پنج شنبه ۲۳ام خرداد ۱۳۹۲ , ساعت: ۰۱:۰۳کد مطلب : 46004 نسخه قابل چاپ

آیا آقای قالیباف همین انضباط مالی را در ریاست جمهوری اعمال می کنند؟

در ماه های اخیر و حتی می توان گفت سال های اخیر آقای محمدباقر قالیباف برای رئیس جمهور شدن هزینه های گزافی را صرف کرده است .مسئله منابع این رقم های کلان مالی ابهامات زیادی را در محافل سیاسی ایجاد کرده است. تا آن جا که تیم دولت در صورت تایید صلاحیت شدن اسفندیار رحیم مشایی، برنامه ویژه ای برای افشاگری علیه محمدباقر قالیباف داشت. اما تیم انتخاباتی شهردار تهران با رد صلاحیت مشایی توانست از این مهلکه گذر کند زیرا دیگر کاندیداهای حاضر اهل حرکات احمدی نژادی نیستند و این ایده آل ترین انتخابات برای آقای قالیباف است.

در همین راستا در روزهای گذشته تمام توان مدیران شهرداری و امکانات عمومی آن برای تبلیغ ایشان صرف شده است. حتی در باره هزینه تبلیغات میلیاردی آقای قالیباف در انتخابات ۸۴ نیز هنوز هم ابهامات زیادی وجود دارد.

یکی از دسترس ترین منابعی که می تواند مورد توجه افکار عمومی باشد این است که نام آقای قالیباف و خانواده اش در چند نهاد پولساز دیده می شود.و البته این در حالی است که محمدباقر قالیبف ادعا کرده حتی فعالیت اقتصادی مباح هم ندارد چه برسد به فعالیت رانتی.

منبع زیر که هنوز هم در سایت روزنامه رسمی قابل دسترس است نشان دهنده عضویت آقای قالیباف در یکی از کارتل های اقتصادی بزرگ خراسان است، جایی که بعد از آستان قدس رضوی آن را پولدارترین نهاد خراسان می دانند. سند ورود آقای شهردار به این پروژه متعلق به سال ۸۲ است ولی وی همچنان به صورت پنهان در حال فعالیت در این شرکت است..

http://www.gazette.ir/Detail.asp?NewsID=925057301904409&paperID=916797308508538

پولسازی “منطقه گردشگری سپاد خراسان” را با نام بردن چند پروژه از چندین پروژه هایی که اجرا کرده می توان فهمید:

“مجتـمع تجـاری گردشـگری المـاس شـرق: مجتمع در زمینی به مساحت در حدود۲۶۰۰۰ مترمربع و با زیربنای در حدود۱۱۰ هزار مترمربع و در ۶ طبقه ساخته شده است. این مجتمع بعنوان یکی از بزرگترین مجتمع های تجاری کشور با حدود ۱۲۰۰ واحد تجاری، نیاز شهروندان و گردشگران است..

مجتمع تجاری گردشگری وصــــال: در زمینی به مساحت ۱۶۰۰۰ مترمربع و با زیربنایی به مساحت حدود ۷۰۰۰۰ مترمربع و در ۶ طبقه ساخته شده است. این مجتمع که برای مشاغل مرتبط با نیازهای عروس و داماد، ازجمله فروش و توزیع پوشاک و پارچه ، آئینه و شمعدان ، لوازم آرایشی ، کیف وکفش و … ساخته شده، دارای ویژگی ها و معماری خاص و منحصر به فرد می باشد…

مجتمع عمده فروشی مواد غذایی: مجتمع در زمینی به مساحت حدود ۴۰ هزار مترمربع و بازیربنائی به مساحت حدود ۲۲ هزار مترمربع احداث شده است و دارای ۱۰۰ واحد غرفه عمده فروشی مواد غذایی و۱۴ باب انبار تجاری می باشد. .

ساخت « برج های دوقلوی اداری – تجاری ملل » : این ساختـمان دارای هفـده طبقه شامل : ۴ طبـقه با کاربـری تجاری، ۱۲ طـبقه اداری و۲ طبقه مربوط به کاربری پارکینگ و تاسیسات و ۱ طبقه رستوران خواهد بود..

و پروژه های دیگری که نشان می دهند دامنه مالی آن تا چه حد گسترده است.

اما این تنها فعالیت اقتصادی خانواده آقای قالیباف نیست. منبع زیر نشان می دهد که الیاس قالیباف، پسر شهردار تهران نیز از اعتبار پدر خود بی بهره نمانده است. این منبع درباره موسسه نوآوران آموزشی شمس الشموس است:.

http://www.gazette.ir/Detail.asp?NewsID=919293608011226&paperID=920925496578673

نام همسرآقای قالیباف (زهرا سادات مشیر) هم در شرکت دیگری که در پوشش موسسه خیریه فعالیت می کند به چشم می خورد:

http://www.gazette.ir/Detail.asp?NewsID=920409843334383&paperID=922983654159650

همچنین منبع زیر مشخص میکند که رویکرد حجت الاسلام شهاب مرادی که به حمایت سرسختانه از آقای شهردار شهره شده نیزبا جه امور دیگری همراه است!. جالب اینکه نام همسرآقای قالیباف باز در میان اعضای هیئت مدیره این موسسه نیز به چشم می خورد:

http://www.gazette.ir/Detail.asp?NewsID=925057301904409&paperID=916797308508538

حال می توان فهمید که درآمدهایی که صرف راه اندازی تعداد بسیار بالای ستادهای انتخاباتی و نیز سایت های خبری متعددی که برخی از سایت های دولت شمار آن را تا ۵۰ سایت نیز اعلام کرده اند، از کجا تامین می شود. البته باید تاکید کرد که سایت های خبری چون فردانیوز و شفاف در ساختمان های شهرداری مستقراند و بخشی از امکانات خود را از شهرداری تهران می گیرند..

چندی پیش یکی از سایت های وابسته به دولت گزارشی تهیه کرد که نشانگر حضور اقوام و خانواده آقای قالیباف در سمت های مختلف شهرداری بود. هر چند تیم دولت نیز دست پاک تر از تیم آقای قالیباف نیستند!

همچنین شاغلان در شهرداری به خوبی مطلع اند که آقای قالیباف چقدر از امکانات شهرداری را در خدمت ریاست جمهوری شدن شخص خود در آورده است.

بسیاری از روزنامه نگاران و کارشناسان در امور مختلف نیز می دانند که ایشان چه پرداخت های کلان وبریز و بپاش های بی حد و حسابی در استخدام و به کار گیری این افراد برای تبلیغ و یاری رساندن وی برای رئیس جمهور شدن انجام داده و می دهند. نزدیکان به آقای قالیباف نیز به خوبی می دانند که حتی نطق های ایشان را هم برخی از این افراد تهیه می کنند.

هم چنین آقای قالیباف دست بازی در سپردن مسئولیت ها به افراد بی صلاحیت بر اساس رابطه بازی دارند. به طور نمونه ایشان فرزند ۲۷-۸ ساله آقای مظفر که اینک مسئول ستادشان و خود نیز عضو هیئت مدیره میادین شهرداری هستند! را به عنوان مدیر در شهرداری به کار گماشته اند. مدیر سازمان بازنشستگان شهرداری نیز سنی در همین حد و حدود دارند!

حال مشخص نیست آیا ایشان همین حد از انضباط مالی و اداری را در هنگام رئیس جمهور شدن احتمالی شان نیز میخواهند به کار بگیرند یا خیر!؟

سایت ملی – مذهبی محلی برای بیان دیدگاه های گوناگون است.


حوزه :
 1. رويا

  قالیباف فساد مالی هولناکی دارد.
  از شما توقع می رفت امثال این مطالب را زودتر از اینها به اطلاع خوانندگان خود می رساندید تا انعکاس وسیعی پیدا کند.
  بهرحال آنهایی که رسانه ندارند نمی توانند حرفهای خود را به گوش دیگران برسانند آنهایی هم که مثل شما رسانه دارند نمی دانند چگونه و چه وقت باید اطلاع رسانی کنند.
  در ضمن مطلب شما تحت عنوان رنجنامه یک روزنامه نگار از دست قالیباف نیز مورد هجوم قرار گرفته و در ایران قابل دسترسی نیست.

 2. هورا

  تمامی نواحی ۱۲۶ گانه شهر تهران هر ناحیه ۲۰ دستگاه اتوبوس و از هر خط ۵ دستگاه ون مامور آوردن سیاهی لشکر شدند

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.