سه شنبه ۲۲ام فروردین ۱۳۹۱ , ساعت: ۰۷:۰۱کد مطلب : 4929 نسخه قابل چاپ
رئيس حوزه هنری:

۲۰ فیلم آماده اکران، حذف می‌شوند

رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی گفت: سینماهای این حوزه امسال دست‌کم، ۲۰ فیلم در نوبت اکران را نمایش نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن مؤمنی، رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، شامگاه یکشنبه، ۲۱ فروردین در مراسم گرامی‌داشت روز هنر انقلاب اسلامی گفت: مایل نبودم این سیاست را اعلام کنم اما مسائل اخیر باعث شد با افتخار اعلام کنم امسال دست‌کم، ۲۰ فیلم در نوبت اکران در سینماهای حوزه هنری به نمایش نمی‌آیند.

وی افزود: «ممکن است در این راه ضرر کنیم اما فیلم‌های ناسالم را نمایش نمی‌دهیم

مؤمنی از ارزش‌های اسلامی چون «اخلاق و نجابت، صداقت و وفاداری در زندگی زناشویی» و همچنین رعایت خطوط قرمز سخن گفت و افزود «جبهه دگراندیشان» مدتی است که به این اصول «هجوم» آورده‌اند.

محسن مؤمنی: چطور صد کتاب از یک ناشر در ممیزی ارشاد رد می‌‌شود و از قضا موضوع اصلی بیشتر این داستان‌ها خیانت زن به مرد یا شوهر به همسر است

رئیس حوزه هنری این «هجوم» را تصادفی ندانست و گفت: «چطور صد کتاب از یک ناشر در ممیزی ارشاد رد می‌‌شود و از قضا موضوع اصلی بیشتر این داستان‌ها خیانت زن به مرد یا شوهر به همسر است

محسن مؤمنی با بیان این‌که چند سال پیش نسبت به موضوع زندگی مخفی و زیرزمینی زنان سنتی ایرانیدر برخی از رمان‌ها و داستان‌ها هشدار داده بود، گفت: «اخیراً این تفکر، آن‌قدر وسعت پیدا کرده که جرأت نمایش در پرده سینما هم داشته است

مؤمنی با اشاره به هشدار آقای خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر این که« بعضی فیلم‌ها لجن به خورد مردم می‌دهند»، گفت: «امروز به این هشدار توجه نشد و شرایط بسیار بدتر از آن روز شده است

وی خطاب به مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «ما مثل وزارت ارشاد در برخورد با چنین پدیده‌هایی معذوریت نداریم

به گفته مؤمنی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند در سال ۲۰ فیلم سینمایی تولید کند اما امکانات ساخت‌وساز بیشتر از سه فیلم به این حوزه داده نمی‌شود.

رئیس حوزه هنری یکی از این امکانات را سینماهایی دانست که به دستور رهبر جمهوری اسلامی اداره‌ آن‌ها به حوزه هنری محول شده است.

چندی پیش در پی انتقادها و اعتراض‌های تند برخی نهادها و شخصیت‌های دینی از جمله انصار حزب‌الله و احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران به دو فیلم گشت ارشاد و خصوصی، سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با انتشار اطلاعیه‌ای نمایش این دو فیلم را در سالن‌های زیرمجموعه خود در سراسر کشور متوقف کرد.

مخالفان این دو فیلم مضمون آن‌ها را «غیردینی و ناهنجار» دانسته بودند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.