چهارشنبه 22nd آوریل 2015 , ساعت: 05:04کد مطلب : 77174 نسخه قابل چاپ
ادعای گروه تروریستی جیش العدل

۱۸ تن از نیروهای سپاه قدس را بازداشت کرده ایم

در حالی که گروه  تروریستی جیش‌العدل تصاویر افرادی را منتشر کرده  و مدعی بازداشت   ۱۸ تن از نیروهای  سپاه قدس  شده، مسوول روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه این خبر را تکذیب کرده است.

به گزارش رادیو فردا قاسم حسن‌زاده، مسوول روابط عمومی قرارگاه قدس سپاه، روز سه‌شنبه اول اردیبهشت به سایت «آرمان کرمان» گفته است، این خبر «که توسط گروه تروریستی جیش‌العدل و شبکه العربیه منتشر شده هیچ صحتی ندارد و هیچ درگیری‌ای در این منطقه رخ نداده است».

سیدباقر حسینی، نماینده زابل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز با تکذیب این خبر، به سایت «خانه ملت» گفته که «با پیگیری از مسئولان استانی مشخص شد این گروگانگیری ادعایی بیش نیست».

این در حالی است که گروه  تروریستی جیش‌العدل با انتشار تصاویری در وبلاگ و صفحه فیس‌بوک خود، افرادی را نشان داده که می‌گوید «۱۸ تن از نیروهای مزدور خارجی وابسته به ارگان تروریستی سپاه قدس در مسیر اعزام به پایگاه آموزشی سپاه قدس در نصرت آباد» بودند.

این گروه تروریستی  افزوده که با «اشراف کامل امنیتی اطلاعاتی بر منطقه» اجازه نخواهد داد که «رژیم از محدوده عملیاتی سازمان جهت مقاصد تروریستی‌اش از نیروهای مزدور خارجی استفاده کند».

این گروه، محل اسارت این ۱۸ تن را منطقه نصرت‌آباد در شمال غربی زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان اعلام کرده است.

در عملیات متعدد گروه شبه‌نظامی جیش‌العدل در سال‌های اخیر، ده‌ها نیروی نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی و تعدادی  زیادی از افراد غیرنظامی کشته شده‌اند.

جیش‌العدل در حالی به  اعمال تروریستی روی آورده که مدعی است  برای «احقاق حقوق مردم تحت ستم و سنی‌مذهب بلوچ» می‌جنگد اما ایران در کنار آمریکا و تعدادی دیگر از کشورها این گروه را «تروریستی» می‌داند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.