یکشنبه 17th مارس 2013 , ساعت: 04:03کد مطلب : 39550 نسخه قابل چاپ
در باره انتخابات علاوه بر ایجابی، به طور سلبی هم حرف خواهم زد

رهبر ج.ا: خاتمی با چه رویی می‌خواهد وارد انتخابات شود!؟

شنیده شده است که

رهبر ج.ا به طور صریح با نامزدی آقای خاتمی مخالفت کرده است. وی اخیرا در یک دیدار گفته است فلانی (منظور آقای خاتمی) با چه رویی می خواهد بیاید!؟

همان گونه که قبلا نیز در همین ستون آمده بود در دوره اخیر رهبر ج.ا برخلاف دفعات قبل نظرات روشن تری روی افراد می دهد . مثلا در باره نامزدی آقای ناطق به صراحت گفته بود ایشان عاقل تر از آن است که وارد انتخابات شود.

طبق شنیده بالا آقای خامنه ای اخیرا در چند مورد به صراحت در باره نامزدی آقای خاتمی موضع گرفته است. وی در امتداد همین مخالفت گفته است این بار علاوه بر ایجابی به طور سلبی هم حرف خواهم زد.

شایان ذکر است اخیرا از قول رهبر ج.ا نقل شده بود که هر سخن اش به مثابه یک دستور است!

بنا به شنیده بالا گویا رهبر ج.ا  قصد دارد در سخنرانی عمومی سال جدید خود (احتمالا در مشهد) به طور روشن تر و سلبی نیز در باره انتخابات حرف بزند و در واقع بگوید چه کسانی نباید وارد انتخابات شوند و به عبارتی اجازه ورود به انتخابات را ندارند.

برخی ناظران سیاسی مطلع معتقدند این بار مهندسی انتخابات از نقطه زیر صفر آغاز خواهد شد و نقش اولیه و اصلی را نیز خود رهبر ج.ا برعهده خواهد گرفت. بنا به این ارزیابی شاید کم هزینه ترین راه برای مهندسی انتخابات جلوگیری از ورود افرادی است که جریان نظامی- امنیتی متکی به بیت که اینک دست بالا را در قدرت دارند ؛ ورود آن ها به انتخابات را حاوی خطر امنیتی برای نظام می دانند. یعنی کسانی که می توانند انتخابات را دو قطبی کنند و ستادها و مراسم سخنرانی و تبلیغات انتخاباتی شان می تواند بسترهایی برای شکل گیری مجدد یک جنبش اعتراضی و اجتماعی باشد

گفتنی است رهبر ج.ا در ماه های اخیر چند بار تقاضای ملاقات آقای خاتمی را رد کرده است و در همین مدت حملات محافل و رسانه های نزدیک به بیت به آقای خاتمی افزایش یافته است.


 1. حمید

  ایا نمیتوان احتمال داد که اقای خامنه ای هم چنان از اطرافیان و نظام ولایی به تنگ امده است که قصد برچیدن آن را دارد ؟ مخالفت با هرگونه اصلاح و پا فشاری بر ادامه غنی سازی اورانیوم .
  به تمنای گوشت مردن به
  که تمنای زشت قصابان

 2. شیرازی

  مگر نگفتی انتخابات آزاد است و کسی صحبت نکند ؟ بتو چه ارتباط دارد که کی کاندید میشود ؟
  چرا رو نداشته باشد که بیاید ؟ به مردم و ملت که بد نکرده است مخالف تو و اطرافیانت است که خدا وکیلی ۹۹ درصد مردم چنین هستند و شما را منفور المله میدانند . لطفا سر خود را از برف بیاورید بیرون و توهمات را کنار بگذارید تا برایتان ثابت شود . ضمنا بفرمائید خود شما با چه رویی در این مسند تکیه زده اید ؟ با با ملت شما را نمیخواهد دیگر به چه زبانی بگوید ؟
  ثابت کردی که انتخابات آزاد نیست

 3. میم

  از سایت شما انتظار میره که خبر ها رو با منابع قوی تر و دقیق تر منتشر کنه… یعنی چی شنیده شده، ناظران گفتند، در گوش من گفت، رو پشت بوم گفت و غیره!
  نمیگم احتمال چنین ابراز نظری وجود نداره اما برای سایتی با سابقه و عملکرد شما زشته اینطور خبر رسانی

  • حبیب

   یعنی شما دوست عزیز انتظار دارید که خبرهای خصوصی که از جمع کوچک چند نفره نقل می شود را ۱۰،۱۵ خبرگزاری گزارش کنند؟ واقعا به نظر شما این شدنی است؟ این قبیل شنیده ها معمولا دهان به دهان از آن محل وقوع خبر بیرون می آید و به اندازه خودش هم اعتبار دارد نه بیشتر…

   • الف

    نباید این خبر ها را که موثق هم نیست در یک سایت معتبر در قسمت “اخبار” آورد و تیتر کرد چون بسیاری از تحلیل ها بر همین مبنا شکل خواهد گرفت…
    میتوان در قسمت دیگری بعنوان “شنیده شده است که” در جمع خبر های دیگر جا داد.

    • سایت ملی - مذهبی

     سلام دوست عزیز
     اگر دقت بفرمایید این مطلب همان طور که شما هم یادآوری کرده اید، در بخش «شنیده» ها آمده نه در بخش اخبار
     موفق باشید

 4. علی

  آقا ببخسید شما با چه رویی وارد فیس بوک شدی و بعد از بی اعتنایی و لایک نخوردن در رفتی و انکار کردی . بابا تو رو کسی نمیخاد

 5. ناشناس

  من کار به مسایل سیاسی ندارم ولی اگر اوضاع به همین منوال پیش برود وفقط بله قربان گویان دوروبری تایید صلاحیت شوند،شرکت در انتخابات،بی غیرتی وبیآری است

 6. شهباز

  خاتمی متشخص سیاستمدار متدین بالاتراز همه خدمتگذار ملت است اگر انتسابات باشد حرفی نیست اما اگر انتخابات است میزان رای ملت است

 7. حسین

  ترسم نرسی به کعبه ای اعراب راهی که تو میروی ترکستان است

 8. محمد

  درست و حسابی تر از خاتمی آدم تو مملکت ما نیست حرف مردم میفهمه درد مردم میفهمه . ولمون کنید بذارید نفس بکشیم خسته شدیم از این زندون به خدا .

 9. محمود

  بعضی سایتها دارن الکی نظر سازی میکنن که خاتمی را محبوب مردم نشون بدن وبگویند رای دارد وذهنیت مردم برای انتخابات اماده کنند بابا هاشمی که طرفدارش بیشتر از خاتمی هستند تو انتخابات با احمدی نژاد که انتخابات اقای خاتمی برگزار کرد ۶ میلیون رای اورد خاتمی فوقش ۳ میلیون رای بیاره یاد معین بخیر الکی اصلاحبان خودشون برنده می دونستند خخخخ دیگه گذشت دوره این جور ادمها مردم که سیاسی فکر میکنند تجربه سیاسی شون بالا رفته ………..

 10. nasim

  ببخشید این ملی مذهبی یعنی چه؟ همان یه بام و دو هوا نیست؟ لطفا طفره نروید و جواب قانع کننده بدهید

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.