دوشنبه ۳ام اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۱:۰۲کد مطلب : 107621 نسخه قابل چاپ

برای سومین بار درخواست اعاده دادرسی رضا آقاخانی فعال ملی مذهبی رد شد

برای سومین بار درخواست اعاده دادرسی رضا آقاخانی فعال ملی مذهبی توسط شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور  رد شد.

به گزارش سایت ملی مذهبی پیش از این وکیل این عضو شورای فعالان ملی مذهبی  که از آبان ماه سال گذشته روانه زندان شده است دو بار درخواست اعاده دادرسی برای موکل خود را مطرح کرده بود که هر دوبار  درخواست ها بدون ارایه هیچ توضیحی از سوی شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور  رد شدند.

حکم  زندان اینفعال  ملی مذهبی در مرداد ماه ۱۳۹۴  با وجود بررسی  در دیوان عالی کشور  سرانجام تایید شد.

پیش از بررسی مجدد این پرونده  شعبه ۳۵ دیوان عالی کشور در اعاده دادرسی،  اتهام اقدام علیه امنیت ملی را رد  و آن را وارد ندانست.  با وجود اینکه این اتهام اثبات نشد،  سه سال حبس این فعال سیاسی در شعبه ۵۴ دادگاه انقلاب اسلامی تایید شد.

رضا آقا خانی پیش از این سوی شعبه ۱۵  دادگاه انقلاب به دلیل عضویت درآنچه که دادگاه ” گروهک غیر قانونی ملی مذهبی” نامیده و همچنین اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی محکوم شده بود که این حکم سه سال زندان از سوی شعبه ۳۴  دادگاه تجدید نظرهم تایید شد.

این  فعال با سابقه ملی-مذهبی ایران  خرداد ماه  سال ۹۲ به مدت ۴۵ روز به صورت موقت بازداشت شده بود. وی همچنین در سال های شصت نیز چند سال حبس  را به خاطر فعالیت های سیاسی اش تحمل کرده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.