جمعه 6th آوریل 2012 , ساعت: 01:04کد مطلب : 4516 نسخه قابل چاپ
افزایش فشار بر زندانیان رجایی‌شهر :

۱۰۵ عدد نخود و دو عدد هویج در ماه جیره خشک زندانیان سیاسی

طی روزهای اخیر فشار بر زندانیان سیاسی از سوی مسئولین و زندانبان زندان رجایی شهر کرج افزایش یافته است. این فشارها با کاهش چشمگیر جیره غذایی و ایجاد درگیری لفظی با زندانیان صورت گرفته است.

به گزارش هرانا عصر دیروز زندانبانان زندان با دو زندانی سیاسی به نام های رسول بداقی و ارژنگ داوودی درگیری لفظی پیدا کردند.

این درگیری که به دلیل پرخاشگری یکی از زندانبانان در پی انجام بازی والیبال بین زندانیان سیاسی سالن ۱۲ رخ داد تا اتمام هواخوری ادامه داشت، زندانیان سیاسی که روزانه تنها ۲ ساعت اجازه هواخوری دارند نیز در زمان هواخوری به دلیل نزدیکی ساعات آن با ساعات خواب نگهبانان با اعتراض ایشان روبرو شده است.

هم چنین عصر روز گذشته نیز جیره خشک غذایی زندانیان سیاسی برای یک ماه به ایشان تحویل شد که به دلیل کاهش چشمگیر آن برخی از زندانیان بدان معترض بودند.

جیره خشک غذایی زندانیان سیاسی برای هر نفر ۱۰۵ عدد نخود، ۵۰ گرم رب گوجه فرنگی، ۱۵۰ گرم روغن، ۲ عدد هویج برای مصرف یک ماه بوده است.

لازم به ذکر است پیش از این نیز بارها و بارها برخورد زشت و خشن و شرایط غیر انسانی زندان رجایی شهر مورد اعتراض خانواده‌های زندایان قرار گرفته بود. از این جمله می‌توان به اعتراض خانواده مسعود باستانی به ضرب و شتم شدید وی توسط سربازان در جلوی چشم خانواده‌اش ،مهدی محمودیان و… در این زمینه  اشاره کرد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.