چهارشنبه 8th ژانویه 2014 , ساعت: 07:01کد مطلب : 57698 نسخه قابل چاپ
رحیمی با انتقاد از اژه ای

۵۵ ساعت بازجویی شده ام

معاون اول دولت دهم با بیان اینکه ۵۵ ساعت بازجویی شده ام، گفت: پرونده قضایی من سیاسی شده است.

به گزارش  ایرنا، محمدرضا رحیمی روز چهارشنبه در حاشیه مراسم ختم برادر همسر عزت الله ضرعامی رییس سازمان صدا و سیما در جمع خبرنگاران گفت: اگر بخواهم وارد این بحث شوم، کلی ماجرا درست می شود.

وی افزود: منتظرم به دادگاه بروم چون آن گونه که دادستان گفته، کیفرخواست برای من صادر شده است.

رحیمی تصریح کرد دادستان نباید چنین حرفی را می زد چون وقتی پرونده ای پیش بازپرس باز است، دو حالت دارد یا قرار مجرمیت و یا برائت و سپس کیفرخواست صادر می شود.

وی ادامه داد: من هم حقوقدانم و هم وکیل دادگستری بوده ام و با این مسایل آشنا هستم، از کجا دادستان چنین حرفی می زند؟

معاون اول دولت احمدی نژاد اظهارکرد: وقتی دادستان ادعا می کند، در خانواده، اطرافیان، دوستان و انصار زلزله ای برپا می کند، خدا همه چیز را می داند، آنها چه گناهی دارند که نمی دانند چه خبر است، جواب اینها را چگونه خواهند داد؟

وی تصریح کرد: مگر بنده باید جار بکشم ، چهار سال است که یکسره اتهاماتی را مطرح می کنند و فقط سکوت کرده ام! قاعدتا باید دادگاهی پیش بیاید و توضیح دهم، هرچند که دادگاه عدل الهی کامل ترین دادگاه است.

رحیمی افزود: بالاخره همه مسلمانیم و معتقدیم که قیامتی وجود دارد، دادگاه اصلی در آنجا برپا می شود و حاکم مطلق ذات مقدس است.

رحیمی ادامه داد: این افراد مقایسه کنند با خانواده خودشان که اگر کسانی بیایند چنین تهمت هایی را به آنها نثار کنند و تلویزیون هم در شبکه یک بدتر از همه آن را جار بزند چه حالی پیدا می کنند؟

معاون اول دولت دهم ادامه داد: اطرافیانم همچون مادر بنده سکته کرده و بیمار است، همچنین همسری که دوبارعمل باز قلب انجام داده، حال شما ببینید این ادعاها چه اثری بر روی آنها می گذارد؟

وی با بیان اینکه من اگر الان صحبت کنم آقایان را عصبانی تر می کنم و نمی خوام این اتفاق بیافتد ، افزود: بگذارید کیفرخواست صادر شود بالاخره پاسخ های بنده و متن کیفر خواست از طریق مطبوعات و رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید و روزی این قضیه روشن خواهد شد.

وی مدعی  شد : افتخاری که در زندگی دارم و به آن بالیده ام ، پاکدستی بوده است.

وی گفت: بنده ۳۴ سال در نظام مشغول به فعالیت هستم و هیچ بحثی نبوده اما وقتی معاون اول می شوم تمامی این هجمه ها آغاز می شود.

رحیمی تصریح کرد: مردم شاهد هستند که بنده در مجلس و قوه قضاییه بوده و از بخش اداری تا معاون اولی مراتب را طی کرده ام.

وی ادامه داد: بنده رییس دیوان محاسبات بوده و امین بیت المال این کشور بوده ام حال یک دفعه چه اتفاقی افتاد تا چنین اتهاماتی با شیطنت های رسانه ای به بنده زده شود؟

معاون اول احمدی نژاد گفت: همیشه از آقایان درخواست کرده ام که بپرسید تا بنده نیز توضیح بدهم و اگر قانع نشدید آنگاه مسائل را رسانه ای کنید.

رحیمی خاطر نشان کرد: بنده از ۲ سال قبل حدود یازده جلسه به بازپرس توضیح داده ام و ایشان گفتند که دیگر سوالی ندارم ، هرچند که بعدها پیگیری می کردم که اگر سوالی دارید بازهم بیایم.

رحیمی با بیان اینکه روند پرونده من سیاسی شده است تاکید کرد: بنده برای این پرونده ۵۵ ساعت از جانب بازپرس بازجویی شده ام چه کسی تا کنون این مقدار ساعت برای یک پرونده بازجویی شده است؟


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.