چهارشنبه 22nd می 2019 , ساعت: 01:05کد مطلب : 112607 نسخه قابل چاپ
با انتشار اطلاعیه ای

جمعی از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب بازداشت کیوان صمیمی را محکوم کردند

جمعی از زندانیان سیاسی دوران محمدرضا شاه پهلوی با انتشار اطلاعیه ای بازداشت کیوان صمیمی را محکوم کردند.

به گزارش ملی مذهبی متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

ایران فردا چشم به انتظارآزادی امروز کیوان صمیمی

کیوان صمیمی از مناره های بلند آزادیخواهی در برابر استبداد ستم شاهی بود. از همان نوجوانی طنین گام های سترگ او بر کف سیاه چال های رژیم پهلوی از گلدسته آرزوهایش برای ایران فردایی بهتر برخاست. دریغا که هنوز طنین آن گام ها در گذر از ۷۰ سالگی و یه جرم تلاش های مدنی و قانونی از حصار ساکت زندان بگوش می رسد. ایزان فردایی که به آرزوی بالندگی اش، کیوان گوهر جوانی و در خون آلودی از تازیانه های ساواک داده بود.
حضور نمادین کیوان در مطالبات مدنی کارگران و در روزی بنام آنان ، نهیبی قاطعانه به وجدان عمومی بود که ما را به پرسشگری سوق می‌دهد: که به راستی تا چه حد با قول و کردارمان در جهت همبستگی ملی و ایفای تکالیف تاریخی و اجتماعی برای بهبود وضع موجود گام برداشته‌ایم؟ انتظارمان این بود که حضور امثال کیوان صمیمی ها و بمثابه مستندی بجا مانده از مبارزات گذشته مردم کشورمان به مطالبات آزادیخواهانه کارگران رنگ و شکوهی مدنی بدهد. از آنسو نیز آرزو داشتیم که صاحبان کرسی در امنیت و قضای کشورمان ، با رویی گشاده از مدارا پذیرای مطالبات کارگران زحمتکش و همراهی دلسوزانه امثال کیوان صمیمی ها باشند. اما افسوس که بار دیگر و ناباورانه طنین آن گام های نستوه را از ورای دیوار قطور زندان می شنویم.
ما امضا کنندگان زیر، جمع کوچکی از هم بندان پر شمار کیوان صمیمی در سالهای مبارزه با رژیم آزادی ستیز پهلوی بوده که هنوزسیمای پر درد وتن مجروح از شکنجه های ساواک او را بخاطر داریم . در این فرصت از مراجع مسئول مصرانه می خواهیم تا با آزادی هر چه زود تر او ، آن بغض دیرین ما را به روزگار حال گره نزنند.
به تاریخ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
جلیل امجدی- محسن پاینده- محمدتمدن- مصطفی تنها- شاهین ثنایی- عبدالعلی حسینیون- اسعدی خامنه- رضا سیدزاده- ایرج شریعت-محمدشهرستانکی- علیرضا صدیقیان- عبدالحسین طوطیایی- مهدی غنی- محمود فیض- عبدالمحید قوام- حبیب کریمیان- مجید لباف-مهدی ماهرتبار- لطف‌الله میثمی


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.