شنبه 19th ژانویه 2013 , ساعت: 08:01کد مطلب : 34720 نسخه قابل چاپ
عضو کانون صنفی معلمان با انتقاد از بدقولی وزیر آموزش و پرورش:

۱۰ ماه است حق الزحمه نیروهای ستادی آموزش و پرورش پرداخت نشده است

عضو کانون صنفی معلمان، از پرداخت نشدن حق‌الزحمه نیروهای ستادی آموزش و پرورش از اسفند ماه سال گذشته تا کنون خبر داد.

محمدرضا نیک‌نژاد در این باره به ایلنا گفت: در حال حاضر ۱۰ ماه در پرداخت حق الزحمه نیروهای ستادی آموزش و پرورش تأخیر وجود داشته است و بیش از چهار ماه از موعد پرداخت اضافه کاری (حق‌التدریس‌) معلمان گذشته است و هیچ برنامه و خبری هم مبنی بر پرداخت این اضافه کاری ها از طرف آموزش و پروش اعلام نمی‌شود.

عضو کانون صنفی معلمان با بیان اینکه «ما امیدوار نیستیم که در روزهای آتی مبلغ مورد نظر را دریافت کنیم» اظهار داشت: مدیران به ما اعلام می‌کنند که لیست‌ها را به اداره آموزش و پرورش داده‌اند و هنوز هیچ خبری از پرداخت این حقوق‌ها از طرف اداره دریافت نشده است.

نیک‌نژاد افزود: ما در آموزش و پرورش دو نوع دریافتی داریم. یکی حقوق ثابت است که بین ۲۵ تا ۳۰ هر ماه پرداخت می‌شود. دریافتی دیگری که معلمان از آموزش و پروش دارند حقوق حق‌التدریس است که هر دو ماه یک بار پرداخت می‌شود. نیروهای ستادی و اجرایی مدارس هر دو ماه این حق‌الزحمه‌ها را دریافت می‌کنند. امسال در یک حالت غیر معمول با وجود قرار گرفتن در ماه پنجم، هنوز این حق‌التدریس‌ها به معلمان پرداخت نشده‌اند.

وی در پایان گفت: حاجی‌بابایی (وزیر آموزش و پرورش) در آغاز ورودش اعلام کرد که به خاطر حفظ شان معلمان می‌خواهد هر ماه حق‌التدریس‌های معلمان و حق‌الزحمه نیروهای ستادی را پرداخت کند. اما تنها یک ماه آموزش و پروش به وعده‌اش عمل کرد و مبلغ اضافه‌کاری را در‌‌ همان ماه پرداخت کرد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.