شنبه ۲۳ام دی ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۲:۱۰کد مطلب : 33994 نسخه قابل چاپ

تلاش نیروهای امنیتی برای به حاشیه راندن مهدی خزعلی

شنیده شده است که

نیروهای امنیتی تلاش زیادی برای تشدید فشار برای ایزوله کردن و به حاشیه راندن مهدی خزعلی می کنند.

طبق همین شنیده آن ها سعی می کنند از هر نوع انعکاس خبر در مورد مهدی خزعلی جلوگیری کنند تا موضوع وی به حاشیه رانده و فراموش شود تا آن ها بتوانند وی را بیشتر تحت فشار برای سکوت و سکون و امتیاز گیری قرار دهند.

 نیروهای امنیتی این کار را از خانواده وی شروع کرده اند. یک شب پسرش را بازداشت و تحت فشار قرار داده اند. بعدش هم همسر و دو دخترش را برده و بازجویی کرده و تهدید کرده اند. آنها سعی فراوانی برای مرعوب ساختن خانواده خزعلی نموده اند.

بنا به شنیده هایی که از زندانیان همراه وی به گوش رسیده او ابتدای پس از بازداشت اعتصاب خشک کرده است. بازجوها برای او قسم خورده اند که همه افرادی  که همراه او دستگیر شده اند را آزاد خواهند کرد . همچنین قسم خورده اند که خود او نیز آزاد خواهد شد.

سپس بتدریج افرادی که همراه او دستگیر شده اند را آزاد می کنند. ولی بازجویش می گوید در مورد خود تو مقامات با نظر من موافقت نکرده اند. بنابراین او مجددا اعتصاب ( این بار اعتصاب تر) می کند.

طبق همین شنیده از نظر تماس تلفنی با خانواده نیز او را شدیدا تحت محدودیت قرار داده اند.

شایان ذکر است مهدی خزعلی از طرف خانواده پدری نیز تحت فشار است و همسر وفرزندان وی از این طریق هم تحت محدودیت و گاه برخوردهای بد و منفی هستند. همین امر فشار را بر ایشان مضاعف کرده و آن ها  را در حالتی از تردید و تهدید قرار داده است. ضمن آن که همسر و خانواده همسر وی نیز از خانواده روحانیون معروف حوزه – از بجنوردی ها – هستند که دخالتی در سیاست ندارند و غیر سیاسی اند.

دوستان مهدی خزعلی از فراموش شدن و به حاشیه راندن خبرهای وی بسیار نگران و بیمناک هستند و از رسانه ها و افکار عمومی انتظار حمایت از فرهنگ مقاومت دارند.


حوزه :
برچسب ها :
 1. ناظر

  مهدی حزعلی یک ایرانی ظلم ستیز است که در حال حاضر مورد ظلم قرار گرفته ا ست . دفاع از حقوق وی آزمونی است برای همه معتقدان به حقئق بشر ، بدون حصر و استثنا .

 2. بر تارکِ نادانی به یک “لبخند” می توان پای نهاد. از همین الان آنرا به انجام برسانیم!/ “پدر” و بازجوی مهدی خزعلی هم بخوانند
  https://balatarin.com/permlink/2013/1/11/3237947

  کسانی که با مهدی خزعلی آشنایی دارند؛ گلخندِ “لبخندی” را که بر لبانش غنچه می زند! دیده اند. (این موضوع شامل پدر و بازجوی ایشان هم می شود.) در مورد “راز” این لبخند چه می دانیم؟
  مهدی انسان آرامی است؛ قدرت تصمیم گیری بالایی دارد و عاشق است! او متانت چشمگیری دارد و “نگران” نیست و مولفه های روشنی از “ایمان” را می توان در او یافت. روز ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۱ – به مناسبتی که به حیاتِ انسان ایرانی مربوط می شود- نوشت: «بر تارکِ نادانی به یک “لبخند” می توان پای نهاد. از همین الان آنرا به انجام برسانیم»!

  جمله ای با سه مولفهء اساسی:
  – تارک نادانی؛ به عنوان دشمن!
  – لبخند؛ به عنوان سلاح!
  – الان؛ به عنوان “عرصه” و “زمانِ” مبارزه!
  اگر بپذیریم که اساس دانایی؛ “علمِ به نادانی” است. قبولِ واقعیتِ “نادانی” می تواند حاملِ آرامشی باشد که برای غلبه به “نادانی” لازم است. آرامشی که با یک لبخند به دنیا می آید،عمر همیشگی دارد، و بر تاریکیِ جهل و نادانی پیروز است.
  برای کسی که مبارزه با جهل و نادانی برای او نقشِ دکور ندارد و نیازمندِ حفظ بقای موقعیت خود، با دست آویز قرار دادن دشمن، هم نیست! آیا زمانی بهتر از همین “الان” برای پای نهادن بر “تارک نادانی” وجود خواهد داشت؟ رمز لبخند “مهدی” را در “ایمانِ” به مبارزهء تعطیل ناپذیر او با “جهل”؛ دریافتم!
  مبارزی که خود را داناترینِ انسان ها نمی داند؛
  با سلاح لبخند به مقابله با نادانی بر می خیزد؛
  و در این کار به قرارِ همین الان، مستقر هست!
  چرا پرچمِ گلخندِ لبخند بر چهره نداشته باشد؟

  ۲۲ دی ماه ۹۱

 3. کیوان

  مهدی خزعلی در قلب جنبش سبز و مردم جای دارد. بنابراین هرگز فراموش نخواهد شد و از متن به حاشیه نخواهد رفت. طراحان این سناریو خیالی خام دارند و کوته فکرند.

 4. شیرازی

  اولا طراحان این داستان بسیار خام تشریف دارند چون مهدی خزعلی بیدی نیست که از این بادها بلرزد/
  دوما او نور چشم جنبش سبز است .
  سوما چشم ابوی گرامشان همرزم و هم پیمانه شیخ جنتی روشن که باید عمامه …. را بالاتر بگذارند

 5. آقای خزعلی نمونه قابل توجهی است برای آزمودن دموکراسی در ایران . ایشان حتی به ولایت فقیه هم اعتقاد دارند اما انسانیست شریف و صادق خودش اعتراف کرد که از سهمیه استفاده کرده و به دانشگاه رفته این منش با ارزش است در عین حال که معتقد به ولایت فقیه است اما قایل به انتخابات آزاد است و اشتباهاتش را میپذیرد از درون این نگاه دموکراسی در میاید اما باید به آنهایی که برای بر حق جلوه دادن خود به هر ریا و دروغی دست میازند و حتی با این حربه محبوب دلها میشوند شک کرد از روی نمونه ایشان میتوان به خوبی دید که بیش از این که ساخت سیاسی مهم باشد انسانهایی که این سمت ها را اشغال میکنند مهم هستند.یعنی نباید وزن “شخص”را دست کم گرفت یعنی ولی فقیه هم میتواند دموکرات تر از اینی باشد که حالا میبینیم .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.