شنبه 5th می 2012 , ساعت: 11:05کد مطلب : 8286 نسخه قابل چاپ
در اراک اتفاق افتاد:

۲۵ ضربه شلاق به دلیل کشیدن کاریکاتور نماینده مجلس

یک کاریکاتوریست در استان مرکزی به جرم کشیدن کاریکاتوری از احمد لطفی‌آشتیانی نماینده اراک به تحمل ۲۵ ضربه شلاق محکوم شده است.

به گزارش ایلنا پس از برگزاری مراسم تحلیف اعضای منصفه مطبوعات استان مرکزی جلسه رسیدگی به اتهام هفته‌نامه «نامه امیر» به مدیرمسئولی ابوالفضل نیک‌عهد برگزار شد.

در این جلسه اعضای هیئت منصفه پس از شنیدن دفاعیات وکیل شاکی و مدیرمسئول هفته‌نامه «نامه امیر» وارد شور شدند و در نهایت این هفته‌نامه را در زمینه درج کایکاتور احمد لطفی آشتیانی مجرم شناخته و نشریه «نامه امیر» را مستحق تخفیف در مجازات دانستند.

همچنین بنابر اعلام «قاضی عدالتخواه» رئیس دادگاه مطبوعات استان مرکزی اتهام ترسیم کایکاتور توسط «محمود شکرایه» کاریکاتوریست نشریه «نامه امیر» در دادگاه دیگری به صورت مجزا مورد بررسی قرار گرفته و آقای شکرایه به خاطر ترسیم کایکاتور به تحمل ۲۵ ضربه شلاق محکوم شده است.

نشریه نامه امیر در دهمین سال فعالیت مطبوعاتی خود در استان مرکزی بوده و پرتیراژترین نشریه استان مرکزی و نشریه‌ای با مشی انتقادی است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.