یکشنبه ۲۰ام اردیبهشت ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۵:۰۲کد مطلب : 78028 نسخه قابل چاپ

۹ فروند ایرباس جدید به ناوگان هوایی ایران پیوستند

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تایید خبر ورود ۹ فروند ایرباس جدید به ناوگان هوایی ایران از آغاز فعالیت پروازی آنها در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا حمید حبیبی افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی یکی از ایرلاین‌های داخلی و با پشتیبانی وزیر راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری ۹ فروند هواپیمای ایرباس روز جمعه وارد فرودگاه‌های ایران شدند تا رسما به ناوگان هوایی کشور اضافه شوند.

وی درباره‌ی جزییات این هواپیما گفت:‌ از میان این ایرباس‌ها هشت فروند ایرباس ۳۴۰ بوده که برای فعالیت در مسیر‌های دوربرد مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین یک فروند ایرباس ۳۲۱ نیز برای دیگر خدمات مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که سن این هواپیماها همگی کمتر از ۱۵ سال است تصریح کرد: زمان ساخت این هواپیماها بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ میلادی است و این کار برمبنای دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر ممنوعیت ورود هواپیماهای که عمر بیشتر از ۱۵ سال صورت گرفته است.

حبیبی با بیان این‌که فرآیند خرید این هواپیماها از ماه‌های قبل از آغاز لغو تحریم‌های هسته‌ای آغاز شده بود، تصریح کرد: متاسفانه و با وجود قول‌هایی که شرکت‌های هواپیمایی خارجی برای لغو محدودیت‌ها داده‌اند، هنوز ما مشکلات زیادی در این زمینه داریم و این ۹ فروند هواپیمای جدید نیز با استفاده از توان یکی از ایرلاین‌های داخلی وارد کشور شده و برای جلوگیری از ایجاد محدودیت‌های بیشتر تمام مذاکرات مربوط به ورود آنها به شکل چراغ خاموش پیگیری شده است.

معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری ابزار امیدواری کرد که با طی شدن مراحل قانونی مربوط به ثبت و اخذ مجوزهای پرواز، این ۹ فروند ایرباس جدید در آینده‌ای نزدیک عملیات پروازی خود در آسمان ایران را آغاز کنند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.