پنج شنبه ۲۰ام تیر ۱۳۹۲ , ساعت: ۱۱:۰۴کد مطلب : 47583 نسخه قابل چاپ
بهت زدگی ازگزارش وزرای اقتصادی دولت

روحانی: فکر نمی کردم وضع به این بدی باشد!

شنیده شده است که

گزارش وزرای اقتصادی دولت آقای احمدی نژاد به آقای روحانی وضعیت بسیار اسف باری از اقتصاد کشور را ترسیم کرده است.

طبق همین شنیده در دوران انتقال از دولت قدیم به دولت جدید علاوه بر ارتباط مستمرتیم آقای روحانی با دولت کنونی، وزرای دولت آقای احمدی نژاد تک به تک با آقای روحانی دیدار کرده و به وی گزارش می دهند.

بر همین اساس گفته می شود گزارش وزرای اقتصادی دولت کنونی به آقای روحانی باعث تعجب و تاسف و بهت شدید وی شده و او گفته است فکر نمی کردم وضع به این بدی باشد!

بنا به همین شنیده این وزرا به تصریح و تلویح سیاست های هسته ای که از سوی بیت رهبرج.ا هدایت می شود را عامل این وضعیت دانسته و گفته اند ما هر قدر به ایشان گزارش می دادیم زیر بار نمی رفتنند و وقتی ما گفتیم با این وضعیت نمی شود کار کرد به ما گفتند هر کس مرعوب شده و نمی تواند کار کند استعفا دهد. در مقابل این گزارش ها هم ایشان مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند.


 1. PUYA

  روحانی هم در همین ابتدای کار هنوز که چیزی نشده می گویدکه باید دست به دعا برداریم وتوسل جوییم چون در مملکت امام زمان هستیم همان حرفی که همیشه دایی محمود تکرار می کرد.

 2. حمید

  اگر قرار باشد که مقام عظمای ولایت هم زیر بار بروند ، پس چه فرقی با بقیه مردم دارند . تالی تلو معصوم بودن و نایب امام زمان بودن چه میشود . شاه ما قبل قبلی هم که نه نایب امام زمان بود و نه تالی تلو معصوم زیر بار نمی رفت . میدانید فرق شاه و ولی فقیه در چیست ؟ اولی دنیای مردم را بم گند میکشد و دومی دنیا و آخرت را .

 3. nilo

  دولت جمهوری اسلامی باید خود را ورشکسته اعلام کند، و یک دولت ورشکسته، حق تصمیم گیری ندارد و باید کنار کشیده بشود
  به زور که نمی‌شه ریاست کرد، این بی‌ لیاقت‌ها از کشور ما دیگه چیزی باقی‌ نگذاشتند و باید کنار بروند تا مردم خود برای آینده خود تصمیم بگیرند

 4. ناهید

  عضو امنیت ملی نمیدانسته وضع به این خرابی است مگه میشه باور کرد؟ بنطرم اقای روحانی میخواهد از زیر قولهای که داده در برود چون از قبلش هم معلوم بود که نه در توان ایشون و نه در برنامه شان هست که آنهمه گنده گویی کند، و حالا دنبال راهی است که از زیر بار آن قولها در برود. چه بهتر که کاسه و کوزه را بر سر دولت احمدی نژاد خرد کند و آنها هم زرنگی میکنند خامنه ای را مقصر میدانند. یک عده شارلاطان حکومت را بدست گرفته اند و خوب میدانند چگونه با هم برخورد کنند. پیشنهاد من به ایشان اینست که اصلا خامنه ای را از تصمصم گیریها به شکلی کنار بگذارند و وادارش کنند که جام زهر را اشکارا مثل خمینی بنوشند و خود روحانی علنی از رفسنجانی و خاتمی بخواهد که او را در امر مملکت داری کمک کنند.

 5. ایرانی

  خوب اینکه همه میدانند هر چه گند و نکبت است از بیت رهبری صادر میشود . مهم این است که روحانی بتواند طومار این سفیه که چنگ به دین و ناموس و مال مردم انداخته و به هیچ صراطی مستقیم نمیشود برچیند ولی چه سود .کلا مال این حرفها نیست .
  علرغم میل باطنیم معتقدم فقط دخالت نظامی امریکا میتواند این مردم را نجات دهد.

 6. مريم

  اقای شجونی که گفت بین خوزستان وسوریه ما سوریه را انتخاب می کنیم وحالا با بشار تا نصفه چاه ویل رسیده جناب رهبر فکر کرده روحانی اورا می کشد بالا ومردم هم برایش دست می زنند نه اقای روحانی شما یک امر عاص پیدا کن که معاویه زمان بپسندد وباهم راه نجات برای ایری لایف ولایت پیدا کنید که آبهم از آب تکان نخورد

  • امیر

   آقای شجونی نبود
   طائب بود

   • امیرخان چــه فرقی میکنــد که شجونی نبوده …طائب بوده، اینها همه شان چنین نظری در مورد ایران دارند، اکثرآقایانیکه همین حالا جزء روسای قوه هستنــد، وزیرهستند و وکیل هستند و… اینهــا دوران بازی کودکانه شان در عراق بوده و خاطره ها دارند از کوچــه پس کوچــه های شهــرهای بزرگ و کوچک عراق، اینهــا کی ارق وطن خواهنــد داشت ؟!

 7. امیر

  مگر ادمی که سیر هست از گشنه خبر دار هم هست اقا جان

 8. بامداد

  تمامی بدبختی های این مملکت از دیکتانور و خودکامه گری ولایت فقیه نشات می گیرد بنابراین تنها را نجات حذف ولایت فقیه از قانون اساسی مملکت است

 9. naser mostashar

  آیا وعده های تزئینی و فریبنده شیخ حسن روحانی در انتخابات با رهنمود های طالبانی خامنه ای انطباق دارد؟ناصر مستشار
  مردم گفته‌ها و وعده‌های روحانی را از یاد نخواهند برد
  http://www.iran-emrooz.net/index.php/news1/46562/
  ۷۰

  جمله کلیدی که روحانی نباید فراموش کند

  حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای: در جامعه اسلامی باید هدایت و معیارهای قرآنی مورد تبعیت قرار گیرند

  چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۲ – ۲۱:۵۴

  رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی در این مراسم تلاوت و تجوید و حفظ قرآن را مقدمه رسیدن به جامعه قرآنی مطلوب دانستند و تأکید کردند: باید در جامعه اسلامی هدایت قرآنی و سبک زندگی اسلامی حاکم باشد.

  حضرت آیت الله خامنه ای قرائت و حفظ قرآن را زمینه ساز فهم قرآن و تخلق به اخلاق قرآنی دانستند و افزودند: باید فرهنگ جامعه اسلامی منطبق با اخلاق قرآنی و دستورات معصومین (علیهم السلام) باشد

 10. صدای ایرانی

  اگر در کشور دولت عوض می شود اما مشکلات حل نمی شود. باید فهمید اشکال کار جای دیگری است. بهترین و ضروری ترین انتخابات ، انتخابات قانون اساسی است. که قطعا با استقبال قاطبه ملت ایران روبرو خواهد شد.

  • کاملا” باشما موافقــم، قانون اساسی باید تغیرکنــد تا ملت وکشور در یک مسیــر مترقی قرار بگیرد، با عده ای عراقی که در کشور پست و مقام گرفته اند ارق ملی ای وجود ندارد برای درست کردن این مملکت! وقتی آن آقای مدافع ولایت ! که خود به زبان خویش میگوید: مندرشمال شهرتهـران در یک خانه ی ویلایی زندگی میکنــم که در هنگام قدم زدن درحیاط خانه ام توت فرنگی تازه میخورم و… و وقتی رئیس جمهور قانونی کشور که میگویند پاک است و حزب اللهی و… در مورد همــین شخص میگویــد که فلان قدر زمین در فلانجا بالاکشیده و… شکایت به کجابرند؟ پیش آن برادری که ریاست قوه عدالت را در اختیار دارد ویا آن یکی برادر که قوه قانونگذاری را در اختیار دارد؟! آهای سلیمان پادشاه عثمانی کجایی؟

 11. تدبیر واقعی‌

  یک همه پرسی‌ برای حذف ولایت فقیه از قانون اساسی‌ مهم تر از انتخابات ریاست جمهوری است! وگرنه در به همان پاشنه میگردد

  • شما درست میفرمائیـد چاره کار یک همــه پرسی است، لیکـن محال است که این آقایان همــه پرسی رابپـذیرند! و آن را به اجراء بگذارند! مگراینکه به خواستــــه همگانی تبـدیل شود، به شکلی که همین حالا در مصر اتفاق افتاده و دقیقا” در سالگرد اولین سال اولین رئیس جمهوری بعد از انقلابشان آمدند خیابان و با عزمی راسخ خواستــه های خودشان را پیگیری کردند و پیگیری میکننــد… ولی ما در ایران انتظار داریم که دیگرانی از جانشان بگذرند و بروند برای ما کارهایی بکننــد!

 12. naser mostashar

  از خواب بیدارش کنید! ناصر مستشار

  به یزدان که گر ما خرد داشتیم
  کجا این سر انجام بد داشتیم
  بسوزد در آتش گرت جان و تن
  به از زندگی کردن و زیستن
  اگر مایه زندگی بندگی است
  دو صد بار مردن به از زندگی است
  بیا تا بکوشیم و جنگ آوریم
  برون سر از این بار ننگ آوریم……. حکیم ابولقاسم فردوسی

  خامنه ای به خواب خرگوشی رفته است، بیدارش کنید!

  بسیاری از ریش سفیدان در قبل از انقلاب هر انتقادی به اوضاع سیاسی کشور را بی مورد ارزیابی می کردند.
  بزرگتر ها همیشه قلمداد می کردند که شاه از خرابی ها خبر ندارد!
  حالا دوره حکومت اسلامی هست و خامنه ای از همه چیز خبر دارد اما خودش را به خواب خرگوشی زده است!
  همه گزارش ها که از جانب رسانه های گروهی جمهوری اسلامی انتشار می یابد از خرابی سخن می گویند اما خامنه ای از پیشرفت و ترقی کشور سخنرانی می کند و حضار به ظاهر منتقد به اوضاع کنونی همچون هاشمی رفسنجانی نیز در پیشگاه او سکوت اختیار می کنند!
  احمدی نژاد هنگام عبور از میان جمعیت در شهر نیوروک در پاسخ خبرنگاران بخاطر گرانی سفرش گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی شکر خوردند!
  به خامنه ای باید بابت شجاعت رئیس جمهورش تبریک گفت!
  احمدی نژاد در واقع شاگرد وفادار خمینی هست که در بهمن ۱۳۵۷ گفت : من به پشتیبانی این مردم به دهن دولت می زنم!
  حالا آقای احمدی نژاد نیز مانند مرادش به نمایندگان مجلس شکر حواله کرده است!
  به این می گویند حکومت چاروداری و باجگیران محله های بدنام!؟

 13. naser mostashar

  اگر دولت بی کفایت باید برود، پس بنابراین حامی این دولت در هشت سال گذشته که شخص ولی فقیه بوده است نیز باید برود.اگر کسی با برهان یاد شده مخالف است پس باید با منطق کافی از ماندن رهبر دفاع نماید ،اگر نتوانست علیه برهان یاد شده پاسخ “جامع ومانع ” بدهد در آن صورت ـ رهبر بی کفایت وستم کار نیز باید به همراه دولت بی کفایت برود. دولت احمدی نژاد ، حکم ریاست جمهوری خود را از رهبری دریافت نمود که در هشت سال گذشته همیشه در سایه حمایت های بی دریغ او قرار داشت ورهبر هرگز به دولت احمدی نژاد انتقادی ابراز نکرد.اگر ایران توسط ماجرا جوئی های دولت نهم بسوی پرتگاه می رود مقصر تنها محمود احمدی نژاد نیست بلکه رهبر نیز شریک جرم است.اگر تورم و گرانی و تورم و بیکاری و فحشاء و اعتیاد دامان ملت ومملکت را گرفته تنها دولت احمدی نژاد مسئول نیست بلکه شخص ولی فقیه نیز مقصر است.در تمام هشت سال گذشته همه دلسوزان مردم وکشور در اپوزیسیون سیاسی ایران در مورد شکل گیری فاجعه جبران ناپذیر توسط دولت احمدی نژاد هشدار داده بودند اما شخص رهبرهمه انتقاد ها را به بیگانگان نسبت می داد.اینک تمام هشدار ها وانتقاد های به موقع نیرو های اپوزیسیون را کاندید اهای پست ریاست جمهوری برای خود مصادره کرده اند تا از آن طریق خود را نزد مردم ایران دلسوز ومنتقد نشان دهند ،شجاعت کاندید ها تنها برای کسب آرای مردم است وگرنه پس از پیرزوی همه وعده ها فراموش خواهد گردید و تنها خدمت به پیشگاه رهبری آغاز خواهد گردید. یک پیروزمند فرضی که پیروزئی خود را وام دار مردم میداند با وزرات مخوف و سپاه و انتظامات سرکش وخود سر چگونه کنار خواهد آمد؟با نظام اختاپوسی رشوه و تزویر وریا و مافیائی چگونه می خواهد دولت را در راه اهداف مردم هدایت نماید؟با سیستم پوسیده قضائی کود ک کش که از نص صریح قرآن برخاسته است چگونه رفتار خواهد کرد؟با شریعت مقدس اسلام که در طلیعه نگهبانان اسلام فقاهتی قرار دارد و پهنه دولت و ملت حکم می راند چگونه برخورد خواهد کرد؟ به سرعت برق آسا هشت سال از دولت مداری هزاره سوم و هاله ائی از نور احمدی نژاد گذشت و درظرف این هشت سال ؛خرابی ها آنقدر زیاد بود که چندین چهارسال لازم است تا تمام خرابکاری ها ترمیم گردد.در همین ایام دولت ها و ملت دیگر حتی در همسایگی ما به چنان پیشرفت هائی دست یافتند که چشمان نخبگان ما را متحیر کرده اند! اما در آن روزها که نیروهای دور اندیش اپوزیسیون دائما به پایوران ومردم هشدار می دادند.وقتی مرحوم امیرعباس هویدا نخست وزیر نظام پیشین که توسط همین حکومت اسلامی به محاکمه کشیده میشد ، آنموقع امیر عباس هویدا به درستی در پاسخ رئیس دادگاه بی عدالت اسلامی گفته بود :مرا محاکمه نکنید بلکه سیستم حکومتی گذشته را محاکمه نمائید، چرا که من معلول آن سیستم هستم ! او در ادامه گفت : ناکارائی من تنها غفلت شخص نخست وزیر نبود بلکه نظام به بی کفایتی دچار گشته بود! هوید ا با این سخنانش بر نکته بسیار اساسی دست گذاشت اما هنوز رجال سیاسی و بخش وسیعی از روشنفکران ما منطق اورا یا جدی نگرفته اند یا تاکنون نفهمیده اند .اینک نیز نباید تنها دولت محمود احمدی نژاد را به همه فجایع شکل گرفته کشور پاسخگو نمود بلکه سیستم و رهبر را باید مسئول دانست.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.