دوشنبه 17th نوامبر 2014 , ساعت: 03:11کد مطلب : 69698 نسخه قابل چاپ
در نامه ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی

۸۰۰ استاد دانشگاه از دانش آشتیانی حمایت کردند

جمعی از استادان دانشگاه‌ها با جمع‌آوری امضاء و در قالب نامه‌ای از دکتر دانش آشتیانی وزیر پیشنهادی علوم حمایت کرده و از نمایندگان مجلس خواستند تا با دادن رأی اعتماد به وی، آموزش عالی را از بلاتکلیفی نجات دهند.

به گزارش ایسنا، متن نامه جمعی از استادان دانشگاهها (بیش از ۸۰۰ نفر) به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«رئیس جمهور محترم بر مبنای وظایف و اختیارات قانونی خود، بار دیگر یک شخصیت شناخته‌شدۀ دانشگاهی را جهت تصدی مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است. جناب آقای دکتر دانش آشتیانی از اساتید برجسته، نام‌آشنا و مجرب در عرصۀ آموزش عالی است و در بین قاطبۀ دانشگاهیان به عنوان مدیری متدین، متعهد، درستکار، منطقی، آینده‌نگر و توسعه‌گرا شناخته می‌شود.

نمایندگان محترم مجلس توجه دارند که تلاشها و تدابیر دولت محترم برای خروج کشور از شرایط دشوار قبلی با اقبال گسترده روبروست و در این شرایط، مردم و نخبگان، از مجلس محترم شورای اسلامی انتظار دارند همراهی بیشتری با دولت محترم از خود نشان دهند. در این میان حمایت از وزارت علوم که نقش اساسی در تربیت نیروی انسانی و توسعۀ دانش‌بنیان کشور دارد، اهمیت بیشتری می‌یابد.

امروزه دانشگاه به برنامه‌ریزی و ثبات مدیریت نیاز دارد تا دانشگاهیان بتوانند با آرامش، نشاط و امید بیشتر به انجام وظایف خود و جبران عقب‌ماندگی‌های کشور در عرصه تولید علم و فناوری بپردازند.

تحقق این امر در سایه حمایت همگانی شما نمایندگان محترم در روی کارآمدن وزیری متعهد، توانمند، توسعه‌گرا و با مقبولیت بالا در میان دانشگاهیان( ویژگیهایی که در جناب آقای دکتر دانش آشتیانی به روشنی دیده می‌شود) میسر است.

ما جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاههای کشور با حمایت از تلاش مکرر رئیس جمهوری محترم برای تعیین تکلیف مدیریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از نمایندگان محترم انتظار همراهی و همدلی با دولت داریم و از آنان می‌خواهیم که اولا در ارزیابی‌های خود به حسن استقبال اکثریت مطلق دانشگاهیان از تصمیمات رئیس جمهوری محترم در عرصۀ مدیریت آموزش عالی توجه کنند و ثانیا به این نکته عنایت داشته باشند که تداوم بلاتکلیفی در مدیریت آموزش عالی علاوه بر اینکه باعث اختلال جدی در فرایند توسعۀ علمی کشور خواهد شد، به یاس و سرخوردگی دانشگاهیان و بی‌انگیزگی آنان در امر آموزش و پژوهش نیز خواهد انجامید.

نمایندگان محترم که اکثرا حضور در دانشگاه را تجربه کرده‌اند از این نکته آگاهند که تداوم این وضعیت در عرصۀ آموزش عالی برای کشور و نظام زیان‌بار است و امیدواریم همسو با انتظار اکثریت مطلق دانشگاهیان با رای اعتماد به وزیر پیشنهادی (آقای دکتر دانش آشتیانی) به روند توسعۀ علمی کشور سرعت ببخشند و به تجدید و تداوم فضای نشاط و امیدواری در دانشگاههای کشور کمک کنند.»


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.