جمعه ۲۶ام آبان ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۰:۰۸کد مطلب : 29621 نسخه قابل چاپ
دانشجو باز هم «آمار» ساخت:

۸۲ درصد خانواده ها با تفکیک جنسیتی در دانشگاه موافقند!

وزیر علوم باز هم به تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها تاکید کرد. این بار البته به نقل از خانواده دانشجویان.

به گزارش خبرآنلاین؛ کامران دانشجو در سومین گردهمایی روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری و مراکز آموزشی و تحقیقاتی در سال ۹۱، با اشاره به جداسازی کلاس‌های دختران و پسران دانشجو، گفت: ما دین خود را از مراجع دینی می‌گیریم و ۱۵ نفر از علمای دینی در این زمینه فتوا داده‌اند که اختلاف زن و مرد جایز نیست که ما نیز باید بتوانیم به این سمت حرکت کنیم.

وزیر علوم با اشاره به یک مطالعه میدانی و نظرسنجی صورت گرفته از والدین داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۰، گفت: این مطالعه میدانی دارای ۷۲۰ نفر جامعه آماری است که ۵۴ درصد از آنها مادران و مابقی را پدران این داوطلبان تشکیل می‌دادند و ۵۲۶ نفر از آنها فرزندانشان دختر و ۱۹۴ نفر نیز فرزندشان پسر بوده است. همچنین ۹۵ درصد والدین شهری و مابقی روستایی بودند. در ضمن شغل ۱۷٫۶ درصد فرهنگی، ۱۵٫۶ درصد اداری، شش درصد نظامی، ۳٫۹ درصد کشاورز و ۱۸٫۸ درصد آزاد بود.

دانشجو گفت: در این مطالعه میدانی سوالی مبنی بر ضرورت ساماندهی محیط‌های جداگانه برای دختران و پسران مطرح شد که در این راستا ۸۲٫۵ درصد از والدین تشخیص دادند که این موضوع ضرورت دارد. همچنین ۸۰ درصد والدین معتقد بودند پیشرفت تحصیلی فرزندشان در محیط‌های جداگانه کمک خواهد کرد و ۷۶٫۴ درصد نیز معتقد بودند که محیط‌های جداگانه، مشارکت دانشجویان را در مباحث کلاسی افزایش می‌دهد.

او همچنین درباره مشکلات ارزی دانشجویان خارج از کشور  گفت: در کشور به دلیل تحریم‌ها با مشکلات ارزی مواجه هستیم. نمی‌توان گفت که دانشجویان نباید این بار را تحمل کنند؟

وزیر علوم بازگشت دانشجویان خارج از کشور به دانشگاه های داخل را یکی از راه های کم شد ن مشکلات ارزی دانست: طی دو سال گذشته اعلام کرده‌ایم که تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی و کاردانی که در دیگر کشورها تحصیل می‌کنند در دانشگاه‌های همطراز داخل تحصیل کنند. ادامه تحصیل دانشجویان خارج از کشور در دانشگاه‌های داخل بخشی از مشکلات ارزی را برطرف می‌کند.

او گفت: با توجه به راه‌اندازی واحدهای بین‌الملل و پردیس‌های دانشگاهی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند نیز می‌توانند در واحدهای همطراز داخل پذیرش شوند. در مجموع به دنبال رفع مشکلات دانشجویان خارج از کشور هستیم.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.