دوشنبه ۲۰ام مهر ۱۳۹۴ , ساعت: ۱۲:۰۷کد مطلب : 86266 نسخه قابل چاپ
بسته خبری سایت ملی مذهبی

۲۷ کشته با اسلحه غیرمجاز در دیار حافظ و سعدی در طول یک ماه،شکایت احمدی نژاد ار جهانگیری رد شد، پیامک تهدید آمیز افراطیون برای نمایندگان،برخی نمایندگان تجارت آهن می‌کنند!،موساد عامل حادثه منی بوده است؟،انتقاد مطهری از جانبداری صدا و سیما علیه برجام ،پرونده احمدی نژاد بسته نشده است

۲۷ کشته با اسلحه غیرمجاز در دیار حافظ و سعدی در طول یک ماه

احمد علی گودرزی فرمانده انتظامی فارس به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی با بیان این که به کارگیری اسلحه های غیرمجاز در یک ماه گذشته در این استان ۲۷ قربانی داشته مشارکت مردم در عاری شدن جامعه از سلاح غیرمجاز را خواستار شده است.
عصر ایران در یادداشتی با اشاره به وحشتناک بودن این آمار نوشته است:”  این آمار به واقع تکان دهنده است. ۲۷ کشته در یک ماه آن هم در استانی که آدم را یاد حافظ و سعدی و کورش و تخت جمشید می اندازد ترسناک است. در ایران حمل اسلحه گرم ممنوع است.    حتی حمل اسلحه سرد هم منع و ملامت هایی دارد. به چه درجه ای از خشم و خشونت رسیده ایم که این طور به جان هم می افتیم؟ آن وقت فقط تیراندازی در یک مدرسه در امریکا را شبکه های تلویزیونی وطنی به صورت زنده پخش می کنند و از به تاراج رفتن اخلاق در این کشور سخن می گویند؟”

شکایت احمدی نژاد ار جهانگیری رد شد

دفتر سخنگوی قوه قضائیه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در خصوص شکایت احمدی‌نژاد علیه معاون اول رییس جمهور، قرار منع تعقیب صادر شده است.

به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه دفتر حجت‌الاسلام‌ والمسلمین‌ محسنی اژه‌ای بدین شرح است:

« در پی سئوال یکی از خبرنگاران از حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای سخنگوی محترم قوه قضائیه در مورد شکایت آقای دکتر احمدی نژاد علیه آقای دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و پاسخ ایشان متعاقب نشست امروز (یکشنبه) ۹۴٫۷٫۱۹ مطلع شدیم که در خصوص این شکایت از سوی دادسرا قرار منع تعقیب صادر شده است.»

 پیامک تهدید آمیز افراطیون برای نمایندگان

در جریان بررسی طرح یک فوریتی که نمایندگان محترم مجلس در مورد برجام تهیه کرده  بودند، خبری به نقل از برخی از نمایندگان مجلس به بیرون درز کرد مبنی بر اینکه عده ای نمایندگان مجلس را با ارسال پیامک تهدید کرده اند و از آنان خواسته اند که به برجام رای منفی بدهند. به گزارش «تابناک» اهمیت این خبر به ویژه با توجه با جوی که امروز در مجلس بین نمایندگان و برخی از دولتی ها راه افتاد، خبرنگار تابناک را بر آن داشت تا با گفت و گو با برخی از نمایندگان صحت و سقم این مساله را جویا شود.  بررسی های به عمل آمده یا رویت پیامک های ارسالی به نمایندگان مشخص کرد که این پیامک ها از سوی شماره های نامشخصی ارسال شده است . پیامک هایی که عموما نمایندگان را دعوت به دادن رای منفی به طرح مجلس درباره برجام می کرد و در برخی از این پیامک ها نیز نوعی تهدید خفی دیده می شد.

متن این پیامک به شرح زیر است:

فردا روز امتحان بزرگ شما برادر عزیزم می باشد ،نکنه از ولی زاویه پیدا کنید درطول ۳۷سال گذشته کسانی که زاویه گرفتن آخر،عاقبتشان را مرور فرمائید،ولاعاقبته للمتقین .فدایی حسینی

برخی نمایندگان تجارت آهن می‌کنند!

حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار در نشست دبیران اجرایی خانه کارگر سراسر کشور  گفت: به افرادی نیاز داریم که وقتی به مجلس راه می‌یابند به فکر خودشان نباشند و به دنبال این نباشند که مجلس را مرکز قدرتی برای تجارت و معاملات خود قرار دهند. در مجلس بار‌ها شاهد بوده‌ایم نماینده‌ مجلس پشت صندلی خود نشسته و با تلفن معاملات آهن و… انجام می‌دهد نه اینکه شغل او تجارت باشد به سبب موقعیتی که به دست آورده به اطلاعات و ارتباطاتی دسترسی پیدا کرده که از آن در جهت منافع اقتصادی خودش یا اطرافیانش استفاده می‌کند.

موساد عامل حادثه منی بوده است؟

علی یونسی مشاور رئیس جمهور در گفتگو با شرق در مورد حوادث منای عربستان گفته است:” به‌ نظر من جزء حوادث اتفاقی نیست. دولت عربستان را متهم نمی‌کنم. هیچ دولتی چنین کاری نمی‌کند. اگر دولتی این اقدام را انجام دهد، ناتوانی خود را ثابت کرده است. چندی پیش هم در تبریز اعلام کردم دست موساد و نفوذ “سرائیل را در این حادثه می‌بینم. اسرائیل این حادثه را به مدیریت آنها تحمیل کرده است. از این دست حوادث ممکن است به اشکال دیگری باز هم رخ دهد.

وی که تحلیل شخصی اش را از این حوادث ارائه داده است ادامه می دهد:” احساس می‌کنم این حادثه را عوامل نفوذی اسرائیل خلق کرده‌اند. ابعاد این حادثه وسیع و فجیع است به‌طوری‌که همه شواهد و قرائن نشان می‌دهد نباید چنین اتفاقی می‌افتاد. این حادثه، بسیار شبیه حوادث عمدی است. از طرف دیگر، دولت عاقل یا سابقا محافظه‌کار سعودی، مرتکب چنین حادثه‌ای نمی‌شود، چون این کار نوعی خودزنی است. چرا باید یک دولت ضعف خود را در تمام دنیا به نمایش بگذارد؟ چند‌ میلیون حاجی حاضر، اعلام می‌کنند نباید این اتفاقات می‌افتاد. اتفاق ساده‌ای نیست که بعضی مسئولان عربستان، آن را با اتفاقات دیگری مقایسه کرده‌اند. ممکن است جمعیتی در جایی محدود شود و اتفاقاتی نظیر این رخ دهد، اما کشور عربستان برای پیشگیری از چنین حوادثی تمام مقدمات کار را انجام داده بود. به‌دلیل اتفاقات محدود گذشته، پیش‌بینی‌های لازم را کرده بودند. پل زدند، راه‌های وسیع ایجاد کردند، امکانات، خدمات‌رسانی، امداد و آنچه لازم است پیش‌بینی شده بود؛ بنابراین تحلیل این است که عناصری دخیل و نفوذی در مدیریت آنها نفوذ کرده و مشکلاتی ایجاد کردند تا این فاجعه رخ دهد.

انتقاد مطهری از جانبداری صدا و سیما  علیه برجام 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان صدا و سیما در زمینه بررسی برجام گفت: صدا و سیما با پخش برنامه ای یک شب قبل ز بررسی موضوع در مجلس فضا سازی کرد، این اقدام بر خلاف اصل بی طرفه رسانه ملی استا

به گزارش خانه ملت علی مطهری با اشاره به اینکه صدا و سیما در بخشی از اخبار برنامه ای در خصوص برجام پخش کرده است، تاکید کرد: رویه صدا و سیما این گونه نبوده که وارد جزییات مسائلی مانند برجام شود. دیشب وقتی دیدم در اخبار آن برنامه ای پخش شد برای من عجیب بود که چطور صدا و سیما در باره طرحی که قرار است فردا در مجلس مطرح شود برنامه تهیه کرده و فضا سازی کرده است.

نماینده مردم تهران ادامه داد: این به نظر رویه خوبی نیست صدا وسیما باید به عنوان رسانه ملی طرف باشد و این کار نباید تکرار شود.

وی با یادآوری عملکرد صدا و سیما در خصوص ضبط و پخش جلسات کمیسیون ویژه بررسی برجام گفت: آن جا هم روش عادلانه ای نداشتند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص تذکر دادن به صدا و سیما اظهار داشت: شورای نظارت بر صدا و سیما می تواند به این عملکرد رسانه .

ملی تذکر دهد. آنها می توانند با طرح موضوع مخصوصا در رسانه ها، در رویه سازمان صدا و سیما اثرگذار باشند.

پرونده احمدی نژاد  بسته نشده است

 غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه دو سال از احضار احمدی‌نژاد به دادگاه می‌گذرد٬ وضعیت این پرونده در چه حالی است٬ گفت: این

.پرونده بسته نشده است و در حال رسیدگی است

وی همچنین از صدور حکم جیسیون رضائیان روزنامه نگار ایرانی آمریکایی خبر داده است.

 

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.