یکشنبه ۲۱ام آبان ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۲:۰۸کد مطلب : 29090 نسخه قابل چاپ
فرزند مهدی خزعلی در گفت و گو با سایت ملی - مذهبی

بی خبری مطلق ما را به شدت نگران می کند

با گذشت دوازده روز از بازداشت مهدی خزعلی تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت او در دست نیست. این در حالی است که پیگیری های خانواده وی تاکنون به نتیجه نرسیده است وآن ها به شدت نگران وضعیت سلامت وی هستند.

محمد خزعلی، فرزند مهدی خزعلی در خصوص پیگیری های خود برای اطلاع از آخرین وضعیت پدرش به سایت ملی مذهبی می گوید: “هیچ جایی ما را راه نمی دهند که بخواهیم جوابی در خصوص آخرین وضعیت پدر بگیریم، اما در مراجعه به زندان اوین می گویند پدر حالشان خوب است و هیچ مشکلی ندارند و در اعتصاب غذا هم نیستند. اما سوال ما این است که اگر ایشان حالشان خوب است و در اعتصاب نیستند چرا در این دوازده روز حداقل یک تماس تلفنی هم با خانواده نداشته اند.”

وی ادامه می دهد: “دو بار برای ملاقات به زندان اوین مراجعه کردیم که بار اول گفتند ایشان دست ما نیست و علی رغم اختلافاتی که در میان خودشان است؛ بار دیگر گفتند که ایشان دست ماست و حالشان خوب است، اما ممنوع التلفن و ممنوع الملاقات و ممنوع از همه چیز هستند.

می گویند تحت مراحل بازجویی هستند اما دفعات پیش هم در زمان بازجویی با خانواده تماس تلفنی داشتند و این دلیل نمی شود که ما از وضعیت و حال ایشان بی خبر بمانیم.”

فرزند مهدی خزعلی عنوان می کند: “ما تا روز هشتم خبر موثق داشتیم که ایشان در اعتصاب غذا هستند. یکی از بازداشت شدگان که آزاد شده است ایشان را در زندان دیده بودند و گفته بودند که در بند ۲۰۹ زندان اوین در اعتصاب غذا هستند و وضع ظاهری پدر هم خوب نبوده است. اما از آن زمان به بعد ما خبری از او نداریم؛ اما با توجه به شناخت و سابقه ای که از پدر می شناسیم، می دانیم که تا زمانی که بیهوش نشوند به اعتصاب خود ادامه می دهند، از همین جهت نگران وضعیت او هستیم.”

وی با بیان اینکه در خصوص اتهام پدر هنوز چیزی به ما اعلام نکرده اند، تصریح می کند: “سرای اهل قلم شانزده جلسه تشکیل شده بود و هیچ مشکلی هم ایجاد نشده بود. تا آنجایی که اطلاع داریم بهانه اشان همان فراخوان راهپیمایی روز سیزده آبان و فعالیت های جبهه آزادی است.”

مجید سعید عرب نیز که طی سال گذشته وکالت مهدی خزعلی را به عهده داشت و هفته گذشته به عنوان مهمان در جلسه سرای اهل قلم حضور داشت، به همراه عده زیاد دیگری از شرکت کنندگان بازداشت شده و از آن زمان در زندان بسر می برد.

محمد خزعلی با اشاره به بازداشت وکیل پدرش خاطرنشان می کند: “الان نزدیک به هیجده ، نوزده نفر از بازداشت شدگان سرای اهل قلم از اطلاعات به زندان اوین منتقل شده اند و هنوز از اتهام آنها خبری نداریم. مجید سعید عرب، وکیل پدر هم که به عنوان مهمان در سرای اهل قلم حضور داشتند بازداشت و تا الان در زندان بسر می برند.

یکی از دوستان که برای بازرسی از منزلش توسط ماموران، خودش را هم آورده بودند گفته است که در بند ۲۰۹ و در سلولهای سه، چهار نفره نگهداری می شوند. اما پدر در سلول انفرادی هستند.”

بر اساس گزارش ها، هم اکنون ۱۸ نفر از بازداشت شدگان از جمله افشین قربانی نژاد، محمد پارسی، محمد باقر مرادی، اکبر امینی، پژمان ظفرمند، مهدی کریمی، حجت الله نخستین ، جواد آملی و … در زندان بند امنیتی زندان اوین نگهداری می شوند.

همچنین از وضعیت جمال عاملی که در سرای اهل قلم بازداشت شده است، تاکنون هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.

فرزند خزعلی با تاکید بر شرایط نامناسب سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین می گوید: ” آزاد شدگان می گفتند سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ بدترین شرایط را دارند و یک اتاق یک متر در دو متر است که وسط آن یک توالت فرنگی قرار دارد. کف سلول هم خیس است حالا آبی است که از توالت بیرون می زند یا از جایی دیگر؛ به طوریکه پتویی که می اندازند تا روی آن بخوابند خیس می شود. خود پدر هم بعد از آزادی اشان سلول را با همین مشخصات تعریف می کردند و می گفتند سلول بوی تعفن می دهد و پدر از آن با نام مستراح نام می بردند که زندانی را در آن رها می کنند.”

وی در پایان با تاکید بر نگرانی از وضعیت پدرش بیان می کند: “مادربزرگم که دفعات پیش شرایط جسمانی بد پدر را دیده بودند تمام تلاش شان این است که حداقل یک ملاقاتی با پدر داشته باشند.علی رغم اینکه آقایان به ایشان گفته اند چشم، اما متاسفانه تاکنون به درخواست ایشان هم پاسخی داده نشده است و این ما را نگران می کند. زیرا اگر حال پدر خوب است چرا حتی مادر ایشان نمی تواند او را ببیند یا حداقل تماس تلفنی داشته باشند. خیلی حال پدر را خوب توصیف می کنند و می خواهند اینطور نشان دهند که پدر در هتل بسر می برد. خب، پس اجازه دهید از همین هتل پدر یک تماسی با خانواده بگیرد. در هتل که ممنوع الملاقاتی و ممنوع الخبری وجود ندارد. اگر حال پدر خوب است حرفی نیست؛ بگذارید ما هم یک ملاقات یا یک تلفن از پدر داشته باشیم تا مطمئن شویم.”


حوزه :
برچسب ها :
 1. abas

  omidvaram haleh pedareton khob basheh,
  dar fardayeh iran be pedareh geramiton iran khili ehtiyaj darad

 2. ملت ایران به هیچ یک از این افراد و خانواده ایشان نیازی ندارد. اگر تمامی صد مات ما لی که به این ملت تا اینجا زده اند همه را که جبران کنند جان هزاران هزار ایرانی شریف و جوانان تحصیلکرده صدمات روحی و روانی به این ملت ، فقر و فحشای و عقب ا فتادگی ملت حاصل از عملکرد این آقایان تا قرن ها بر پیکر این ملت باقیست.
  فکر نکنید که بهتر از اینها و شما وجود ندارد. این جهنمی که با حمایت شما از آخوند ها در ایران ایجاد شده بهترین ها را به سکوت واداشته و با رسیدن به آزادی و حقوق بشرخواهید دید که همگی آنهایی که در خیانت به این ملت همداستان بوده اند باید به همین گوشه مسجد ها فرار کنند که ارزش معنوی آنرا به سفر رسا نده ا ند پناه ببرند. اینهم در صورتیکه مسجدی باقی بماند. این همه از عملکرد غیر منطقی همگی پیروان بی چون چرای مذهبی است که بدون تعقل دنبال رو فاسد ترین آخوند ها معنویت این ملت را هم به باد دادند.
  اگر با دقت به بازداشت های این دکتر ملاحظه شود گرفتن ایشان با برنا مه ریزی خاصی صورت میگیرد تا بتوانند او را به عنوان یک آلترناتیو مطرح کنند و لاغیر

 3. نگاه

  دکتر خزعلی خاری است در چشم اسفندیار جهل و کینه توزی.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.