شنبه 20th سپتامبر 2014 , ساعت: 12:09کد مطلب : 67395 نسخه قابل چاپ
به منظور جلوگیری از تجمع مقابل دادستانی

۱۷۰ درویش بازداشت شدند

بیش از ۱۷۰ درویش گنابادی عضو کمپین کوچ به زندان اوین که قصد داشتند مقابل دادستانی تجمع کرده و در سکوت پیامشان را به مقامات قضایی ایران برسانند، در کمتر از یک ساعت در خیابان اطراف دادستانی و با دخالت نیروهای انتظامی و امنیتی بازداشت شدند.
به گزارش مجذوبان نور؛ این عده پیش از این با ارسال نامه‌هایی به مسوولان مملکتی از اجتماع خود خبر داده و اعلام کرده بودند در صورتی که پاسخی از سوی مقامات کشور به خواسته‌های ایشان داده نشود، با چشم و دست بسته و بدون درگیری از عوامل قضایی خواهند خواست که تمامی ایشان را بازداشت کند.
اخبار ارسالی به مجذوبان نور حاکی از این است که نیروهای انتظامی و امنیتی با استقرار تجهیزات ضدشورش در محل و موج گسترده بازداشت‌ها قصد ممانعت از شکل گیری این تجمع از پیش اعلام شده را دارند.
این گزارش می‌افزاید دراویش گنابادی سالهاست بدون حکم قانونی مشمول بایکوت خبری بوده و هیچ مقامی حق اعتراض و تجمع برای ایشان قایل نیست و همین امر باعث رشد روزافزون حملات سازمان یافته به پیروان طریقت و عرفان شده است.
دستگیرشدگان حادثه امروز به صورت پراکنده به کلانتری‌های ۱۱۳ بازار و ۱۰۷ فلسطین، ۱۲۴ قلهک، ۱۵۹ بی‌سیم (شوش)، ۱۳۰ نازی آباد، ۱۰۹ بهارستان و کلانتری افسریه منتقل شده‌اند.
اسامی دستگیر شدگان و در محل نگه داری آنان خبرهای آتی متعاقبا اعلام می‌شود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.