یکشنبه ۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۸:۰۲کد مطلب : 103262 نسخه قابل چاپ
اعظم طالقانی ضمن اعتراض به عدم حضور زنان در بین کاندیداها

در انتخابات شرکت کنید برای ایرانی آبادتر و آزادتر

اعظم طالقانی که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری رد صلاحیت شده بود با انتشار بیانیه ای از مردم ایران خواست برای ایران آباد تر و آزادتر در انتخابات شرکت کنند.

متن کامل بیانیه وی به گزارش سایت ملی مذهبی به شرح زیر است:

بیانیه شماره سه اعظم طالقانی

🖌بسمه تعالی
مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَکَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاهً طَیِّبَهً
هر کس کار شایسته‌ای انجام دهد، خواه مرد باشد یا زن، در حالی که مؤمن است، او را به حیاتی پاک زنده می‌داریم. (نحل، ۹۷)
در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران قرار داریم. هرچند تا این مرحله، شاهد حضور زنان به‌عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست‌جمهوری نبوده‌ایم، اما تحولات چشمگیری در حوزه گفتمانی کاندیداها نسبت به موضوع زنان بوده‌ایم. اگرچه اقدامات صورت گرفته در عمل ناچیز می‌نماید، اما تبدیل‌شدن موضوع مشارکت زنان در مدیریت سیاسی و اجتماعی به‌عنوان یک بحث محوری اهمیت دارد.
این‌جانب همواره مدافع مشی و مسیر اصلاح‌طلبانه بوده و خواهم بود. زیرا رسوب آگاهی و توان‌افزایی نیروها در حوزه اصلاحات بیشتر و پایدارتر است.
با این حال آنچه روش اصلاح‌طلبانه را تقویت می‌کند پرهیز از چشم‌پوشی نسبت به سوءاستفاده از نام و روش اصلاح‌طلبی است. حساسیت نسبت به حقوق مردم و پرهیز از منفعت‌طلبی یک‌سویه و غیرشفاف مهم‌ترین توصیه‌ای است که به فعالان اصلاح‌طلب می‌توان ارائه داد.
علی‌رغم این توصیه، حفظ دستاوردهای عملی و گفتمانی اصلاح‌طلبانه نیز اهمیت دارد. بنابراین، با تأکید بر نکات اساسی تقویت اصلاحات، از همه هموطنان می‌خواهم در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوازدهم و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا شرکت کنند و همراه با اصلاح‌طلبان گام‌های مهم‌تری برای ایرانی آبادتر و آزادتر همراه با تقویت نهادهای مدنی بردارند.
از همگان می‌خواهم برادری و همبستگی با همه اقوام ایرانی را مدنظر قرار داده و از نگاه‌های تبعیض‌آمیز در انتخاب کاندیداها پرهیز نمایند و ملاک را صلاحیت، استقامت و پاکدستی قرار دهند.
🔶🔹اعظم علایی طالقانی_نهم اردیبهشت ۱۳۹۶


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.