پنج شنبه ۱۰ام مهر ۱۳۹۳ , ساعت: ۰۲:۰۷کد مطلب : 67474 نسخه قابل چاپ
دفاع تمام قد مهندس بازرگان از امیرانتظام

بسیاری از افشاگری های دانشجویان دروغ است

مهندس مهدى بازرگان عضو شوراى انقلاب و یکى از رهبران نهضت آزادى صبح امروز در گفت وگویى اختصاصى با خبرنگار کیهان بار دیگر نقطه نظرهاى خویش را در مورد افشاگری هاى دانشجویان پیرو خط امام مطرح کرد.
مهندس بازرگان در پاسخ این سؤال خبرنگار کیهان که دانشجویان در افشاگرى اخیر خود بارها و بارها از ملاقات رهبران نهضت آزادى و ارتباطشان با سفارت امریکا یاد کردند و در این رابطه از امیرانتظام و اخیراً نیز از میناچى نامبردند. دراینباره چه مى گویید؟ گفت: نظر من همان است که در مصاحبه چندى قبل و هم در دو نامه اى که به کیهان داده بودم از جمله نامه «شیخ على آقا» به آن اشاره کرده بودم.
مهندس بازرگان افزود: عمل این آقایان بسیار عمل ضد اسلام و ضدقانون است که یکطرفه بیایند و چیزهایى رابه قول خودشان افشا کنند و تهمتهاى ناروایى بزنند. البته بر روى تعبیر و توجیههاى خودشان و بدون اینکه طرف حضور داشته باشد که از خودش دفاع کند و یا همانطور که شوراى انقلاب هم در اعلامیهاى متذکر شده بود این افشاگری ها اول باید تسلیم دادگاه شود تا چنانچه دادگاه تشخیص داد که این شخص مجرم است آنوقت او را احضار کنند از خودش دفاع بکند و بعد به مردم بگویند.
مهندس بازرگان در بخش دیگرى از این گفت وگو خاطرنشان کرد:این عمل بسیار عمل زشت و خلافى است که این دانشجویان انجام می دهند و همه با این عمل آنها مخالف هستند و عمل آنها ضدانقلاب، اسلام و امام و ضد همه چیز است.
و حالا آقاى امیرانتظام هم با اجازه آقاى دادستان دفاعیه اى فرستاده است که این را من به رادیوتلویزیون خواهم داد. و اگر اجازه داده شود در رادیو و تلویزیون خوانده خواهد شد و آقاى امیرانتظام در تلویزیون حضور پیدا خواهد کرد تا از طریق تلویزیون ضمن صحبت، از خود دفاع کند و یا اینکه با صداى خودش دفاعیاتش را ضبط و از رادیوتلویزیون پخش کنند. مهندس بازرگان گفت در غیر اینصورت چنانچه رادیو تلویزیون از خواندن دفاعیات امیرانتظام خوددارى کنند متن کامل این دفاعیات را براى انتشار در اختیار مطبوعات قرار خواهیم داد.
مهندس مهدى بازرگان آنگاه بار دیگر افشاگرى هاى دانشجویان پیرو خط امام را مورد اشاره قرار داد و گفت: من به طور خلاصه مى خواهم بگویم که افشاگرى هاى قبلى و حال و آینده دانشجویان مقدارى از آنها دروغ است ودروغ گفتن هم خیلى آسان است و بعد هم ممکن است همین گزارشها را که امریکایى ها داده اند دروغ گفته باشند و معلوم نیست که این گزارشى که من درباره شما مى دهم حتماً درست باشد، زیرا براى شما سندیت نخواهدداشت، همانطور که اصلاً افشاگرى هاى دانشجویان درباره امیرانتظام جاسوسى نبوده است و عین خدمت وانجام وظیفه بود. افشاگرى دانشجویان درباره میناچى وزیر ارشاد ملى و سایرین هم به تعبیر و توجیه آنها کار غلطى بوده است، ولى به تعبیر و توجیه بسیارى دیگر، کار بسیار صحیحى بوده و کارى بوده که اولاً به تنهایى و در خفاء انجام نشده و با مشورت بوده و علما و اعضاى شوراى انقلاب هم در جریان این کارها بوده اند و مشارکت داشته اند. حالااختیار مملکت افتاده است به دست چندتا بچه و این جاى بسیار تأسف است و اعتراض به رادیو تلویزیون است که حق ندارد این کار را انجام دهد. اگر اینها حرفى دارند و سندى در دست دارند باید به یک دادگاه و یا شوراى انقلاب و حتى خود امام ارائه کنند تا تکلیف را روشن کنند و این مراجع هستند که باید با بررسى اسناد، دستور جلب وبازداشت افراد را بدهند.

مهندس بازرگان افزود: ضربه و لطمه کار غلط دانشجویان متوجه انقلاب و امام خواهد شد و هیچ لطمه‌اى به دشمنان نخواهد خورد. کسانى که حاضر شده اند و آمدند خدمت کردند و فداکارى کردند و تمام اعمالشان باتصویب بوده آنوقت اینها باید از طرف عدهاى افراد بى صلاحیت و بى اطلاع مورد اتهام قرار گیرند.
مهندس بازرگان در پاسخ پرسش خبرنگار کیهان که آیا پس از افشاگرى دیشب دانشجویان با دکتر میناچى تماسى داشته اید گفت: بله تماس داشتم، ایشان را در ساعت ۲ بامداد در منزلشان جلب و بازداشت کرده اند.
مهندس بازرگان در پایان، بار دیگر ضمن اعتراض به نحوه انعکاس افشاگرى هاى دانشجویان از طریق رادیو تلویزیون گفت: من قبلاً هم در نامه اى که به رادیوتلویزیون نوشتم ضمن اعتراضى گفته بودم که شما با این عملتان برخلاف اصول قضایى، اسلامى، ادارى و همه چیز گام برمى دارید و این درست نیست که صفحه تلویزیون را  اختصاص دهید به ننگین ترین اتهامات علیه اشخاص، بدون آنکه آنطرف را خواسته باشید که حاضر شوند و از خود دفاع کنند. شما با این کارتان با حیثیت و شرف افراد بازى مى کنید و متأسفانه رادیوتلویزیون هم به این کار ادامه مى دهد.
منبع: آن سوی اتهام(خاطرات عباس امیرانتظام)


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.