سه‌شنبه 10th سپتامبر 2019 , ساعت: 08:09کد مطلب : 114250 نسخه قابل چاپ
در مراسم عزاداری عاشورا

۳۱ عزادار در کربلا جان باختند

در اثر ازدحام جمعیت و فروریختن یک دیوار در بخشی از آرامگاه امام سوم شیعیان در کربلا، دستکم ۳۱ نفر کشته شدند.

به گزارش بی بی سی از خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت بهداشت عراق گزارش داد که در اثر این حادثه که امروز و در جریان مراسم عاشورا اتفاق افتاده است ۳۱ زائر کشته و حداقل ۱۰۰ نفر مجروح شدند که حال ۱۰ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

همچنین به گزارش ایلنا محمد تقی حلی‌ساز درباره آخرین جزییات حادثه کربلا گفت: در مجموعه هلال‌احمر و حج زیارت هیچ خبری که نشان از مصدومیت زائران ایرانی بین حادثه‌دیدگان امروز در کربلا باشد، وجود ندارد.

وی با اشاره به حضور دو تیم جراحی در مراسم عزاداری کربلا گفت: در حال حاضر حضور هیچ زائر ایرانی بین مصدومان یا کشته‌شدگان حادثه اعلام نشده است.

رییس مرکز پزشکی جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این حادثه بین زائرانی اتفاق افتاده که به هروله و نیمه دو از خارج از کربلا وارد حرم می‌شوند بعید می‌دانیم زائران ایرانی بین آنها بوده باشند.

وی درباره آخرین آمار کشته‌شدگان و مجروحان این حادثه گفت: اخبار مختلفی از عراق به ما می‌رسد که هیچ‌کدام از نظر ما موثق نیست. ما هم این اخبار را شنیده‌ایم و نمی‌دانیم دقیق چند نفر صدمه دیده‌اند.

گفتنی است، برخی منایع خبری به نقل از وزارت بهداشت عراق اعلام کرده اند که در این حادثه ۳۱ نفر کشته و ۱۰۰ نفر دچار صدمه شده‌اند که هنوز به طور قطعی تایید نشده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.