پنج شنبه ۱۸ام مرداد ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۱:۰۵کد مطلب : 108918 نسخه قابل چاپ

تقدیر از علیرضا رجایی در مراسم انجمن صنفی روزنامه نگاران

۱۷ مرداد، روز خبرنگار بود. روزی که خبرنگاران به این مناسبت در مراسم‌های مختلف جمع شدند و به بزرگداشت بزرگان و اهالی مطبوعات همت گماردند. انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران به‌عنوان صنف فعال عرصه خبر و روزنامه و مطبوعات مراسمی برگزار کرد که روزنامه‌نگاران عضو این انجمن به‌همراه خانواده‌هایشان و در کنار همکارانشان ساعاتی را سپری کردند و به تقدیر از پیش‌کسوتان این حرفه پرداختند. «علیرضا رجایی» نامی است که همگان بر شرافتش قسم می‌خورند. رجایی از فعالان سیاسی ملی-مذهبی ایران است. او مدیر گروه سیاسی هیئت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط بود و در این سال‌ها مدیریت انتشارات گام نو را برعهده داشته است. لوح یادبودی که انجمن به رجایی داد، با این جملات همراه بود: «روزنامه‌نگار شرافتمند، آگاهی و آزادی زمینه دست‌یافتن به همه آرزوهای خوب بشری است. ما قدر شهامت، صبر و پایبندی شما را به اصول اخلاقی و حرفه‌ای در راه رسیدن به آینده بهتر برای همه ایرانیان می‌دانیم. وجود ارزشمند شما علاوه بر آنکه الهام‌بخش روزنامه‌نگاران و نویسندگان مطبوعات برای پایداری در مقابل دشواری‌های آگاهی‌بخشی به جامعه است، همچنین نشان می‌دهد که تا چه اندازه نویسندگی و فعالیت در مطبوعات شغلی پرخطر است. برای شما تندرستی، امید و قلمی پویاتر و تواناتر از پیش آرزو می‌کنیم».در این مراسم فرید قاسمی و چند نفر از پیش‌کسوتان نظیر اصغر ضرابی و قره‌باغی خاطرات خود را از روزنامه‌نگاری ایران در سال‌های گذشته تاکنون بیان کردند. مسائل امروز روزنامه‌نگاران نیز در گفته‌های سخنرانان مراسم عباس عبدی و سعید ارکان‌زاده مطرح شد. روزنامه‌نگاران که این روزها با مسائل و مشکلات مختلف درگیر هستند، بخشی از آن را در تریبون آزاد مراسم بیان کردند. این بار انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران سعی کرده بود فضای صمیمانه‌ای طراحی کند؛ به‌همین‌دلیل گروه پالت قطعاتی را نواخت و یکی از روزنامه‌نگاران نیز چند قطعه موسیقی سنتی اجرا کرد.

همچنین در گوشه‌ای دیگر از شهر تهران انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، مراسم اهدای «قلم طلایی» را در محل کتابخانه ملی ایران برگزار کرد و این بار نیز مانند سال‌های قبل انتخاب شایسته‌ای داشتند و به حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی قلم طلایی اهدا شد. آرزوی روزگاری خوش‌تر و با محدودیت‌های کمتر، تک‌مضرابی است که این روزها در سخنان بسیاری از اهالی مطبوعات تکرار می‌شود.

شرق


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.