پنج‌شنبه 9th آگوست 2012 , ساعت: 10:08کد مطلب : 19372 نسخه قابل چاپ
تعداد فعالان سياسی عرب که زير شکنجه کشته شدند به ۶ تن رسيد

یک عرب ایرانی زیر شکنجه به قتل رسید

 منابع حقوق بشری در اهواز اعلام کردند؛ علیرضا غبیشاوی فعال سیاسی عرب ایرانی پس از بازداشت، در اداره اطلاعات در خوزستان زیر شکنجه جان خود را از دست داد.

علیرضا غبیشاوی ۳۷ ساله روز دوشنبه ۶.۸.۲۰۱۲ در بازداشتگاه اداره اطلاعات خلف آباد به قتل رسید.

به گزارش گویانیوز نیروهای امنیتی در تماس با خانواده وی در روستای ” ابو دبیان” از توابع خلف آباد خبر مرگ وی را به آنها اطلاع دادند و از آنان خواستند برای تحویل جسد او به آن اداره مراجعه کنند. خانواده این قربانی اما از تحویل جسد او خودداری و اعلام کردند؛ از عاملان مرگ وی شکایت خواهند کرد.

پس از اعلام کشته شدن علیرضا غبیشاوی مردم روستای ابو دبیان در منزل پدری او تجمع کردند. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ماه گذشته ۵ تن از زندانیان سیاسی را در این شهر به اعدام محکوم کرده بود.

محمد عموری ، هادی راشدی ، هاشم شعبانی ، جابر آلبوشوکه و مختار آلبوشوکه به اتهام محاربه واقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم شدند و عبدالرحمن عساکره به ۲۰ سال حبس ، اسماعیل عبیات ۵ سال و علی بدری به ۶ سال حبس محکوم شدند.

منابع محلی می گویند علیرضا غبیشاوی که در بازداشتگاه اداره اطلاعات فوت کرد از دوستان نزدیک برخی از این زندانیان سیاسی و از فعالان عرب ایرانی بوده است.

با احتساب مرگ بر اثر شکنجه علیرضا غبیشاوی، تعداد زندانیان سیاسی عرب که زیر شکنجه کشته شده اند به شش تن رسید.

غیبان عبیداوی از حمیدیه،محمد چلداوی از اهواز، رضا مغامسی از دزفول، محمد کعبی از شوش و ناصر آلبوشوکه از اهواز تا به حال زیر شکنجه ماموران اطلاعاتی کشته شده اند. اکنون نیز علیرضا غبیشاوی از اهالی خلف آباد  زیر شکنجه کشته شد.

0

  1. ع.ب.تورک اوغلی

    بنام خدا-این روش راکه هم اکنون درزندانهای جمهوری اسلامی بکارمیگیرنددرزندانهای نژادپرست گشتاپو.زندان های باتیستا.گونتامانو.ساواک شاه هم باهویت طلب هابکارنمیبردند.جمهوری اسلامی دراسم اسلامی است.که بنظرمیرسد سازمانهای سیا.موساد.انتلجس سرویس.وکاگ ب.اجماعا برای همچون جمهوری که بتواندبانام دین سیستم افکار نژادپرستی راپیش ببرد.دههاسال زحمت کشیده بوده است.تاپان فارسیسم رادرلفافه اسلام ادمه دهند.

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.