شنبه 12th اکتبر 2013 , ساعت: 12:10کد مطلب : 52959 نسخه قابل چاپ
رییس سازمان زندان های کشور:

۴۸ درصد زندانیان کشور مجرمان مواد مخدر هستند

رییس سازمان زندان های کشور گفت: هم اکنون نزدیک به ۴۸ درصد زندانیان کشور مجرمان مواد مخدر هستند.

غلامحسین اسماعیلی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این تعداد زندانی عامل اصلی ازدحام زندان های کشور هستند.

به گزارش عصر ایران٬ وی اظهار کرد: موضوع افزایش جمعیت کیفری تنها مختص کشور ایران نیست، بلکه بسیاری از کشورهای پیشرفته نیز با این پدیده رو به رو هستند.

اسماعیلی اضافه کرد: در صورتیکه زندانیان مواد مخدر از جمع زندانیان کشور کاسته شوند زندان های ساخته شده در دوران پیش از انقلاب کفاف مجرمان را می دهد.

وی توجه به توسعه زندان ها را امری نامناسب ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم تعداد مجرمان افزایش نیابد که در این صورت نیازی به ساختن زندان های جدید نخواهیم داشت.

رییس سازمان زندان های کشورافزود: اولویت اول ما خروج زندان های داخل شهر به خارج از شهرهاست تا فضای مناسب تری برای نگهداری زندانیان ایجاد شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۰ شهرستان در سطح کشور زندان ندارد و این امر از دلایل ایجاد فشارهای جمعیتی به زندان های موجود است.

اسماعیلی بر لزوم تفکیک جرم سیاسی با جرم علیه امنیت کشور تاکید کرد و گفت: در حال حاضرتروریست ها، آدم ربایان و جاسوسان خود را مجرم سیاسی می دانند که این به دلیل عدم تعریف درست از جرم سیاسی در کشور است که باید در این خصوص شفاف سازی شود.

0

حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.