملی مذهبی این عضو شورای فعالان ملی مذهبی در نامه خود به وزیر بهداشت پبشنهاد داده کمپین انسان دوستانه برای حل مشکل تغذیه، بهداشت، درمان، آموزش و … زندانیان، سازماندهی و اعلام شود و از جامعه شناسان و روان شناسان، پزشکان و دندان پزشکان و خیرین انسان دوست استمداد شود.

وی در مورد بیماری های خود نوشته بود:”

بگذارید وضع پزشکی خود را در سن ۷۲ سالگی گزارش کنم:

اول- در۱۳ ماه گذشته حتی یک بار فشار خون و ضربان نبض من اندازه گیری نشده است. یک دستگاه دیجیتالی اندازه گیری فشار خون و ضربان نبض را هم اجازه ندادند به داخل زندان منتقل کنم تا حداقل خود این کار را انجام دهم.دوم- ضربان قلب من بیش از حالت عادی است و احتمالا ناشی از اختلالات تیروئید است. در ۱۳ ماه گذشته مورد معاینه قرار نگرفته ام. پای چپ من دچار واریس پیشرفته است و می دانید که احتمال آمبولی و سکته مغزی و قلبی در این موارد افزایش می یابد. سکته در زندان اوین یعنی مرگ. خود من در این مدت چندین مورد را دیده ام که به علت بروکراسی و وسواس های امنیتی و فقدان کادر پزشکی مناسب، بیمار قبل از رسیدن به بیمارستان فوت شده است. چهار مهره از مهره های گردن من دچار ساییدگی است و عصب دست راست در تنش می باشد. و گاهی آن را دچار فلج شدگی می کند. در هر دو چشم من لنز کار گذاشته شده است ( که یکی را شخص شما انجام داده اید) و هم اکنون پس از چند سال دچار تاری شده اند و باید درمان تخصصی روی آن انجام گیرد. تعدادی از دندان های من با توجه به شرایط زندان احتیاج به معالجه دارند. جنابعالی به خوبی میدانید که امکان معالجه هیچکدام از موارد فوق در اوین فراهم نیست.سوم- علی رغم حسین نیت و مساعدت دادیار محترم ناظر زندان، به دلیل مشکلات عدیده امنیتی و اداری زندان معالجه این بیماری ها مقدور نشده است. طرفه اینکه با قانون شکنی بیّن دادستان تهران و صرف نظر از پرونده سازی و احکام صادر شده، ادامه بازداشت من از ۱۲ فرودین ۹۵ غیر قانونی است.”در بخشی از نامه دکتر رفیعی خطاب به وزیر بهداشت آمده بود:”موارد ذکر شده مشکلات من است، کسی که امکان انعکاس نقض حقوق خود را در رسانه های مجازی دارد و از طرف دیگر هزاران دانشمند و صدها برندگان جایزه نوبل و چندین سازمان علمی بین المللی و مراکز حقوق بشر جهانی به بازداشت او اعتراض کرده اند. من بیمه درمانی دارم که حتی می توانم در بیمارستان های خصوصی تحت درمان قرار بگیرم ولی وای به حال اکثریت قریب به اتفاق زندانیانی که چنین امکانی ندارند و از بیماری های متعددی رنج می برند. شما را به خدا به حال این محبوسان مظلوم، مفلوک، فقیر، محروم که نه زبانی دارند و نه دادرسی، فکری بکنید.”

همه این مشکلات در حالی رخ داده که نگهداری این فعال سیاسی در زندان اوین به دلیل مشمول زمان شدن حکم حبس وی غیر قانونی است.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.