چهارشنبه 26th ژوئن 2019 , ساعت: 02:06کد مطلب : 113175 نسخه قابل چاپ
ضمن محکوم کردن قتل علیرضا شیرمحمدعلی

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی خواستار تفکیک زندانیان سیاسی و رعایت حقوق آنها شدند

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با انتشار نامه ای خطاب به رییس قوه قضاییه ، ضمن محکوم کردن قتل علیرضا شیرمحمدعلی، خواستار تفکیک زندانیان سیاسی و رعایت حقوق آنها شدند.

به گزارش ملی مذهبی متن این نامه به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

ریاست قوه قضاییه
آقای رییسی

با سلام
همان‎گونه که خود اطلاع دارید به تازگی، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ به طرز وحشیانه و دلخراشی به قتل رسید. که مهمترین دلیل آن عدم رعایت آیین‌نامه نحوه تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان به شماره ۱۶۵۲۳/۸۵/۱ ، حاوی ۱۷ ماده و ۹ تبصره، است که در تاریخ ۹/۹/۱۳۸۵ مورد تأیید و تصویب رئیس وقت قوه قضائیه قرار گرفته ولی متأسفانه به درستی اجرا نشده است.

ما به عنوان جمعی از خانواده های‎ زندانیان سیاسی ضمن محکوم کردن این‎چنین حوادث تلخی که موجب تأثر و تأسف آحاد جامعه است، نسبت به عدم اجرای صحیح قانون در بخش هایی از قوه قضاییه و عدم موافقت با مرخصی‎های مناسبتی، استحقاقی، استعلاجی، اضطراری و محدودیت استفاده از تماس تلفنی و…. نزدیکان مان که اکنون در زندان هستند و در مقابل، رویه ی کاملاً متناقض که نسبت به عده دیگری اعمال و اجرا می شود و نیز عدم موافقت با آزادی مشروط عزیزانمان (علیرغم اینکه واجد شروط بهره مندی از آن هستند)، اعتراض داشته و تامین امنیت جانی عزیزانمان را بر عهده‌ی سازمان زندان‎ها و قوه قضاییه می‎دانیم و نسبت به عدم احقاق حقوق زندانیان هشدار می دهیم.
در حال حاضر تعداد زیادی از زندانیان سیاسی در زندان های #اوین ، #گوهردشت ، #قرچک ، #تهران_بزرگ ، #تبریز، زندان مرکزی #سنندج ، #عادل_اباد_شیراز، زندان مرکزی #زاهدان، #اردبیل، #کرمانشاه و … بدون رعایت اصل تفکیک جرایم محبوس و جانشان در معرض خطر است.

لذا از شما می خواهیم در خصوص رفع موانع قانونی و اجرای صحیح و کامل قانون به ویژه ضوابط و قوانین مربوط به تفکیک زندانیان‌ بر اساس آیین نامه سازمان زندانها و برقراری عدالت دستورات مقتضی صادر نمایید.

خانواده زندانیان سیاسی :
رضا آقاخانی ، رویین عطوفت ، امیر سالار داوودی، نصرالله لشنی، علیرضا گلی پور ،محمودبهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی ،محمد حبیبی ،سهیل عربی، جعفر عظیم زاده، فرشید(احمد)
شجاعی، مسعود کاظمی، آتنا دائمی، محمد پارسی


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.