سه‌شنبه 9th اکتبر 2012 , ساعت: 10:10کد مطلب : 25972 نسخه قابل چاپ
احتمال مرگ بر اثر شکنجه وجود دارد

یک سال بی‌خبری کامل از سرنوشت یک زندانی کرد

یک منبع محلی گفت رضا ملازاده ۲۵ ساله فرزند احمد اهل یکی از روستاهای تابعه شهرستان سلماس در اواخر تابستان ۱۳۹۰ در هنگام ورود به شهر پاوه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شده و از آنجا به یکی از بازداشتگاهای سپاه پاسداران در شهر کرمانشاه منتقل شده و از آن‌زمان تا به حال اطلاعی از سرنوشت این جوان کُرد بدست نیامده است

به گزارشکمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، این منبع نزدیک به خانواده همچنین مدعی شد که چند ماه بعد از بازداشت از طریق یکی از نزدیکانشان که با دستگاهای امنیتی همکاری داشته است در جریان بازداشت او در استان کرمانشاه قرار گرفته‌اند. این فرد امنیتی به خانواده وی اطلاع داده که فرزندشان در یکی از بازداشتگاهای امنیتی شهر کرمانشاه نگهداری می‌شود. او همچنین گفته است که اتهام آقای ملازاده عضویت در پژاک بوده و با همین اتهام تحت بازجویی قرار دارد. بعد از اطلاع خانواده از بازداشت فرزندشان، پدر او با توجه به دوری مسافت سلماس تا کرمانشاه به ستاد خبری اداره اطلاعات و سپاه کرمانشاه مراجعه کرده است اما آنها از وجود چنین شخصی در بازداشتگاهای امنیتی ابراز بی‌اطلاعی کرده‌اند و علی رغم پیگیری پدر او به اداره اطلاعات شهرهای سنندج و تهران باز هم اطلاعی از وضعیت فرزندش کسب نکرده است.

این منبع نزدیک به خانواده رضا ملازاده مدعی شده است که بعد از پیگیری فراوان از طریق یکی از آشنایان دیگر که نزدیک به نهادهای امنیتی است مطلع شد‌ه‌اند که وی به هنگام بازداشت زخمی شده است و وضعیت سلامتی او وخیم است. خانواده این شهروند کُرد به دلیل بی خبری از وضعیت فرزندشان در طول یک سال گذشته احتمال می‌دهند که به دلیل اتهام سنگین اعلام شده، این جوان ۲۵ ساله کُرد در بازداشتگاهای امنیتی تحت شکنجه کشته شده باشد و از ترس اطلاع رسانی در این خصوص، نهادهای امنیتی در خصوص وضعیت او اعلام بی‌اطلاعی می‌کنند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.